Het moest zwaar ziin en dat was het eeft onemanshow Indoortrail krijgt vervolg en wil verder uitbreiden maandag 14 januari 2013 -» dan ik had gedacht. Dit was niet te vergelijken met bijvoorbeeld de In- kelcross in Kruiningen. Maar wel heel uitdagend." Peter van Limbergen, eerste Zeeuw in de categorie mannen 35, beaamde dat. „Het was gemene grond, waar je goed in wegzakte." Martijn de Vries uit Middelburg vond vooral de wisselvalligheid van het parkoers erg zwaar. „Het is heuveltje op, heuveltje af. Je moet springen en komt steeds met je pas niet uit, dus raak je iedere keer uit je ritme." De honderden toe schouwers genoten van het schouwspel dat zich afspeelde in de trailarena. Bekende namen uit de Zeeuwse atletieksport als Koos Oggel, Niek Flipse en Leonard van Putten lieten na afloop weten dat ze hopen dat de Indoortrail een vervolg krijgt. De atleten sloten zich daar bij aan. „Ze moeten hier absoluut mee doorgaan", zei Es- v ther Vermue. „Complimenten voor de organisatie, knap dat ze dit in een paar maanden voor el kaar hebben gekregen. De rest van Nederland kan hier nog een voor beeld aan nemen." Ook Bart van Noorden en Peter van Limbergen waren lyrisch over de allereerste In doortrail op Nederlandse bodem. „Dit mag niet bij één keer blijven. Het is zeker voor herhaling vat baar." door Maurice Steketee Hijgend, puffend, zuchtend en steunend. Nee, er wa ren zaterdagmiddag maar weinig atleten die met een glim lach over de finish kwamen. Par koersbouwer Johan Antheunisse en de initiatiefnemers van de Indo ortrail, Kim Reynierse en Michel Schrier, zagen het tevreden aan. „Het was de bedoeling dat het zwaar zou worden en daar zijn we aardig in geslaagd", zeiden ze met gevoel voor understatement. Pas nadat de adrenaline uit het lichaam was verdwenen en de hartslag was gezakt, kregen de meeste lopers weer wat kleur op de wangen in de koude Zeeland hallen waar de temperatuur niet zo heel ver boven het vriespunt lag. De Indoortrail was vanaf me ter één een slijtageslag, vonden de deelnemers. „Als ik het een cijfer qua zwaarte moet geven op een schaal van 1 tot 10 dan scoort de trail een 9.5", vertelde Esther Ver mue, nadat ze weer op adem was gekomen. „Het is constant draaien en keren. Je kunt geen moment echt doorlopen", zei de nummer twee in de vrouwenwedstrijd. Bart van Noorden, die regelmatig aan trails meedoet in de Ardennen, vond vooral de ondergrond erg zwaar. „Het leek net zware klei dat een beetje meeveerde. Afzetten was daardoor erg lastig en kostte veel kracht. Het was veel zwaarder Bekijk ook de video op www.pzc.nl/video Zaterdag sprak Eugene Fagg van Scheldemond me nog aan, ook zij hebben belangstelling. Ik denk dat we kunnen groeien naar duizend deelnemers." Naast de Indoortrail voor hardlo pers zijn er ook plannen om een mountainbikewedstrijd toe te voe gen. „Die zou op zondag kunnen plaatsvinden. Het is jammer dat we nu vier dagen werk hebben om er één dag plezier van te heb ben. Voor deze editie waren we al in gesprek met X-treme, maar het bleek te kort dag om dat te realise ren." Voorzitter Patrick Vader van de mountainbikevereniging staat niet onwelwillend tegenover het initiatief „We gaan bekijken wat de mogelijkheden zijn. Nu kwam het niet uit, omdat er ook al een andere wedstrijd gepland stond." door Maurice Steketee MIDDELBURG - De Indoortrail krijgt een vervolg in 2014. „Dat is voor 99 procent zeker", liet Michel Schrier een dag na het evenement weten. „Over twee weken gaan we evalueren, maar we hebben zoveel positieve geluiden gehoord dat ik verwacht dat er een tweede editie komt. Tijdens het afbreken van het parkoers begonnen de vrijwilli gers te praten over wat volgend jaar beter kan." Aan de eerste editie deden zo'n vijfhonderd atleten mee. Schrier verwacht dat dat aantal gaat op lopen. „We willen er een meer daags evenement van gaan maken. Op vrijdag wedstrijden voor scho lieren. We willen of zijn soms al in gesprek met het Cios en de HZ. inigen over de hekjes van een meter hoogte. foto Robert de Jonge foto Arjan Schotanus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53