341 sport Scheldesport laat te veel steken vallen De Munck matchwinnaar voor vrouwen IJzendijke 5 Voorwaarts hunkert naar een overwinning Kansloze missie voor Zaamslag tegen Atlas maandag 14 januari 2013 door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport leden zaterdag in de overgangsklasse een 37-59-neder- laag tegen Pendragon. De ploeg van coach Martin van Ham begon in een sfeerloze entourage (slechts een handjevol toeschouwers op de tribune) goed, maar werd daarna binnen de kortste keren door de nummer drie uit Tilburg in een kansloze positie gemanoeuvreerd. „Tot 20-20 ging het duel gelijkop, maar binnen vijf minuten liepen ze uit naar een marge van veertien punten. Bij vlagen werd er bij ons goed verdedigd. In die fase lieten we echter te veel steken vallen", gaf Van Ham het krachtsverschil aan. Bij de rust was de stand 21-35 in het voordeel van Pendragon. Het Brabantse studententeam buit te niet alleen het lengte-overwicht uit, maar was ook trefzekerder dan de thuisclub. Zo werd er veelvul dig vanaf de zijkanten gescoord. In de derde periode liet Scheldesport de achterstand niet te ver oplopen. In de laatste periode zette de tegen stander nog eens aan, waardoor het verschil opliep tot twintig pun ten. Het manco bij Scheldesport was ook het lage percentage van vrije worpen dat werd benut. Wat het scorend vermogen bij de Terneu- zense vrouwen betreft moet het vooral komen van Marjolein Kruijsse en Daniëlle van den Heu vel. Bovendien maakten de Bra bantse basketbalsters een fittere in druk. Van Ham: „Zij waren condi tioneel sterker. Wij misten ritme. Onze laatste competitiewedstrijd hebben we twee maanden geleden gespeeld. Dit was pas onze achtste wedstrijd. We krijgen alle concur renten in de onderste regionen nog twee keer." Voor Scheldesport scoorden Marjo lein Kruijsse en Daniëlle van den Heuvel dertien en tien punten. Daniëlle van de Heuvel TERNEUZEN - De voetbalsters van IJzendijke wonnen zaterdag de uit wedstrijd tegen Xerxes DZB moei zaam met 3-2 dankzij een treffer van Marjolein de Munck in de slot minuut. De koploper van de tweede klasse B in het vrouwenvoetbal had het lastig in Rotterdam. De ploeg van trainer Ronny van Poucke speelde een matige eerste helft en keek bij de rust tegen een 1-0 achterstand De volleyballers van Voorwaarts gingen in een vijfsetter onderuit Benevia won de laatste set met 15-5. aan. Na rust kwam IJzendijke be ter uit de startblokken. Door twee treffers van Rosanne Lammers werd de achterstand omgebogen tot een 2-1-voorsprong. Uit een vrije trap liet de thuisclub de gelijk maker aantekenen. In de slotmi nuut bezorgde Marjolein de Mun ck met een droge knal vanaf de rand van het zestienmetergebied de Zeeuws-Vlamingen de 3-2 winst De volleyballers van Voorwaarts zitten in een neerwaartse spi raal. De Axelaars gingen zater dag voor de derde keer op rij on deruit. De mannen van De Ster- re moesten in vijf sets buigen voor het vierde team van Mikro Electro/Roosendaal. De vrouwen van Savok wisten wel te winnen. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Met belangrijke ont moetingen tegen de toppers Jola/Olympus en Sliedrecht Sport in het vooruitzicht incasseerden de volleyballers van Voorwaarts in de promotieklasse B de derde ne derlaag op rij. De Axelaars verlo ren met 3-2 van Benevia. Een klasse lager haalden de man nen van De Sterre voor eigen pu bliek tot twee keer toe een achter stand op, om in een vijfsetter te buigen voor Mikro Electro/ Roosendaal 4: 2-3. De vrouwen van Savok wezen in de eerste klasse De Burgst 3 met 4-0 terug. De Sterre versloeg My- tilus met 4-0 en YVC legde het in een boeiende partij nipt af tegen Mikro Electro/Roosendaal 3: 2-3. Benevia-Voorwaarts 3-2 (19-25, 25-15, 25-23, 15-25, 15-5): Kevin en Dennis de Koeijer kwamen terug van een blessure, Christian Boeije is met zwaar kruisbandletsel voor de rest van het seizoen uitgescha keld. Een wisselvallig spelend Voor waarts haalde niet het gewenste ni veau. Benevia profiteerde van fou ten in de Axelse gelederen en kon in de wedstrijd groeien. Aanvanke lijk zag het er niet slecht uit voor Voorwaarts. De winst in de eerste set werd gemakkelijk veiliggesteld. Hoewel de thuisploeg zeker niet sterk speelde, kreeg Voorwaarts in de tweede en derde set klop. Na winst in de vierde set gloorde er weer hoop in de Axelse gelede