Origineel FM stapt naar de rechter BEVELANDEN/THOLEN Laat die vorst maar komen Zoekvraag almanak 13 Kerk geeft steeds meer geheimen prijs 14 en 15 Lokale radiozender wil meer geld van de gemeente Goes Vals geld duikt op in horecabedrijven Aanhouding na vondst van hennepkwekerij KNRM in actie op het Veerse Meer MAANDAG 14 januari 2013 PZC door Rob Paardekam GOES - De lokale radiozender Origi neel FM sleept de gemeente Goes voor de rechter als die niet snel met meer geld over de brug komt. „Met wat we nu krijgen, komen we in grote financiële problemen", zegt Marcel Blok. Origineel FM zendt uit in de ge meenten Goes, Borsele en Kapelle. Voor 2012 werd aan al die gemeen ten een bijdrage van 1,09 euro per wooneenheid gevraagd. Daarmee is de zender nog onder de norm van de Vereniging van Nederland se Gemeenten (VNG) gaan zitten. Die adviseert gemeenten om 1,29 euro per woning te verstrekken aan de lokale omroep. Gemeenten krijgen daar overigens geld voor van het Rijk, maar dat is niet geoormerkt. Er kan dus ook iets anders mee worden gedaan. Borsele en Kapelle hebben het ge vraagde bedrag verstrekt, maar Goes wilde niet meer geven dan 50 cent per woning. De zender maakte daar met succes bezwaar tegen. Daarom nam het college vo rige week een nieuw besluit. Dat viel echter hetzelfde uit. B en W geven tal van redenen waarom Origineel FM niet meer zou moeten krijgen dan 50 cent. Zo zou de zender in de eerste twee jaar van haar bestaan, toen nog wel een groter bedrag werd verstrekt, veel geld hebben overge houden. Ook kan het radiostation volgens de gemeente zelf 10.000 euro per jaar binnenhalen uit recla me en donaties. Volgens voorzitter Marcel Blok van de stichting die achter Origi neel FM staat, zijn beide bewerin gen onjuist. „Dat van die reclame gelden hebben we ooit wel eens ge zegd, maar het bleek niet haalbaar. Dat hebben we ook aangegeven, maar ze blijven dit soort dingen te gen ons gebruiken." De gemeente stelt verder dat Origi neel FM geld kan besparen door het NOS Journaal niet meer uit te zenden en nog maar één keer per uur een lokaal nieuwsbulletin te maken. „Daarmee gaan ze hun boekje te buiten", stelt Blok. „De gemeente heeft zich niet met de in houd te bemoeien." Ten slotte vindt het College dat Origineel FM geen nieuwe studio nodig heeft. Ook daar denkt Blok anders over. „Wat we nu hebben is nauwelijks een studio te noe men. Als we vooruit willen, heb ben we echt een nieuwe nodig." Blok heeft het idee dat de gemeen te Origineel FM vooral lastig vindt. „Ik proef een houding van: jullie wilden toch een radiozender be ginnen? Waarom moeten wij daar voor betalen? Maar volgens de wet hebben gemeenten de plicht om een lokale zender te bekostigen." Als Goes voet bij stuk houdt, komt Origineel FM in grote financiële problemen. „We hebben van Bor sele en Kapelle al een voorschot ge kregen op de bekostiging van 2013 om het hoofd boven water te kun nen houden", stelt Blok. „Dat zegt genoeg, lijkt me." De voorzitter hoopt dat de ge meenteraad van Goes het college nog op andere gedachten brengt. Zo niet, dan stapt de zender bin nenkort naar de rechter. KRABBENDIJKE - Begin december hoopte de kunnen zetten, maar toen werd het op de val- werk doen. „In vier of vijf dagen zou het moe- schaatsen." Om alvast in de stemming te ko- IJs- en skeelervereniging Krabbendijke de ijs- reep niet koud genoeg. Afgelopen weekend ten kunnen", schat voorzitter Jan Witsel. „We men was er zaterdag een ruilbeurs en werden baan aan de Nieulandestraat al onder water te gebeurde het alsnog. Nu moet het weer zijn hopen dat de jeugd eind volgende week kan de schaatsen geslepen. foto Willem Mieras GOES De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag in Goes drie ver dachten aangehouden die probeer den met vals geld te betalen bij ho recabedrijven. In de loop van zater dagavond waarschuwde de politie hier al voor. De horeca meldde zelf dat er valse biljetten van vijf en twintig euro in omloop zouden zijn. De politie stuurde als waar schuwing een twitterbericht. KAPELLE In een pand aan de Handelsweg in Kapelle is vrijdag een hennepkwe kerij ontmanteld. Op de eerste ver dieping trof de politie een kweek- ruimte aan met 258 planten. Tij dens de ruiming ging een auto er ineens met hoge snelheid vandoor. Even later werd dit voertuig gezien op de A58 bij Rilland. De bestuur der, een 32-jarige man uit Bergen op Zoom, is aangehouden. VEERE De KNRM heeft zaterdag op het Veerse Meer een vastgelopen mo torkruiser vlotgetrokken. Hij was aan de grond gelopen tussen de Mosselplaat en de Haringvreter. Na het leggen van een sleepkabel was het scheepje heel snel vlot. Schroef en roer werkten nog, al maakte de schroef wel een vreemd geluid. De Belgische schipper kon er op eigen kracht mee naar Veere varen. Een negenjarige jongen uit Vlissin- gen is helemaal gek van Minecraft. Het computerspel bestaat uit kubus sen waarmee de gamer landschap pen en huizen kan bouwen. Wie ver der in het spel komt kan ook achtba nen bouwen, rotspartijen opblazen met dynamiet of het landschap aan kleden met blokkige schapen, kippen en spinnen. De jongen hoorde dat er Mmiiii 11 w1 Miii m1 itrfflwwwipw'i Tip? redactie@pzc.nl ook gras en bloemzaadjes gezaaid kan worden, maar waar hij die kon vinden wist hij niet. In stilte ging hij op zoek. Toen de zoekvraag op Goog le wel hele rare treffers opleverde, riep hij de hulp in van zijn vader. Die had vervolgens heel wat uit te leggen. Want de zoekvraag die zijn jonge zoon had ingetypt luidde: 'Hoe kom ik aan zaad.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49