zeelandl 15 Last van crisis Uitmuntende oogkleur Sluis verwerpt bezwaren van omwonenden mfc Breskens 'Mannen hoeven zich niet meer te schamen om hun vrouwelijke kant te laten zien.' Win een set uitgumbare FriXion Clickers! A PILOT Vertelling over aparte en bizarre bouwsels Boerenvrijdag in café In het zicht der Schelde Dagje lekkere muziek bij poppodium De Pit Executieverkoop Lezing over rouwen in zorgcentrum Antonius Toneel is thema bij soosmiddag Caritas maandag 14 januari 2013 Ook de spirituele beurs heeft last van de crisis, vertelt organisator Ruud Naessens na afloop. „We hebben zo'n vijfhonderd bezoekers gehad; ruim honderd minder dan andere jaren. Mensen die wél kwamen, gaven ook heel concreet aan dat ze niet veel geld uit wilden geven." Spiritualiteit is niet zo zweverig meer De jaarlijkse spirituele beurs in Den Dullaert in Hulst was afgelopen weekeinde toe aan de tiende editie. De organisatie, De 4windrichtingen, ziet dat het evenement steeds meer een 'wereldlijk' imago krijgt. door Martijn de Koning Spiritualiteit ontdoet zich steeds meer van het zwe verige imago. De be stuursleden van De 4windrichtingen zien hun beurs jaarlijks meer bezoekers trekken die geen grote kennis van het onderwerp hebben. „We heb ben een periode van extreem indi vidualisme achter ons", zegt Ruud Naessens. „Mensen zoeken nu weer steeds meer naar houvast. Dat doen ze niet meer in de kerk, maar via spiritualiteit." Steeds vaker bezoeken complete gezinnen of vriendengroepjes de beurs, weet de organisatie. „En het aantal mannelijke bezoekers neemt ook jaarlijks toe", verklaart Naessens. „Mannen hoeven zich niet meer te schamen voor hun ge voelige, vrouwelijke kant. Al blij ven vrouwen in de meerderheid." Wie niet gelooft in de kracht van tarotkaarten, engelensessies en de helende werking van diamanten, is op een groot deel van de beurs nog steeds wel snel uitgekeken. Een groot bord van een man die helende stenen in de aanbieding heeft, doet sommige bezoekers de wenkbrauwen fronsen. De stenen helpen tegen alle kwalen die je maar kan bedenken: faalangst, con centratieverlies, stotteren, astma. En zelfs tegen 'schade, opgelopen door röntgenstralen'. In de grote zaal zitten mediums en waarzeggers op een rijtje. Flar den van voorspellingen en analy ses zweven door de ruimte. „Met hém heb je het niet makkelijk, hè", vraagt Hannie meelevend aan een klant, terwijl ze een pendel bo ven een foto van een puberjongen heen en weer beweegt. De vrouw schudt wat mismoedig haar hoofd. De tienerdochter van een man die zich door kaartlegster Anne laat vertellen dat hij 'het toch echt wat rustiger aan moet doen', voelt zich duidelijk niet erg op haar plek. Ter wijl haar vader Anne wat zorgelijk knikkend gelijk geeft, schudt zijn dochter meewarig het hoofd. Of ze gelooft dat haar pa écht een wij ze raad krijgt? Ze geeft niet eens antwoord; haar gezichtsuitdruk king en rollende ogen zeggen ge noeg. Toch is er ook voor de wat nuch ter ingestelde mensen genoeg aan bod. Een massage is óók fijn als je niet gelooft dat het allerlei onzicht bare stromen in je lijf weer op gang brengt. En boeken over Chi nese filosofie en bepaalde vormen van opvoeding misstaan helemaal niet in de gemiddelde boekenkast. Standhouder Soeroejdew Baynath is ook een bewijs van de 'wereld lijkheid' van de spirituele beurs. De Pakistaanse Rotterdammer staat het hele jaar door op allerlei beurzen, verklaart hij. „We heb ben net zeven weken op een grote kerstmarkt in Hasselt gestaan. Dan ben je wel blij dat je eens iets an ders kan, hoor." Baynath verkoopt zaken als crèmes, beelden, kaarsen en 130 verschillende soorten wie rook. Kortom: een assortiment waarmee je als handelaar op een spirituele beurs, maar ook elders welkom bent. Voor wie niet weet of spiritualiteit iets voor hem of haar is, is de beurs een prima mogelijkheid om kennis te maken, vindt organisator André de Pauw. „De drempel om een kleinschalige activiteit te be zoeken, is toch een stuk hoger." Traditiegetrouw staat beide dagen een flinke reeks lezingen en work shops op het programma. Die ge ven onder meer inzicht in engelen meditatie en 'genezing langs gees telijke weg', en leren bezoekers de eigen geestelijke gezondheid te ver beteren en een sacrale dans uit te voeren. Streep onderstaande woorden door in het diagram. De overgebleven letters vormen de oplossing. AFLAAT ANANAS BEAMEN