341 sport Koen van Velthoven clubkampioen Scaldina Forza moet even op gang komen Jongeling Provoost verrast routinier Kasse Rob van Linden geeft biljarttitel uit handen maandag 14 januari 2013 roosendaal - Tijdens het geweste lijke kampioenschap driebanden klein hoofdklasse werd Rob van Linden van Delta tweede. Wim de Kok van LBV behaalde een derde plaats. Kevin de Kok (Onda) legde beslag op de vierde plek. De titel ging naar Toon Hoefnagels van De Kwast uit Sint Willebrord. Het werd een strijd waarbij Van Linden en De Kok tot de derde ronde stuivertje wisselden. Pas in de vierde ronde kwam Hoefnagels voor het eerst aan de leiding toen de Zeeuwen hun eerste nederlaag leden. De Kok zakte vanaf dat moment verder weg, maar Van Linden handhaafde zich als tweede. Toen de man uit Colijnsplaat in de zes de ronde nog eens verloor was Hoefnagels zeker van de titel. Van Linden versloeg de kampioen nog wel in de slotronde, maar dat was alleen maar goed voor de tweede plaats. Wim de Kok verdedigde met een overwinning het brons ten opzich te van Kevin de Kok. Martin Steke- tee van De Herberg, als invaller binnengekomen, werd hekkenslui ter. zierikzee - Koen van Velthoven is zaterdag clubkampioen van tafel tennisvereniging Scaldina geword- den. Aan de titelstrijd namen 21 ta feltennissers deel. Toernooileider Cor Smalheer had vier poules geformeerd. De eerste twee van elke groep plaatsten zich voor de A-groep. De overige spe lers kwamen in de B- of C-groep terecht. In de ochtenduren vielen al met een enkele verrassingen te note ren. Zo lukte er niet veel bij Peter Roelofs en Jan Remmers en zij plaatsten zich dan ook niet voor de hoofdgroep. De favorieten Koen van Velthoven en Tristan Benschop kwamen niet in de problemen en plaatsten zich moeiteloos voor de A-poule. En ook in de kwartfinale wonnen Van Velthoven, Benschop en ook Niels van Velthoven gemakkelijk hun partijen. Alleen Herbert Keijman moest vol aan de bak in de partij tegen Mar- tijn Stouten. Maar na een 1-2-ach- terstand kwam Keijman sterk te rug: 11-2 en 11-5. In de halve finale nam Koen van Velthoven een 2-o-voorsprong (11-8 en 11-6) op zijn broer Niels. De laatste trok hierna het initiatief naar zich toe en pakte de game (5-11). Hierna stelde Koen alsnog orde op zaken: 11-7. Nog spannender was de andere halve finale tussen Herbert Keij man en Tristan Benschop. Het leek er op dat Benschop gemakke lijk ging winnen. Hij kwam met 2-0 voor, maar Keijman knokte te rug en sleepte er een vijfde game uit. Die ging met 11-9 naar Ben schop. In een weinig hoogstaande finale werd Koen van Velthoven de nieu we clubkampioen van Scaldina door de oude clubkampioen duide lijk met 3-0 terug te wijzen. Alleen in de tweede game had Benschop de kans om het tij te keren, maar bij een 10-9-stand maakte Koen van Velthoven het karwei via een mooie bal af. In de B-groep kwamen Simon Boogaard en Hans Jonker in de fi nale. Boogaard greep de titel door een zege na vijf games. In de C-groep stonden Peter Roelofs en Jan Remmers tegenover elkaar. De laatste pakte gedecideerd de eind overwinning. door Peter van Kouteren zierikzee - De volleyballers van Forza trokken in de promotieklas se in een rechtstreekse confronta tie met het op de tweede plaats ge klasseerde Sliedrecht Sport 4 de goede lijn door. De Schouwse for matie won de lastige uitwedstrijd met 1-3 en mengt zich nu serieus in de strijd om de nacompetitie. De vrouwen van Forza verloren de topper tegen koploper Volley Meerkerk met 4-0. Sliedrecht Sport 4-Forza 1-3 (26-24, 21-25, 22-25, 12-25): Een knappe zege van de Schouwse mannen, die als een diesel op gang kwamen en naarmate de wed- strijd vorderde niet te stuiten wa ren. Forza had aanvankelijk onvol doende antwoord op de service van de thuisploeg en werd in de eerste set tot achtervolging ge dwongen. Hoewel een gaatje werd gedicht, braken in de slotfase twee fouten op rij Forza op. Daarna kreeg Forza grip op de Zuid-Hollandse opslag. Tactisch sterk spelend haalde Forza de an gel uit de thuisploeg. Vanuit een prima pass werd vaak de midden- aanval bediend, waar Raymond van Boven en Maurits van der Vel de excelleerden. Met twee setzeges op zak liep Forza in de vierde set frank en vrij spelend weg van een gefrustreerde tegenstander. Het re sulteerde in de achtste competitie zege op rij. Delta Sport weet het tij niet te keren Volley Meerkerk-Forza 4-0 (25-22, 25-19, 25-16, 25-12): Met een prima training in de benen begon Forza aan de topper tegen de kop loper. Beide ploegen gingen in de eerste set gelijkop tot het twintig ste punt. In de slotfase profiteerde Meerkerk