sport 135 Jongeling Provoost verrast routinier Kasse BC Vlissingen na zege vaster op tweede plaats Provoost en De Graag azen op NK-deelname 'We waren niet eens zo heel goed aan de wedstrijd begonnen. We speelden te gehaast, de bal brandde in onze handen. Maar het knappe was dat we daar na tien minuten overheen kwamen en opeens heel volwassen begonnen te korfballen' Zege driebanders 's Lands welvaren Vijf medailles op Dutch Open Espoir Ruben Boutens wint sterkbezette kartrace Alleen Geluk wint voor De Stene Brug 's Lands Welvaren na ruime zege tweede maandag 14 januari 2013 B TOP-trainer Peter Crucq TOP-korfbalster Anita de Ridder doet alsof ze gaat schieten en wacht totdat ploeggenoot Peter van Belzen om haar heen is gedraaid en een goede positie onder de korf heeft kunnen bemachtigen. foto Ruben Oreel verdiende. „Schoot DSC raak, dan onverwacht. „Dit zijn bonuspun- kwamen wij meteen met een ant- ten", jubelde Marijs, die zich reali- woord. Bam, verschil weer op seerde dat er nog zes lastige speel- twee punten. Slechts een paar keer rondes volgen, is het gelijk geweest." De ploeg staat nu op de veilige zes- Voor TOP kwam de zege op DSC de plaats, één punt boven Nieuwer- erna namen de rood-witten weer het initiatief over. „Wat mooi was, was dat wij steeds op het juiste moment scoorden", zei Marijs, die zelf zes treffers maakte en nog enkele strafworpen VLISSINGEN - In de basketbalcom petitie verstevigden de mannen van BC Vlissingen hun tweede plaats in de eerste divisie door een zege in Weert: 85-99. De Vlissingse ploeg toonde zich volwassen en nam al in het begin het heft in handen. Na het eerste kwart leidden de Walchenaren met 20-25 en deze marge werd bekwaam uitgebouwd. Bij rust was het verschil al elf punten: 41-52. BS Weert kwam in het derde kwart dreigend terug tot 66-72. BC Vlissingen hield het hoofd koel en de overwinning kwam daardoor niet in gevaar: 85-99. Scores: Stefan Schrier 26, Michel Bosters 15, Dorde Karadzic 15, Emilio Jangbahadoer 12, Abdul Zombra 9, Dennis de Paauw 8, Benjamin Steen beek 5, Dominique van Hove 5 en Ray- lin Jimenez 4. 'S-GRAVENPOLDER - Alle partijen in de hoofdklasse van het Zeeuws damkampioenschap eindigden za terdag in een gelijkspel. Johnny de Leeuw, die niet in actie kwam om dat zijn tegenstander Kees Rijk zich met griep afmeldde, blijft daarom het klassement aanvoe ren. De grootste verrassing van de ze vende speeldag was het gelijkspel van Daaf Kasse tegen de pas vijf tienjarige Jacob Provoost. De debu tant op het hoogste niveau hield in een klassieke partij uitstekend stand. Toen Kasse in de tijdnood fase een doorbraak nam, hield de jeugdspeler uit 's-Gravenpolder het hoofd koel en wikkelde hij af naar een verdiend gelijkspel. Achter De Leeuw en Kasse blijven Aart Walraven, Evert Wiskerke, Danny Wattel en Kees de Jonge de derde plaats delen. Walraven veroverde tegen Wiskerke in het late middenspel een schijf, maar de stand bleek geen winst meer te bevatten. Wattel kwam al op de veertigste zet remise overeen met Jaap Veerhoek en De Jonge had zijn gelijkspel tegen Ko Louwerse te danken aan stug verdedigen. De vijfde remise van de dag viel in het duel tussen Jos de Wild en Martin van Dijk, die zich beiden niet op fouten lieten betrappen. In de promotieklasse nestelde Aart Slager zich zaterdag aan de kop van het klassement. Hij had over geluk niet te klagen, want na dat hij in het middenspel een schijf was kwijtgeraakt, verraste