DELTA ELFTAL FALEN GEDAAN GEDIJEN HEMDJE KLAGER KWEKEN KWIJNÈN LIJMBAK ONKNAP RUÏNE ZAAIER ojaoot A E B G D K N IJ S Z P B F M J E E E L F T A L E L A L D N D S N A N A A T L IJ M B A K G 1 A M A K W E K E N A U E A E T K K N N 0 H R N R R N Meer puzzelen of weten wie er heeft gewonnen? Ga naar www.kleintjesmarkt.nlen klik op Puzzelsite! Dagprijs: Maak kans op een set van vier uitgumbare FriXion Clicker pennen! De FriXion Clicker van Pilot Pen is een unieke uitgiümbare inktroller. Wat je ermee opschrijft, wis je in een handomdraai weer uit. De speciale inkt verdwijnt na melijk door er met de achterkant van de pen overheen te wrij ven. Kijk ook eens op www.pilotpen.nlofwww.frixions.nl Zo doet u mee! Los de prijspuzzel op. Spreek uw oplossing t/m zondag 20 jan. in door te bellen naar 0909-5010325 (60 ct. per gesprek). Prijswinnaars krijgen automatisch bericht. TERNEUZEN Rita van den Boogaart geeft don derdag een lezing over follies. Dat is een term uit de architectuur voor aparte of bizarre bouwsels, die vaak dienen als decoratie. Ook tuingebouwen met een vreemde stijl vallen eronder. De lezing vindt plaats in het Oranjekwartier aan de Leeuwenlaan in Terneuzen. Begin 14.00 uur. Leden van organisator Groei Bloei mogen gratis naar binnen, anderen betalen 3 euro. PAAL In café In Het Zicht der Schelde in Paal wordt 18 januari vanaf 20.00 uur een 'boerenvrijdag' gehouden. Boeren en belanghebbenden uit de landbouw kunnen er op een onge dwongen en gezellige manier met elkaar praten. Door het drukke boe renbestaan komt dat er volgens de organisatoren Piet en René Boënne bijna niet van. TERNEUZEN Bij poppodium De Pit zijn zaterdag geen optredens, maar er wordt wél goede muziek gedraaid. Tussen 15.00 en 19.00 uur gebeurt dat tij dens 'an afternoon collection of fi ne music'. Dj Najjazeg is te gast. Vanaf 20.00 uur brengt dj Sauro een tribute aan zijn overleden punkhelden, zoals Joe Strummer, Sid Vicious en Joey Ramone. Toegang is op beide dagdelen gra tis. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst wmmmmmmmmmmmmmmmmmmm KLOOSTERZANDE Evamaria Jansen geeft op dinsdag 29 januari een lezing over rouwen. Dat doet ze in woonzorgcentrum Antonius aan het Pastoor Verster- plein in Kloosterzande. Jansen is schrijfster en psycho- en rouwthe- rapeute in De Bedding, een thera pie- en opleidingscentrum in Gent. De lezing begint om 20.00 uur en is een initiatief van stuurgroep Rouwzorg Regio 0114. Toegang gra tis. Opgeven is gewenst via 0115 454088 ofkvdwiele@zeelandnet.nl. CLINGE Caritassoos in Clinge houdt ook de komende tijd weer maandelijks een soosmiddag voor 65-plussers. De eerste is komende donderdag. Thema is toneel. De bijeenkomst vindt plaats in het Malpertuus en begint om 14.00 uur. Entree en koffie gratis. De andere soosmiddagen vóór de zomer vinden plaats op de donder dagen 14 februari, 14 maart, 11 april en 23 mei. WESTDORPE - 'De oordracht kan soepeler' en 'het neusbeen kan meer gebo gen'. De jury van de show van kleindierensportvereniging Westdorpe oor deelde genadeloos. Voor een winnende duif hadden ze echter de uitspraak 'uitmuntende oogkleur en perfecte conditie' over. Op de tentoonstelling waren zo'n tweehonderd kleine dieren te zien. foto Mark Neelemans door Martijn de Koning BRESKENS - Omwonenden van het toekomstig multifunctioneel cen trum (mfc) in Breskens hoeven zich geen zorgen te maken over overlast van hangjongeren rond dat gebouw. Dat schrijft het Sluise college in een reactie op de inge diende zienswijzen over het plan. Woongoed en de gemeente Sluis willen komend voorjaar beginnen met de bouw van het mfc, op de plek van de voormalige biblio theek aan Ghistelkerke. Vijf bewo ners van De Lente, dat achter het toekomstige mfc ligt, dienden zienswijzen in. Ze vinden onder meer dat de ruimte rond het mfc afgesloten moet worden. Nu al hebben ze last van hangjongeren op de naastgelegen skatebaan, ge ven ze aan. Volgens het college is dat niet nodig. Het terrein wordt beter verlicht en er is vaker en meer toezicht. .Bovendien wordt door sociaal werkers momenteel gezocht naar activiteiten voor de huidige groep hangjongeren. De gemeente nodigt bewoners uit mee te denken over beplanting van het terrein rond het mfc. Nee, geen bezoekje aan de oogarts; ook uit iriscopie valt een heleboel infor matie over de bezoeker te halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59