341 sport Tjoba kan leven met remise Mytilus verliest van foutloos Spivo 3 I I 1 Gepassioneerd Orion houdt Artemis op slechts vijftien treffers 8 Verlies Delta Sport maandag 14 januari 2013 door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - In de eerste speelron de van 2013 bleek weer eens dat de korfbalploegen in overgangsklasse D elkaar nauwelijks ontlopen. Hoe wel op voorhand op meer gehoopt werd, koesterde Tjoba het punt te gen Nieuwerkerk. In de eerste klas se D kwam Fortis opnieuw aan kop. Swift doet in de eerste klasse E ook nog volop mee voor de titel. Nieuwerkerk-Tjoba 25-25: De ti- me-out die Bram van Geffen drie minuten voor tijd gebruikte, was ui terst efficiënt. „Ik had 'm nodig om de coördinatie optimaal te laten zijn", zei de Tjoba-coach, die zich gelukkig prees dat de spelers zijn ge lijk aantoonden. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen boog de 25-23-achterstand in de slotminu ten om in een gelijkspel. In de 57 voorgaande minuten scoorde Tjoba opnieuw kwistig mee, maar de ploeg kreeg pas na rust de puntspe- Iers van Nieuwerkerk onder contro le. De Bevelanders konden leven met de remise. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 7, Dennis Broerse 6, Niels Westmaas en Demi Mondeel 3, Esmee Walraven en Geerten van Moolenbroek 2, Manon Braam en Anoek Braam 1 Triaz-Fortis 12-14: Pas na rust (7-7) kreeg Fortis wat meer vat op Triaz. „De onrust moest eruit", zei coach Leonard Debbaut, die langer balbe zit zag renderen. Bij 9-12 leek het gespeeld, maar na drie afgekeurde Souburgse treffers werd het toch nog spannend: 12-13. De 12-14 zette Fortis alleen op kop van de eerste klasse D, omdat de concurrenten Telstar en DES verloren. Scores Fortis: Remco Crucq 5, Joyce Schoonaard en Patrick Koppejan 3, Ra chel Verhage 2, Jordi Sleijpen 1. Futura-Swift 16-19: „Een zakelijke overwinning", noemde Swift- coach Dennis Plantinga het resul taat in Den Haag. Na de dertig te gentreffers die Futura eerder in Middelburg kreeg te verhapstuk ken verraste de behoudende tac tiek bij de thuisploeg niet. Dit keer kreeg eersteklasser Swift na rust (8-9) de overhand bij de dames. Hun scores brachten toch vrij een voudig de zege waarmee Swift blijft meedoen om de bovenste plek. Scores Swift: Naomi Zuidweg 5, Mat- thijs Pouwer en Vera Kuiper 4, Richard Geldof en Eefje van de Berg 2, Lennart Hoogenboom en Mirella Pouwer 1 Togo-KCR 11-26: Met een uitblin kende Anouk Hazelaar hield Togo koploper KCR één helft in het zicht. „Daarna was het bordje leeg" door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van My tilus konden in de regiodivisie de voor de winterstop ingezette goe de lijn niet doortrekken. De Goe- se formatie verloor zaterdag met 3-1 van Spivo. Beide standaard teams van WS'92 hervatten de competitie met een nederlaag. Spivo-Mytilus 3-1 (25-17 25-18 20-25 25-21): Bij de piepjonge ploeg van Spivo is het soms alles, soms niks. Mytilus had de pech dat een tegenstander trof die uit stekend op dreef was. Spivo be schikte over veel lengte, legde blokkerend de Goese aanval aan banden en speelde vaak foutloos. Mytilus kon daar te weinig tegen over stellen. De Zeeuwen speel den afwachtend. „We konden hen niet onze wil opleggen", vond Peter Verburg. Slechts in de derde set waren de rollen omge draaid. Zuvo-WS'92 3-2 (17-25, 25-13, 19-25, 25-19, 