binnenland 15 I I I a I I Klokhuis: elke keer twee ahaatjes 'IGZ sloot veel deals met artsen' Kerstcadeaus massaal retour www.marrea.nl Politiek Den Haag gaat weer aan de slag aan begin van zwaar jaar 2013 lijkt nog mee te vallen voor het kabinet Rutte II, maar boven 2014 hangen donkere wolken. Om de be groting kloppend te maken zijn nu maatregelen nodig. WD en PvdA kunnen slechts hopen dat de economie weer aantrekt ^VERLIEFD OP BRUGGE,VANAF 64,50 p.p.!! boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenmagazine aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij maandag 14 januari 2013 Oef, geen verkiezingen door Laurens Kok Politiek Den Haag komt weer in beweging na drie weken kerstreces. Vrijdag was de eerste ministerraad van het jaar, morgen komt ook de Tweede Kamer weer bijeen. Minis ter-president Mark Rutte voor spelt 'geen makkelijk jaar' en daar mee overdrijft hij geenszins. WD en PvdA zullen moeten laten zien wat de afspraken in het regeerak koord waard zijn. Minister Lodewijk Asscher (PvdA) van Sociale Zaken en zijn staatsse cretaris Jetta Klijnsma (PvdA) stuurden afgelopen week een in drukwekkende planning naar de Kamer. In de bijlage zaten vijf A/ftjes met in totaal zeventien nog in te dienen wetsvoorstellen. De belangrijkste moeten nog dit jaar voor behandeling in de Kamer liggen, zoals hervorming ontslag recht en WW, de kindregelingen en de invoering van de Participatie wet, de nieuwe regeling voor bij standsgerechtigden, jong-arbeids- gehandicapten (Wajong) en de so ciale werkplaatsen (WSW). Haast is geboden, want al die maatrege len moeten in 2014 ingaan om een bijdrage te-leveren aan de schat kist. Op andere departementen is de tijdsdruk al even groot. Uitstel kan het kabinet zich niet veroorloven. De Brusselse begro tingstekortnorm van maximaal 3 procent van het nationaal inko men hangt als een donderwolk bo ven Rutte II. In 2013 lijkt het kabinet door een meevaller van drie miljard euro door de veiling van 4G-internetfre- quenties binnen de norm te blij ven. Volgend jaar is een ander verhaal. Het Centraal Planbureau (CPB) voorspelde in november nog een tekort van 2,7 procent in 2014. Maar door oplopende werkloos heid en een aanhoudend laag con sumentenvertrouwen dreigt een gat in de belastinginkomsten te worden geslagen. Tegelijkertijd stij gen de uitgaven aan uitkeringen. Rond eind februari zal moeten blij ken of verdere maatregelen nodig zijn. Dan komt het CPB met een nieuwe raming. Valt die tegen dan zal het kabinet net als Rutte I op nieuw moeten onderhandelen, al zal de coalitie zich niet wekenlang terugtrekken in het Catshuis. Rutte klampt zich vast aan 'licht puntjes', zoals de financiële mark ten, die zich lijken te stabiliseren. Niettemin is de Europese schul dencrisis nog niet bezworen en doemen in eigen land problemen op. Bank-verzekeraar SNS Reaal klopt wellicht nog deze maand aan bij de Staat, omdat het bedrijf gebukt gaat onder een grote schul denlast. Door het ontbreken van een meer derheid van de WD en PvdA in de Eerste Kamer staat een deel van het kabinetsbeleid op losse schroe ven. Zo moet minister Stef Blok (Wonen, WD) nog maar zien of hij de senatoren alsnog achter zijn verhuurdersheffing voor woning corporaties krijgt. Voor 2013 heeft hij respijt gekregen van de CDA-fractie, maar als Blok zijn plannen niet verbetert, haken de christen-democraten af en dreigt een strop van 800 miljoen euro in 2014. door Annemieke van Dongen In een rood invalidenautootje komt Epke Zonderland de studio in rijden. Acht jaar ge leden werd de toen nog onbe kende turner door Het Klokhuis ge filmd in