19 sport 135 TOP legt tegenstander zijn wil op Delta Sport 2 blijft op koers Driebanders van 3BSD gaan weer aan de leiding Vijf medailles op Dutch Open Espoir Ben Provoost houdt zicht op NK dammen Verbrugge op gelijke hoogte met koploper Delta Sport scoort zondag negen tien keer tegen HWC. Dat is niet genoeg voor de overwinning. Het tweede team van Delta Sport won na een matige vertoning van CHV 2: 26-20. De thuisclub had in aanvallend opzicht een overwicht Gezien de vele kansen had er een veel hogere uitslag op de borden moeten verschijnen. Delta Sport blijft kansrijk voor de titel in de derde klasse. Kevin Meulmeester en Leon van de Sande waren met zes treffers topscorer. Tijs de Vos waagt een schot op doel in de wedstrijd tegen HWC. foto Dirk-Jan Gjeltema durven. Op dat soort momenten zie je dat de druk steeds verder toe neemt." Na de achtste nederlaag op rij be gint het er alsmaar somberder uit te zien voor Delta Sport. Toch GOES - In de overgangsklasse van de korfbalcompetitie deden TOP en Tjoba goede zaken. TOP won in eigen huis van titelkandidaat DSC: 27-25. Tjoba dwong bij Nieu- werkerk een gelijkspel af TOP-DSC 27-25: TOP legde de te genstander zijn wil op. De Arne- muidenaren wisten hoe de Eind- hovenaren het liefst zouden spe len en maakten hen dat haast on mogelijk. „We hebben DSC héél véél druk gegeven", zei trainer Peter Crucq. „We hebben op alle acht posities fantastisch verde digd." Scores TOP: Corné Bezemer, Jeanine Marijs en Anita de Ridder 6, Peter van Belzen 3, Remco Bezemer, Anne Meul meester en Jordi Meulmeester 2. Nieuwerkerk-Tjoba 25-25: De ti me-out die coach Bram van Gef- fen drie minuten voor tijd gebruik te was efficiënt. Tjoba maakte de 25-23-achterstand in de slotminu ten ongedaan. In de 57 voorgaande blijft De Vos positief. „Als we zo blijven spelen als vandaag gaan de punten zeker komen. Maar vanzelf zal het zeker niet gaan. We moe ten er met z'n allen keihard voor blijven knokken." minuten scoorde Tjoba ook volop, maar kreeg het pas na rust de puntspelers van Nieuwerkerk on der controle. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 7, Dennis Broerse 6, Niels Westmaas en Demi Mondeel 3, Esmee Walraven en Geerten van Moolenbroek 2, Manon Braam en Anouk Braam 1. Triaz-Fortis 12-14: Pas na de pau ze (7-7) kreeg Fortis wat meer vat op de aanvalskracht van Triaz. „De onrust moest er uit", stelde coach Leonard Debbaut, die langer balbe zit zag renderen. Bij 12-9 leek het gespeeld, maar na drie afgekeurde Souburgse treffers werd het toch nog spannend. Uiteindelijk werd het 12-14 en is Fortis alleen koplo- pèr in de eerste klasse. Scores Fortis: Remco Crucq 5, Joyce Schoonaard en Patrick Koppejan 3, Ra chel Verhage 2, Jordi Sleijpen 1. Futura-Swift 16-19: „Een zakelijke overwinning", vond Swift-coach Dennis Plantinga. De vrouwen Volgende week zondag speelt Del ta Sport in eigen huis tegen de nummer laatst Conventus. Dan moeten de punten koste wat kost in Zeeland blijven, wil de ploeg in de hoofdklasse niet verder in de speelden een sterke rol. Swift blijft meedoen om de bovenste plek in de eerste klasse. Scores Swift: Naomi Zuidweg 5, Mat- thijs Pouwer en Vera Kuiper 4, Richard Geldof en Eefje van de Berg 2, Lennart Hoogenboom en Mirella Pouwer 1 Togo-KCR 11-26: Dankzij uitblin ker Anouk Hazelaar hield Togo KCR één helft in zicht. „Daarna was het bordje leeg", constateerde coach Carlo de Waele. In vier mi nuten tijd na rust (7-11) schoot KCR zes schoten op rij binnen en wierp Togo de handdoek in de ring. Scores Togo: Anouk Hazelaar 6, Niek Meerman, Jan-Kees Goossens, Marten