15-11): De man- nenploeg van WS'92 legde Zuvo het vuur na aan de schenen, ver loor in een vijfsetter en mocht dat eigenlijk als twee gewonnen punten beschouwen. De Vlis- singers speelden goed en bestook ten Zuvo vanaf het eerste fluitsig naal met een moeilijke opslag. Die service bleek een sterk wa pen, waarmee vaak de angel uit zei coach Carlo de Waele. In vier minuten na rust (7-11) schoot KCR zes schoten op rij binnen en wierp de Goese tweedeklasser de hand doek in de ring. Scores Togo: Anouk Hazelaar 6, Niek Meerman, Jan-Kees Goossens, Marten Postema, Dennis Boelman en André Goossens 1. Scheldevogels-Blauw Wit 7-22: „Het was net de Bastiaan Rijk show", grapte coach Adri van Bavel over diens twaalf treffers. Verder was er in de wedstrijd weinig ver- meldingswaardig. De Kloetingers walsten in Bergen op Zoom over Scheldevogels heen. De tweede helft had schriftelijk afgedaan kun nen worden. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 12, Ivo Flipse en Annemarijne Holl 4, Ilse Kloet en Marty de Vilder 1 Ondo-Seolto 16-10. Scores Ondo: Ronald Wisse 7, Jeroen Mesu 6, Robbie Mesu en Annemieke Toerse 1 Scores Seolto: Dennis Goedegebuur 3, Ralf Dourlein en Tom Harthoorn 2, Mayella Kuizinga, Timme Provoost en Daisy Verkerk 1 Stormvogels-Good Luck 12-9. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Arja Groenleer 3, Sander Verrijzer 2, Niek Peene, Kris Gabrielse, Loura Klei- nepier en Emmely de Visser 1. TOP liet'zaterdag driemaal de schotklok, die op 25 seconden staat, afgaan. Tijdens aanvallen van DSC klonk de zoemer nooit Defensief hoogstandje van TOP de Brabantse aanval werd ge haald. Met twee setzeges op zak leek WS'92 in de vierde set voor een verrassing te kunnen zorgen. Door een slechte serie werd een voorsprong echter uit handen ge geven. Zuvo nam in de beslissen de set meteen afstand en stelde de winst veilig. Podarwic-WS'92 3-1 (25-18 15-25 25-23 25-17): Een prima service en een harde aanval waren sterke troeven van Podarwic, dat daar door het duel tussen beide mid denmoters in de promotieklasse bij de vrouwen in het voordeel kon beslissen. WS'92 won alleen de tweede set. Overgangsklasser TOP pakt zaterdagavond geheel onver wacht twee punten tegen DSC. De Arnemuidse promovendus verslaat de Eindhovense titel kandidaat met 27-25 en doet goede zaken in de strijd om lijfsbehoud. door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - De korfballers van TOP legden zaterdag de tegen standers van DSC hun wil op. De Arnemuidenaren wisten hoe de Eindhovenaren het liefst zouden spelen en maakten hen dat haast onmogelijk. „We hebben DSC héél véél druk gegeven", zei trainer Peter Crucq. „We hebben op alle acht posities fantastisch verde digd." Om te winnen moest dat ook wel. DSC is veruit de productiefste ploeg in de overgangsklasse D. De Brabantse equipe scoort bijzonder makkelijk en gaf hekkensluiter Kinderdijk een paar weken gele den met een 37-24-overwinning nog een oorveeg van jewelste. Maar het team korfbalt wel een tik- kie eenzijdig: de mannen maken de dienst uit en er wordt alleen aan de voorkant van de korf aange vallen. „We hebben donderdag, tijdens de laatste training, uitgebreid stilge staan bij het verdedigen", vertelde Crucq. „In de wedstrijd zag ik het allemaal terug. Onze dames waren ijzersterk in het voorverdedigen, zodat DSC moeilijk