ren. Die vervloog snel in de beslis sende set, waarin in een vroeg sta dium op cruciale momenten discu tabele beslissingen voor het ver schil zorgden. De Sterre-Mikro Electro/Roosen daal 4 2-3 (20-25, 25-21, 11-25, 25-11,11-15): Ondanks dat werd ver loren, heerste in het Zuiddorpse kamp een tevreden gevoel. De Ster re legde de nummer twee het vuur aan de schenen. „Als je op 2-2 komt, dan ga je voor de winst. Dan is het even een domper als dat niet lukt, maar dat ben je tien minuten na de wedstrijd verge ten", zei Thijs Acke. De Sterre haalde bij vlagen een gro te hoogte en was in de tweede en vierde set een kwelgeest voor de Brabanders, die willen promove ren. In aanvallend opzicht was vooral Daniel Ivanov, ondanks dat hij verre van fit was, trefzeker. In de beslissende set maakten de be zoekers het verschil na het wisse len van speelhelft. Bekeken spe lend werd elke aanval via het blok van de thuisploeg afgerond. Van 5-8 werd het 9-14, waarmee een beslissend gat was geslagen. Savok-De Burgst 3 4-0 (25-18, 25-22, 25-10, 25-17): In de eerste wedstrijd na een gedwongen rust van een aantal weken bleek het voor Savok zoeken naar het juiste ritme. „We waren niet fel genoeg, niet gedreven, een beetje roestig", vond trainer Luc Chinitor. „Het was zoeken en puzzelen." Toch kwam Savok geen moment in de problemen. Slechts in de tweede set klampte De Burgst lang aan. Chinitor: „Dit was een goede tegenstander om als eerste na de winterstop te krijgen." De Sterre-Mytilus 4-0 (25-17, 25-13, 25-22, 25-18): Geen hoog staande partij, waarin De Sterre zich veel fouten kon veroorloven. Het ontlokte bij trainer Cor Hame link met recht kritische kantteke ningen. „Niemand heeft lekker ge speeld", bekende Denise van Rijn. „Je moet je eigen spel spelen tegen zo'n ploeg, maar dat is toch moei lijk." Desondanks boekte De Ster re de zevende maximale competi tiezege en konden opnieuw vijf punten aan het totaal worden toe gevoegd. YVC-Mikro Electro/Roosendaal 3 2-3 (25-15, 25-13, 28-30, 23-25, 13-15): Een wedstrijd met twee ge zichten. YVC was in de eerste twee sets heer en meester en na twee ruime setzeges leek jer geen vuiltje aan de lucht. In de derde set kwam de ommekeer. Gemakzucht in de Zeeuws-Vlaam- se gelederen leidde tot een achter stand, die in de slotfase werd opge haald. Beide teams stonden diver se keren op setpunt. De bezoekers slaagden erin om naar winst af te wikkelen. Ook in de vierde set wa ren beide ploegen aan elkaar ge waagd. Opnieuw trokken de Bra banders nipt aan het langste eind. Met een goede service en iets meer aanvalskracht legden de be zoekers ook in de laatste set de ba sis voor de beslissende zege. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag hadden niets te vertellen tegen Atlas. Het duel in sportcen trum Vliegende Vaart eindigde in 11-19. Het duel ging twintig minu ten gelijkop, daarna was de koek op aan Zeeuws-Vlaamse kant. At las liep uit naar een klinkende overwinning. „Atlas was gewoon beter." Om die conclusie kon Zaamslag-coach Wim Voorneveld niet heen. Hij zag zijn ploeg nog wel op vol ver mogen de wedstrijd aanvangen, maar kreeg gaandeweg de eerste helft het gevoel dat er weinig eer te behalen viel. Tot aan de 3-3 werd er door beide ploegen straf verdedigd, daarna varieerde Atlas meer en meer en verloor Zaam slag de controle. De thuisploeg vertoonde na rust (6-11) bepaald geen verbetering. Te gen de gewoonte in tekenden de vrouwen voor de treffers. Op Pjotr Hamelink na lieten de mannen het afweten. In één vak stonden ze zestig minuten droog. Omdat ook de passfouten toena men speelde Atlas na tien minu ten in de tweede helft (6-14) een veredelde oefenpartij, die in 11-19 eindigde. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 4, Linda Hamelink 3, Sandra Hamelink 2, Debby Cerpentier en Karin Verheifte 1. BKC 1-TOP 5 15-4. Scores BKC: Stijn de Bliek 3, Jan-Willem de Groote, My- rthe Faro en David van der Plicht en Mariëlle Faes 3, Anne de Koster, San dra de Reu, Martijn Maljaars en Maikel Vergouwe 1 Fortis 5-Luctor 1 17-5: Scores Luctor: Adrie de Jonge, Hans Verlinde, Martijn Dobbelaar, Eline Jansen en Lisanne Ha- Ruben Martens geeft gas in de straten van Sint-jansteen. De inwoner van Koewacht was in de Steense Rattenloop melinkl. veel te sterk voor de concurrentie. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62