een reportage over bewe ging. Zaterdagavond figureerde de Olympisch rekstokkampioen in de live-uitzending bij Beeld 8t. Geluid in Hilversum waarmee het kinder programma van de NTR zijn 25e verjaardag vierde. „Hoeveel ge wicht staat er op zijn schouders als Epke aan de rekstok hangt?", vraagt presentator Bart Meijer aan de kinderen in het publiek. Dat blijkt liefst vierhonderd kilo te zijn. Om deze massa te visualise ren wordt het autootje gebruikt. Vierhonderd kilo is Zonderlands eigen gewicht plus dat van het in validenvoertuig. Het is Het Klokhuis ten voeten uit. „In elke uitzending proberen we twee ahaatjes te bewerkstelligen", zegt regisseur Jan Pieter Schaap. „Momenten waarop de kijkers den ken: aha, zit dat zo! De oprechte nieuwsgierigheid van de makers is de basis van het programma. Kin deren leren graag." Natuurlijk, de tune is opgepimpt en de montage is wat flitsender ge worden. Maar verder is Het Klok huis in een kwart eeuw eigenlijk niet zoveel veranderd, vindt Piet door Peter Winterman cB NIJMEGEN - Webwinkels draaien overuren om alle bestellingen te verwerken die na de feestdagen re tour worden gestuurd. „Nog nooit zijn er in de decembermaand zo veel online-aankopen gedaan, maar daardoor is het aantal retour zendingen in januari ook hoger dan ooit", zegt Stef de Bont van i2Return, het bedrijf dat zich voor veel webwinkels met retourzendin gen bezighoudt. „Veel online-win- kels voelen zich nu overvallen door de massaal teruggestuurde sint- en kerstaankopen", stelt De Bont. „Vooral kleding en schoe nen zijn smaakgevoelig en gaan re tour." Exacte cijfers over het aantal re tourzendingen ontbreken, maar volgens de Bont kan het percenta ge online-kledingaankopen dat wordt teruggestuurd oplopen tot zo'n 60 procent. Voor boeken en dvd's ligt dat percentage waar schijnlijk een stuk lager. „Door de drukte kan het langer duren voor dat consumenten hun geld terug krijgen", verwacht De Bont. Pakketbezorger PostNL wil voorals nog niet spreken van een 'logistie ke nachtmerrie'. „We zien deze maand inderdaad een enorme piek in de retourzen dingen, maar dat zagen we maan den geleden al aankomen", meldt een woordvoerder. „Daardoor heb ben we ruim voldoende capaciteit Asscher werkt achter de schermen hard aan een 'sociale agenda' met werkgevers en werknemers. Voor al in de PvdA zijn de verwachtin gen hooggespannen. De partij hoopt dat de verkorting van de WW-duur kan worden verzacht, anders dreigt een harde confronta tie met de vakbonden, die ronduit tegen die ingreep zijn. Grote vraag is of de WD bereid is de oren naar de polder te laten hangen. De maatregel moet op termijn 1,1 mil jard euro opleveren. Daar mag As scher niet van afwijken. Het échte lichtpuntje voor de coali tie lijkt komend jaar vooral te zijn dat er geen verkiezingen staan ge pland. Dat kan zorgen voor relatie ve rust binnen WD en PvdA: raadsleden en wethouders hoeven nog niet zenuwachtig te worden over voortzetting van hun politie ke loopbaan. En de partijtop blijft een nieuwe, afmattende campag ne bespaard. WD en PvdA kunnen slechts ho pen dat de economie weer wat aantrekt. Want de loonstrookjes die eind januari op de deurmat val len, zullen nog wel meevallen, is de verwachting. In 2014 kan dat an ders zijn, als burgers de maatrege len van Rutte II pas echt gaan voe len. En dan staan de gemeente raadsverkiezingen inmiddels wél voor de deur. ENSCHEDE - De Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) sloot niet alleen een deal met de omstreden neuroloog Jansen Steur, maar ook met tientallen andere disfunctione rende artsen. Dat zei hoogleraar ge zondheidsrecht