hij René Dusebout later met een damcombinatie. Hans van Akke ren, die één punt minder heeft maar nog een partij moet inhalen, won enigszins fortuinlijk van Cor Boot. kerk en zes punten boven Kinder dijk. Scores TOP: Corné Bezemer, Jeanine Marijs en Anita de Ridder 6, Peter van Belzen 3, Remco Bezemer, Anne Meul- meester en Jordi Meulmeester 2. DELFT/ZWOLLE - Ben Provoost gaat dit jaar opnieuw een poging doen zich te plaatsen voor de finale van het Nederlands kampioenschap. De uit Aagtekerke afkomstige dam mer begon het kwalificatietoer nooi zaterdag in Delft met twee ge lijke spelen. In de ochtendronde bleek de Delftse veteraan Henk de Witt een te lastige hindernis en in ronde twee deelde Provoost de punten met Theo Voorspuij uit Gorinchem. Jochem Zweerink gaat in deze groep aan de leiding met twee winstpartijen. In de halve finale van het NK voor vrouwen ging Leonie de Graag za terdag uitstekend van start. In Zwolle versloeg de uit Goes afkom stige damster Esther van Muijen uit Wageningen en vergrootte zo haar kansen op een ticket voor het NK, dat van 13 tot en met 19 maart in Zoutelande wordt gespeeld. KWADENDAMME Het driebandenteam van 's Lands welvaren 1 had in poule drie van de derde divisie een gemakkelijke middag tegen hekkensluiter Böhnke Maxx Clean. Het duel ein digde in 8-0. Alleen Luc Peeters moest nog eni ge moeite doen om Patrick Oelp niet te dichtbij te laten komen, maar Ronald van Geyt (35-14) en een sterk spelende Onur Can (36-9) namen royaal afstand. Sylvia Eckel hoefde helemaal niet actie te ko men, omdat haar tegenstander ver stek liet gaan. EINDHOVEN Tijdens het Dutch Open Espoir in Eindhoven hebben diverse Zeeuw se judoka's een medaille gepakt. Lein Mulder (-15 jaar, -42 kilo) leg de beslag op het goud in zijn klas se. Het talent van JudoGoes won zijn finale met een waza-ari. Namens dezelfde club pakten Jarno Bouwmeester (-15 jaar, -46 kilo), Zo- ie Moerman (-15 jaar, -40 kilo) en Chantal Walhout (-18 jaar, -70 kilo) het brons. Ook Sjors Riddersma, de Middel burger in dienst van Budokan Rot terdam, werd derde. Hij kwam uit in de klasse -21 jaar, -100 kilo. MIDDELBURG Ruben Boutens heeft vrijdagavond met het BRKC-team de Autosport International Charity Karting Chal lenge (AIKC) gewonnen. De twintigjarige Middelburger is in Engeland op uitnodiging van Bradley Philpot, organisator van het Britse kartkampioenschap, BRKC. Samen met Philpot en rij ders van het Belgische Bluestar Ra cing team nam hij deel aan de AIKC. Een dag later werd Boutens derde in een race van het Brits indoor kartkampioenschap. SAS VAN GENT Het streekduel in poule drie van de derde divisie driebanden groot tus sen 't Bierwinkeltje en De Stene Brug uit Kwadendamme eindigde in een 6-2-overwinning voor de thuisploeg. Het dient gezegd dat de bezoekers niet in hun sterkste opstelling ver schenen, maar daar maalde in Sas van Gent niemand om. Edwin Ge luk was de enige die namens de Goese formatie won. Arjo Hollestel- le, Emile de Witte en Ad Menheere verloren. BRIELLE Het eerste kaderteam van 's Lands Welvaren heeft een knappe 8-0- overwinning behaald bij Honky Tonk/Pronk Isolatie. De Zeeuwse biljartformatie klom daardoor op naar de tweede plaats op de rang lijst. Verantwoordelijk voor het prima optreden waren Peter de Bree, Dan ny en Sjaak Walhout en Jan Goud zwaard. Walhout won met het grootste verschil: 42-180.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55