Martens op z'n plaats in eigen streek sport 135 'Als je op 2-2 komt, dan ga je voor de winst Dan is het even een domper als dat niet lukt, maar dat ben je tien minuten na de wedstrijd vergeten 'We waren niet fel genoeg, niet gedreven, een beetje roestig. Het was zoeken en puzzelen.' Winnaar Ruben Martens: 'Deze wedstrijd is een goede training voor andere evenementen' Verbrugge op gelijke hoogte met koploper De Ceslootene Boom blijft op 4-4 steken Corn Boys tevreden over trainer Verlinde Joris Malcontent pakt tafeltennistitel Leider De Sjuttul loopt weer verder uit Savok-speler Thijs Acke Luc Chinitor, coach van Savok Een prima blok van twee spelers van De Sterre in het thuisduel met het vierde team van Mikro Electro/Roosendaal. De formatie uit Zuiddorpe ging nipt onderuit tegen de nummer twee van de ranglijst. foto Mark Neelemans door Wim de Vos SINT-JANSTEEN - De trouwe volgers van de Zeeuws-Vlaamse trimlo- pen vroegen zich zaterdag bij de fi nish van de Steense Rattenloop enigszins verbaasd af wie daar als eerste het complex van de plaatse lijke voetbalvereniging Steen kwam oplopen. Min of meer ver rassend bleek het de uit Koewacht afkomstige Ruben Martens te zijn. Daarna duurde het nog meer dan anderhalve minuut voordat de plaatselijke Benny Thuy als twee de zich kwam melden. Martens legde de dertien kilometer af in een eindtijd van 46.26. De Belg Chris de Decker kwam als derde over de eindstreep. Ruben Martens, tweeëntwintig jaar oud, laat zich in de Zeeuws- Vlaamse wedstrijden nauwelijks zien. Slechts een enkele maal rukt hij uit voor een wedstrijd in eigen omgeving, zoals de plaatselijke Ber- laerloop in Koewacht en dus ook, zoals zaterdag, de Steense Ratten loop in Sint-Jansteen. Hij beoefent de sport voornamelijk in België. Daar doet hij niet alleen hardloop wedstrijden, maar ook triatlon, waarvoor hij is aangesloten bij een club in de omgeving van Antwer pen. „Dat is een combinatie van sporten; dat is heerlijk", liet Ru ben Martens zich al eens ontval len. In die discipline is het hardlo pen natuurlijk een belangrijk on derdeel. Vandaar dat de Zeeuws-Vlaming zo af en toe aan loopwedstrijden deelneemt. In Sint-Jansteen be wees hij dus dat hij in de lopen ook meer dan behoorlijk mee kan. Hij haalt met regelmaat een ere plaats in wedstrijden, voorname lijk in de grensregio. „Het is boven dien een goede training voor ande re evenementen", bekent de Koe wachtenaar. Of het zaterdag als training be doeld was bleef een vraagteken, maar feit was wel dat Ruben Mar tens veel indruk maakte en in feite al vrij vroeg in de polders in de omgeving van Sint-Jansteen het verschil met de rest maakte. Im mers, nadat hij bij zijn opponen ten was weggelopen, bouwde Mar tens zijn voorsprong op de rest be hoorlijk uit. Na dertien kilometer zowat solo te hebben gelopen, fi nishte hij in 46.26, een tijd die Ben ny Thuy, die de laatste weken toch ook behoorlijk op dreef was, met 48.03 dus niet kon benaderen. Bij Thuy is het na enkele ereplaat sen nu wachten op een overwin ning. Dat is inmiddels in een stra- tenloop alweer een paar jaar gele- den. Als laatste schreef hij de Piet Spruit Memorial in De Braakman op zijn naam. Carine van Aertse- laere uit het Belgische Wilrijk was in 1.01.57 de snelste bij de vrou wen. Zeeuws-Vlaamse overwinningen waren er zaterdag overigens meer te noteren. Zoals die van Margot Merckx uit Heikant bij de vrou wen op de 8000 meter. Ze won in 39.04. Op de 6000 meter waren twee Hulstenaren de snelste. Mar cel Mangnus won bij de mannen en Monique Allefs kwam bij de vrouwen als eerste over de eind streep. Iggy Nachtegaele (nog am per dertien jaar oud) uit Heikant was de snelste bij de vrouwen op de 3000 meter. Zij was drie secon den sneller dan de Axelse Juliana Hoogenberg. In totaal mochten de Funrunners uit Sint-Jansteen zaterdag op nieuw ruim 200 deelnemers ver welkomen. maandag 14 januari 2013 WARMENHUIZEN Het driebandenteam van Garage Verbrugge Hyundai won in de eer ste divisie van De Liefhebber met 2-6. Voor de pauze won Patrick Vas- seurmet 45-37 van Fred Groen, maar op de andere tafel verloor Thérèse Klompëiihouwer van Tom Beemsterboer met 45-43. Hierna zetten Berry Dallinga en de sterk spelende Bart Ceulemans de bezoekers op winst. Hiermee komt Verbrugge op gelijke hoogte met de koplopers. SAS VAN GENT De Geslootene Boom en J. de Laat Keukens kwamen in de vierde divi sie driebanden een 4-4-gelijkspel overeen. Daarmee blijft de status quo aan de kop van de ranglijst gehand haafd, met dien verstande dat de thuisploeg nog een wedstrijd te goed heeft en bij winst alleen lei der wordt. Zowel voor als na de pauze bleef het evenwicht bewaard doordat Rob Duitemeyer won en Joni Sanderse verloor. Daarna ging Benny Visser onderuit en zegevier de Dirk Smet. SAS VAN GENT Arno Verlinde blijft zoals verwacht hoofdtrainer van Corn Boys. De oe- fenmeester tekende medio 2012 een tweejarige verbintenis bij de zondag-vijfdeklasser uit Sas van Gent. Tijdens de evaluatie bleek dat beide partijen tevreden zijn over de samenwerking. Assis tent-trainer Ibrahim Helena blijft ook actief bij Corn Boys. Corn Boys staat halverwege de competi tie vierde, met drie verliespunten meer dan koploper Breskens. GRAAUW Het open Graauws tafeltenniskam pioenschap van St. Aloysius trok za terdag 45 deelnemers. In verschil lenden categorieën werd om de hoogste eer gestreden. Joris Malcontent won de strijd in de categorie van de in competitie verband hoogstspelende tafelten nissers. De andere zeges gingen naar Robin Verboom, Tonny de Koster, Marcel Verschuren en Mika Baert. Deze laatste troefde als twaalfjarige jeugdspeler de senio ren in zijn categorie af. De overwin ning bij de recreanten ging naar Jean-Paul Versteeg. OOSTBURC Het eerste team van De Sjuttul uit Oostburg loopt steeds verder uit in de derde klasse van de badminton- competitie afdeling Zeeland. Dankzij de 8-o-overwinning op het tweede team van 't Pluumpje heeft het inmiddels een voorsprong van meer dan twintig punten opge bouwd. Voor de meer dan overtui gende uitoverwinning zorgden Piet van Hoorn, Erik Stoel, Jolanda van Pamelen en Anne Stoel. In de vijfde klasse kwam Schepnet 3 tegen 't Pluumpje 3 niet verder dan een 4-4-gelijkspel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63