Johan Legemaate zaterdag in het VPRO-radiopro- gramma Argos. Met Jansen Steur werd afgespro ken dat hij zich zou uitschrijven uit het artsenregister. In ruil daar voor zou de inspectie geen tucht klacht tegen hem indienen. Vol gens Legemaate zitten er flinke risi co's aan dit soort afspraken. Schen dingen blijven onopgemerkt als de persoon in kwestie die zelf niet meldt. Zo kon Jansen Steur onop gemerkt in Duitse ziekenhuizen werken. CDA-Tweede Kamerlid Pieter Omtzigt wil dat Jansen Steur als nog voor de tuchtrechter wordt ge sleept. „Een tuchtzaak tegen Jan sen Steur moet rond te krijgen zijn. Het gaat om meer dan hon derd slachtoffers en families", al dus Omtzigt. Verder wil hij van minister van Volksgezondheid Edith Schippers weten hoeveel overeenkomsten de IGZ heeft ge sloten waarbij artsen zich uitschre ven uit het register en daardoor een tuchtklacht ontliepen, zoals in het geval van Jansen Steur. Geelhoed. Hij stond aan de wieg van het educatieve tv-programma en was jarenlang eindredacteur. Nog steeds staat in elke uitzending één thema centraal - variërend van hagelslag tot kanker - dat de re dactie op een onderzoekende ma nier in beeld brengt. De reportage wordt onderbroken door sketches. Voor de jubileumuitzending zijn enkele oud-presentatoren van stal gehaald, onder wie Yvon Jaspers. De combinatie van informatieve reportages en grappige sketches is een belangrijke pijler van het suc ces van Het Klokhuis, zegt Geel hoed. Gemiddeld trekt Het Klok huis elke werkdag zo'n 300.000 kij kers. om de pakketten op tijd af te leve ren." Kerstcadeaus worden niet alleen re tour gestuurd, maar ook aangebo den op websites voor tweede hands artikelen. „We merken dat mensen cadeaus die zij niet leuk vinden of dubbel hebben gehad volop tweedehands bij ons verko pen", zegt Maurice Nieuwland van webwinkel Bol.com. „In dat aan bod zien we nu een flinke piek." Volgens De Bont onderkennen steeds meer bedrijven het belang van het afhandelen van retourzen dingen, maar 'nog niet altijd is het proces erachter goed ingericht'. „Dat is een ontwikkeling die veel webshops nog moeten maken", zeg De Bont. Brugge is een echte ontdekking! Lieflijke klinkerstraatjes, prachtige kathedralen, historische gebouwen en romantische reien (grachten). Verras uw geliefde met de beroemde Brugse bonbons of een Vlaams frietje, een rit per koets door de stad en natuurlijk een of twee heerlijke romantische avonden! U verblijft in het luxe 4-sterren Apollo Arthotel, net buiten het drukke centrum. Geniet van het leven en wordt ook verliefd op Brugge! Arrangement: 1 of 2 x overnachting in een ClassicTwin Kamer inclusief ontbijtbuffet 1 x 3-gangendiner Gratis parking Gebruik van sauna, fitness en WIFI in het hotel Stadsplattegrond Brugge Kortingskaart Brugse musea bezienswaardigheden Prijs: 2-daags 64,50 p.p. 3-daags 99,00 p.p. Prijs p.p. o.b.v. 2-persoonskamer. Toeslag vrijdag en zaterdagnacht 10,- per kamer per nacht.Toeslag alleengebruik: 32,- p.n. Toeristenbelasting 2,50 p.k.p.n. Reserverings- kosten: 9,95 per boeking. Geldig t/m 31 december 2013, m.u.v. feestdagen. Apollo Arthotel Brugge (4*) is rustig gelegen in een park op maar 5 autominu ten van het centrum. Voor maar 9,50 kan het hotel een taxi regelen die u naar hartje centrum brengt! Na een dagje in het bruisende Brugge is het heerlijk om eerst even tot rust komen in de sauna om daarna ontspannen van het diner te genieten. Na afloop nog even een drankje in bar of op het terras en u zult zalig slapen in uw luxe kamer! Boeken via www.marrea.nlAA/EG301

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5