Postema, Dennis Boelman en Andre Goossens 1 Ondo-Seolto 16-10: Tot 7-7 bij rust leek de derby in de derde klas se een thriller te worden. De gas ten vielen echter stil. Het ontbrak aan scorend vermogen bij de Vlis- singers. degradatieproblemen komen. Scores Delta Sport: Ruben Bos 3, Koen de Bruijn 3, Guido de Graaf 3, Guust Sluijs 3, Tim Vleeshouwer 4, Tijs de Vos 1, Nico Yuen 2. Scores Ondo: Ronald Wisse 7, Jeroen Mesu 6, Robbie Mesu en Annemieke Toerse 1 Scores Seolto: Dennis Goedegebuur 3, Ralf Dourlein en Tom Harthoorn 2, Mayella Kuizinga, Timme Provoost en Daisy Verkerk 1 Stormvogels-Good Luck 12-9: Een tikkeltje verwend met hoge scores viel de uitslag van koploper Stormvogels mager uit. De thuis ploeg kwam timide uit de start blokken en kreeg zwaar verzet van Good Luck- Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Arja Groenleer 3, Sander Verrijzer 2, Niek Peene, Kris Gabrielse, Loura Klei- nepier en Emmely de Visser 1 Scheldevogels-Blauw Wit 7-22: „Het was de Bastiaan Rijk show", zei coach Adri van Bavel van Blauw Wit. De speler was goed voor twaalf treffers. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 12, Ivo Flipse en Annemarijne Holl 4, Ilse Kloet en Marty de Vilder 1. maandag 14 januari 2013 EINDHOVEN Tijdens het Dutch Open Espoir in Eindhoven hebben diverse Zeeuw se judoka's een medaille gepakt. Lein Mulder (-15 jaar, -42 kilo) leg de beslag op het goud in zijn klas se. Het talent van JudoGoes won zijn finale met een waza-ari. Namens dezelfde club pakten Jarno Bouwmeester (-15 jaar, -46 kilo), Zo- ie Moerman (-15 jaar, -40 kilo) en Chantal Walhout (-18 jaar, -70 kilo) het brons. Ook Sjors Riddersma, de Middel burger in dienst van Budokan Rot terdam, werd derde. Hij kwam uit in de klasse -21 jaar, -100 kilo. DELFT Ben Provoost gaat dit jaar opnieuw een poging doen zich te plaatsen voor de finale van het Nederlands damkampioenschap. De uit Aagtekerke afkomstige dam mer begon het kwalificatietoer nooi zaterdag in Delft met twee ge lijke spelen. Jochem Zweerink gaat aan de leiding met twee winstpar tijen. In de halve finale van het NK vrou wen ging Leonie de Graag zaterdag uitstekend van start. In Zwolle ver sloeg de uit Goes afkomstige dam ster Esther van Muijen uit Wage- ningen en vergrootte zo haar kan sen op een ticket voor het NK. WARMENHUIZEN Het driebandenteam van Garage Verbrugge Hyundai won in de eer ste divisie van De Liefhebber met 2-6. Voor de pauze won Patrick Vasseur met 45-37 van Fred Groen, maar op de andere tafel verloor Thérèse Klompenhouwer van Tom Beem- sterboer met 45-43. Hierna zetten Berry Dallinga en de sterk spelende Bart Ceulemans de bezoekers op winst. Dallinga ver sloeg Fred Groen met 45-37 en Ceu lemans gaf Herman Slikker geen kans: 45-32. Hiermee komt Verbrug ge op gelijke hoogte met de koplo pers. KWADENDAMME - De driebanders van 3BSD Hydrozorg revancheer den zich voor de eerder dit sei zoen geleden nederlaag tegen BV Sprundel 4. Het werd in eigen huis 6-2. De basis voor de zege werd al voor de pauze gelegd door jan Suyker- buyk en Piet Kox. Laatstgenoemde versloeg Piet Knobel met 20-13 en - Suykerbuyk won na een gelijkop- gaande strijd van Pierre Verpalen: 25-24. Naderhand zorgde Jean Louis Smulder dat de punten in ei gen huis bleven door winst op John de Zwart: 25-18. Dat Philip van der Male nog verloor van Kees van de Beemd was alleen nog goed voor de statistieken. Door de ze overwinning komt 3BSD weer gedeeld aan de leiding met BH Keukens en De Geslootene Boom, die beide deze week een punt lie ten liggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47