van een aantal fouten, om naar winst af te wikkelen. Na die nederlaag kwam Forza op nieuw goed uit de startblokken. Halverwege sloeg de thuisploeg een gaatje, toen Forza een paar passfouten maakte. Gesteund door die tweede setzege kreeg de koplo per vleugels. Meerkerk speelde vrijuit, profiteerde van een op lopende foutenlast aan Schouwse kant en stuitte in de resterende sets op afnemende tegenstand. Bema Kunststoffen Delta Sport komt in de hoofdklasse handbal opnieuw niet tot winst. Dit keer verliest de ploeg van trainer Rob de Vos met 19-21 van HWC. Het is alweer de achtste neder laag op rij voor de Schouwse for matie. door Len Wolters zierikzee - Het ziet er al een hele tijd slecht uit voor de handballers van Bema Kunststoffen Delta Sport. Na de overwinning op 21 ok tober 2012 tegen EHC won Delta Sport geen enkele competitiewed strijd meer. Sterker nog: alle wed strijden gingen vanaf dat moment verloren. Ook tegen HWC werd het tij niet gekeerd: 19-21. Ondanks de sombere vooruitzich ten gingen de Zierikzeeënaren niet bij de pakken neerzitten. De ploeg pakte vanaf het begin het ini tiatief tegen HWC. „Ik vond dat we erg goed speelden vandaag", vertelde Delta Sport-coach Rob de Vos na afloop van de verloren wed strijd. „Dit was het spel dat we kunnen en moeten spelen om punten te pakken. Het is eigenlijk een wonder dat we nog maar twee punten hebben gehaald dit sei zoen, als je naar het spel kijkt wat we vandaag hebben neergezet." Toch was het goede spel tegen HWC niet genoeg om een over winning eruit te slepen. „Heel erg zonde", vond Delta Sport-speler Tim Vleeshouwer. „Het zat er ze ker in vandaag, maar het wil maar niet lukken." Het team uit Schouwen-Duiven- land domineerde bijna de gehele wedstrijd. Toch wisten de bezoe kers uit Vlaardingen steeds in het kielzog van Delta Sport te blijven. „We scoren te weinig", vond De Vos. „Dat is eigenlijk al het hele sei zoen ons grootste probleem. Met negentien doelpunten win je geen wedstrijden. Dat zag je ook deze keer weer." Het was niet zo dat de ploeg uit Zierikzee de mogelijkheden niet kreeg om meer treffers te maken. Kansen kreeg Delta Sport genoeg. Dat was dan ook het grote verschil zondag tussen Delta Sport en HWC, vond De Vos. „We creëer den meer kansen dan onze tegen stander, maar ons schotpercentage lag vele malen lager. Dat deed ons de das om. Onze opponent was hier simpelweg beter in." Toch zag Vleeshouwer een lichte verbetering in het schotpercentage van Delta Sport. „Het was beter dan de afgelopen wedstrijden naar mijn idee." Pas halverwege de tweede helft kwamen de bezoekers voor het eerst op voorsprong. Daarna was het steeds stuivertje wisselen tus sen beide teams. „We hadden op het laatst nog steeds de kans om te winnen", vond Vleeshouwer. „Maar de concentratie leek te ver slappen en we leken minder te 's-cravenpolder - Alle partijen in de hoofdklasse van het Zeeuws damkampioenschap eindigden za terdag in een gelijkspel. Johnny de Leeuw, die zaterdag niet in actie kwam omdat zijn tegenstander Kees Rijk zich met griep afmeldde, blijft daarom het klassement aan voeren. De grootste verrassing van de ze vende speeldag was het gelijkspel van Daaf Kasse tegen de pas vijf tienjarige Jacob Provoost. De debu tant op het hoogste niveau hield in een klassieke partij uitstekend stand. Toen Kasse in de tijdnoodfa se een doorbraak nam, hield de jeugdspeler uit 's-Gravenpolder het hoofd koel en wikkelde hij af naar een verdiend gelijkspel. Achter De Leeuw en Kasse blijven Aart Walraven, Evert Wiskerke, Danny Wattel en Kees de Jonge de derde plaats delen. Walraven vero verde tegen Wiskerke in het late middenspel een schijf maar de stand bleek geen winst meer te be vatten. Danny Wattel kwam al op de veertigste zet remise overeen met Jaap Veerhoek en Kees de Jon ge had zijn gelijkspel tegen Ko Lou- werse te danken aan stug verdedi gen. De vijfde remise van de dag viel in het duel tussen Jos de Wild en Martin van Dijk, die zich bei den niet op fouten lieten betrap pen. In de promotieklasse nestelde Aart Slager zich zaterdag aan de leiding. Hij had over geluk niet te klagen, want nadat hij in het middenspel een schijf was kwijtgeraakt verras te hij René Dusebout later met een damcombinatie. Hans van Ak keren, die één punt minder heeft maar nog een partij moet inhalen, won enigszins fortuinlijk van Cor Boot. TOP-korfbalster Anita de Ridder doet alsof ze gaat schieten en wacht totdat ploeggenoot Peter van Belzen om haar heen is gedraaid en een goede positie onder de korf heeft kunnen bemachtigen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46