in de aangeef kwam. En onze mannen speelden heel goed in de één tegen één. Ze zaten er dicht bovenop." „Je kunt niet voorkomen dat de mannen van DSC de bal krijgen", zei aanvoerster Jeanine Marijs, „maar je kunt zo'n ploeg wel in al les tegenwerken. Dan scoort zo'n jongen als Dennis Snel toch min der vaak en moeten ze naar een an dere manier van korfballen gaan zoeken, terwijl ze dat helemaal niet willen." TOP, dat in de eerste speelronde nog was weggespeeld in Eind hoven, zorgde ervoor dat DSC al vlak voor rust gefrustreerd raakte. Toen sloeg de thuisploeg voor het eerst een gaatje van twee punten. „We waren niet eens zo heel goed aan de wedstrijd begonnen", vond Crucq. „We speelden te gehaast, de bal brandde in onze handen. Maar het knappe was dat we daar na tien minuten overheen kwa men en opeens heel volwassen be gonnen te korfballen." Halverwege leidde TOP met 11-9 en in de tweede helft hield het team prima stand. Toen het na een 17-14-voorsprong 19-19 werd, kreeg men het even benauwd. Crucq: „Langs de kant dachten we even dat het zou breken, dat DSC erop en erover zou gaan. Het spel bij ons was even te statisch." Crucq overwoog te wisselen, maar een ti- me-out deed al wonderen. Meteen door Wim Kakebeeke HEINKENSZAND - De handballers van eersteklasser Orion speelden zondagmiddag vol passie tegen Ar temis. Het gevolg was een 30-15-overwinning voor de man nen uit Heinkenszand. Het feit dat de Bevelanders over een gezonde dosis aanvallende kwaliteiten beschikken, is geen nieuwtje. Met gemak worden er wekelijks gemiddeld 28 doelpun ten gemaakt. De dekking is on danks de vele knappe reflexen van sluitpost René Hooijschuur een heel ander verhaal. Op Artemis en VHC na heeft Orion de meest ge passeerde verdediging van de eer ste klasse. Maar zondag ging het stukken beter. Op de dertiende speeldag hadden de pupillen van John Jansen na de rust geen kind aan het Tilburgse Artemis. Vooral achterin werd er met passie gespeeld. „Dat heb ik een tijdje gemist", bekende Jansen. „Het was vandaag een goed ge heel. Er zat tenminste weer spirit in." Voor de pauze zag het er overigens niet zo eenvoudig uit voor de ploeg uit Heinkenszand. Mis schien zat er wel te veel druk op de ketel, omdat de thuisploeg uit Hoofdklasser Delta Sport verloor voor de achtste keer op rij. De ploeg van trainer Rob de Vos ging met 19-21 onderuit tegen HWC. De laatste overwinning voor de Zie- rikzeeënaars dateert van 21 okto ber. was op revanche. Niet alleen van wege de nederlaag in Tilburg (32-25), maar ook vanwege het ma tige optreden van afgelopen week bij Apollo. Via 3-5 ging het totaan 11-11 moei zaam. De ban werd kort voor rust gebroken door Guy Peeters. Met drie uitbraken op rij (14-11) zorgde hij voor de ommekeer. Na de pauze werden de bezoekers volledig overklast. Ron van Dalen en Guy Peeters trokken er hard aan. Artemis wist Hooijschuur nog slechts viermaal te verschal ken. „Bij verlies zouden we verder wegzakken", zei Jansen. „Daar is goed gehoor aan gegeven. Die pas sie van vandaag heeft mij en de ploeg goed gedaan." Scores Orion: Ron van Dalen 10, Guy Peeters 9, Marcello Tax 3, Frank van de Vijver, Arno Riemens en Michiel Schuys 2, Mark Dorst en Jaco de Jonge. Orion, spelend in de groene shirts, scoorde er lustig op los tegen Artemis. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54