Agrimarkt laakt traagheid gemeente 'Wanneer is De Halle gebouwd?' Marieke Neve naar Malediven na winst Grote Vakantie Show ZEEUWS-VLAANDEREN 13 Spiritualiteit is niet zo zweverig meer 14 en 15 Supermarkt wil na vier jaar duidelijkheid over vestiging in Oostburg, maar besluit laat op zich wachten MAANDAG 14 januari 2013 PZC door Martijn de Koning OOSTBURG - De Agrimarkt ziet nog steeds mogelijkheden om zich te vestigen in Oostburg. Maar van harte gaat het zo langzamerhand niet meer. Arie Lindenberg, mana ger onroerend goedbeheer bij de supermarktketen, spreekt van een 'besluiteloos gemeentebestuur, dat zijn geld liever uitgeeft aan onder zoeken en adviseurs dan aan het uitvoeren van plannen." Het Sluise college ziet op de huidi ge plek van centrum Den Hoekzak graag een supermarkt komen. Er wordt al jaren gesproken met meerdere kandidaten. Agrimarkt is daarbij steeds prominent ge noemd, onder meer doordat het gemeentebestuur een voorkeur heeft voor een 'middenklasser'. In Oostburg staan immers al een Lidl en een Aldi uit het goedkope seg ment, en een Albert Heijn uit de hogere prijsklasse. Volgens Lindenberg begint het wel allemaal erg lang te duren. „Bo vendien weten we niet waar we aan toe zijn. Ik heb er steeds reke ning mee gehouden dat door gaand verkeer langs de beoogde lo catie zou komen. Maar nu zag ik laatst dat ze de wegen in het cen trum willen verleggen en er daar door veel minder verkeer langs de supermarkt komt. Dan word ik al weer wat minder enthousiast." Lindenberg zegt van een extern ad viseur begrepen te hebben dat er een prijsvraag wordt uitgeschre ven waaraan geïnteresseerde super marktketens kunnen deelnemen. Volgens een woordvoerster van de gemeente is dat nog helemaal niet zeker. „In juni komt er meer duide lijkheid over welke kant we op wil len met de supermarktlocatie." Dat het allemaal erg lang duurt, kan de woordvoerster zich 'wel een beetje voorstellen'. „Dat komt doordat de komst van een super markt onderdeel is van het plan Aantrekkelijk Oostburg. Daarbij hangen allerlei plannen nauw met elkaar samen. Het kan daardoor wat langer duren, maar het resul taat is uiteindelijk wel veel beter." Zo was de bouw van een super markt afhankelijk van plannen van Albert Heijn in Oostburg. Die overwoog een poosje verplaatsing naar het centrum, maar kiest nu voor uitbreiding op de huidige lo catie. De verbouwing begint waar schijnlijk al binnen enkele weken. Aan de linkerkant van het gebouw (aan de zijde van de Torenweide- laan) wordt een stuk van 360 vier kante meter aangebouwd. Een deel ervan wordt benut om de winkel te vergroten, de rest wordt gebruikt voor opslag. Die vindt nu nog deels achter het gebouw, in containers, plaats. door Edy de Witte AXEL - Je moet het maar weten, je moet er maar opkomen en vooral ook goed je ogen open houden. Voor Leo Bracke en zijn team ma ten Cor én Bram was de Axel 800 Kwis goed te doen. Deze leden van de plaatselijke Zeeuws-Vlaam se Vogelvrienden schoven zaterdag avond in cultureel centrum De Halle als De Flierefluiters met nog 41 teams rond tafel om negentig vragen over het vroeger en nu van Axel te beantwoorden. De Stich ting 800 jaar Axel tekende in sa menwerking met de plaatselijke bi bliotheek voor de organisatie. Jan van de Broeke en Sankie Kos ter lichtten met beeld en geluid de vragen toe. Stadsomroeper Pim van Hilten hield met een rode kaart in de hand het publiek op de bomvolle tribune in de gaten. Voorzeggen betekende onverbidde lijk verwijdering uit de zaal. Onder het motto 'eerder leutig dan moeilijk' waren de vragen niet allemaal even pittig. De vraag naar de naam van de Axelse toneelver eniging was met de projectie van een affiche van de club een inkop- pertje, tenminste als je oog viel op de naam 't Spektakel bovenaan het affiche. Het bouwjaar van De Hal le (1968) stond buiten het gebouw op een gedenksteen vermeld. De teamleden van De Flierefluiters, de latere winnaars, weten alwéér het antwoord op een vraag. De zeven burgemeesters vanaf 1945 tot 2003 in goede chronologi sche volgorde op papier zetten was dan meer een hersenkraker. Het team van De Flierefluiters ging uiteindelijk met de overwin ning aan de haal. Wethouder Jaap Bos reikte hen de Erpelkappertro- fee uit. Doordat het team van AHA en Den Doelder ex ex aequo als tweede eindigden, kwam de schiftingsvraag op tafel. Daarvoor moest het aantal legosteentjes gera den worden van een mini-replica van het Axelse stadhuis. Anton Lansman had dit prachtige werk stuk, compleet met glas-in-lood raampjes, in een jaar tijd gebouwd foto Mark Neelemans met maar liefst 5428 steentjes. AHA benaderde dit getal tot op 28 legoblokjes. De vierkoppige jury vond op de deelnemerslijst het team De Muzikale Broodsoppers de meest ludieke naam hebben. door Martijn de Koning HULST - Het begon als een grap, en eindigde voor Marieke Neve uit Hulst met een reis naar Sri Lanka en de Malediven. En o ja, daar naast mag ze ook nog drie dagen naar Rome. Marieke deed eind vorig jaar mee aan De Grote Vakantie Show, een tv-programma van SBS6, gepresen teerd door Mare Klein Essink. Dat werd zaterdagavond uitgezonden. „Mijn vriendin Eva kwam op het idee ons in te schrijven", vertelde Marieke gisteren. „Eigenlijk is het een soort datingshow, maar ik heb niet de illusie gehad daar mijn droomvriend te vinden, hoor." Het concept: een groep mannen en vrouwen staat in een studio. Steeds wordt uit elke groep één persoon naar voren geroepen om een spel te spelen tegen iemand van het andere geslacht. De win naar kiest uit de andere groep ie mand met wie hij of zij op vakan tie wil. Marieke won een spelletje 'Nederlandse hits raden' van haar tegenstander Juan en verdiende daarmee een reisje naar Rome. Ze mag zelf vriendin Eva meenemen, en koos prompt tegenstander Juan als metgezel. Ook hij neemt een vriend mee. Daarmee was de kous niet af: Juan en Marieke mochten vervolgens het finalespel spelen. Op een kaart moesten ze zo accu raat mogelijk Dakar en Brussel aan wijzen: Dat deden ze het beste, waardoor Marieke nu met een vol slagen onbekende twee weken op reis mag. „Dat is wel gek, ja. Maar ik heb niet voor niets hem geko zen: ik had al met hem gepraat vóór de uitzending. Hij deed ook gewoon voor de lol mee, en niet voor het vinden van een liefde." Tot de uitzending, mocht ze niets loslaten. „Dat was wel moeilijk. Vriendinnen wilden natuurlijk we ten hoe het was afgelopen. Nu kan ik er gewoon over praten." De Grote Vakantie Show is terug te kij ken op www.sbsö.n/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57