zeeland! 15 Verbouwing Dorpshuis Ouwerkerk in eindfase Met dank aan oma's brood Leegstand en bouwvallen ergernis van ondernemers Cameratoezicht uitgaanscentrum goedkoper en beter Stalen kunstwerk vervangt watermeter toeristendorp Discozwemmen in zwembad Onderdak Kinderen mishandelen leeftijdsgenootje Executieverkoop Drank, sieraden en geld weg na inbraak Ook in 2013 lopen de vakanties van onze Duitse gasten niet gelijk aan die van vrijwilligers Reddingsbrigade. Win een set uitgumbare FriXion Clickers! maandag 14 januari 2013 ZIERIKZEE Zwembad Onderdak in Zierikzee verandert zaterdag weer in een 'flit send en swingend zwemparadijs'. Om de sfeer er extra in te brengen, worden de ramen verduisterd en zorgen dj's met de discolichten en discomuziek voor een letterlijk spetterende avond. Wie zin heeft om naar de disco-avond te gaan, kan 19 januari tussen 19.00 en 21.00 uur terecht. De entree bedraagt vijf euro per persoon. VLISSINGEN Een 14-jarige jongen uit Vlissingen blijkt vrijdagmiddag op het Bunker pad in zijn woonplaats te zijn mis handeld door een groep jongeren. De jongen werd geschopt en gesla gen en bedreigd met een scherp voorwerp. Vijf Vlissingse jongeren in de leeftijd van 12 en 13 jaar zijn inmiddels aangehouden. Ze zijn meegenomen naar het bureau en verhoord. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst ZIERIKZEE Een woning aan de Moggestraat in Zierikzee was zaterdag tussen 15.30 en 23.30 uur het doelwit van inbre kers. De dieven forceerden een deur om binnen te komen en door zochten daarna de woning. Vol gens de Zeeuwse politie gingen de daders er vandoor met een jas, fles sen alcoholische drank, frisdrank, sieraden en enkele honderden eu ro's. Afgelopen weekend werd er ook ingebroken in woningen in Vlissingen, Sluis en Terneuzen. De ondernemers van Renes se vinden dat het camera toezicht niet goed functio neert. Voorzitter Krijnse Locker: „De cen trale zit in Eindhoven. Die mensen kennen hier de weg niet. Als er bij voorbeeld op de Lange Reke wat aan de hand zou zijn, kunnen ze dat niet uitleggen. Mensen van dichtbij herkennen die locatie wel." Het beveiligingsbedrijf dat de ondernemers suggereren, is be kend in Renesse. „Dat scheelt tijd. Ze werken bovendien goedkoper dan de centrale in Eindhoven. Dat lijkt mij toch een goede suggestie als je geld moet besparen", vertelt Krijnse Locker. RENESSE - Een jaar lang gratis vakantie vieren in hun 'eigen' zespersoons- huisje op Vakantiepark Schouwen in Renesse. Dat is de prijs die de familie Troost uit Terneuzen heeft gewonnen door de meest originele foto te ma ken met het Zomer in Zeeland-brood. „Mijn moeder had het gekocht bij de bakker in Zaamslag en zag dat er een prijsvraag bij hoorde", vertelt moeder Tamara. Een fotosessie met het brood, de vier kinderen en de hond aan de dijk nabij het buurtschap Griete leverde de winnende foto op. Zaterdag kre gen ze hun hoofdprijs overhandigd door de Contessa van Renesse, nadat ze onder meer een bezoekje hadden gebracht aan Krijger Molenaars. Het ge zin verwacht dit jaar veel naar Schouwen af te reizen. „We kunnen hier de pindakaas en de pasta wel in de kast zetten." foto Pieter van der Laan De blauwe watermeter aan de Hogezoom in Renesse heeft zijn langste tijd ge had. Het object wordt nog vóór het nieuwe toeristenseizoen vervan gen door een - ongeveer even hoog en even slank - roestvast stalen kunstwerk. Het gaat om een in golf- vorm gebogen balk, waar twee rin gen om zitten. Het nieuwe waterobject is een ge schenk van de zestigjarige Stich ting Renesse aan het dorp. De ondernemers van Renesse vra gen de gemeente bij de plaatsing van het kunstwerk meteen de be strating van het pleintje te vervan gen. De watermeter aan de Hogezoom is uitgemeten. foto's Dirk-jan Gjeltema De ruïne van toeristenkerk De Ark, de gesaneerde camping Bona Fide, het leegstaande kantoor van WEA-ac- countants. Het zijn zaken waar de ondernemers van Renesse zich aan ergeren. Het wordt tijd voor slopen en opschonen vinden zij. De vrijge komen ruimte kan mogelijk die nen voor de bouw van een paar starterswoningen. Krijnse Locker: „Voor de Zeeane- moonweg bestaan al geruime tijd plannen. Wij stellen de gemeente voor die weer eens uit de archie ven te halen. Neem ze meteen mee in het Masterplan voor het dorp." De ondernemers vinden verder dat de Rampweg en de Hogenboom- laan veiliger moeten worden. De leegstaande Ark is een doorn in het oog van de ondernemers. Renesser ondernemers in brief aan gemeente A E B G D K N IJ S Z P B F M J E E E L F T A L E L A L D N D S A N A N A A T L IJ M B A K G 1 A M A K W E K E N A U E A E T K K N N 0 H R N R R N Dagprijs: Maak kans op een set van vier uitgumbare FriXion Clicker pennen! De FriXion Clicker van Pilot Pen is een unieke uitgumbare inktrollen Wat je ermee opschrijft, wis je in een handomdraai weer uit. De speciale inkt verdwijnt na- 0 melijk door er met de achterkant van de pen overheen te wrij- 1 ven. Kijk ook eens op www.pilotpen.nl of www.frixions.nl Zo doet u mee! Los de prijspuzzel op. Spreek uw oplossing I t/m zondag 20 jan. in door te bellen naar 0909-5010325 (60 ct. per gesprek). Prijswinnaars krijgen automatisch bericht. AFLAAT ELFTAL HEMDJE LIJMBAK ANANAS FALEN KLAGER ONKNAP BEAMEN GEDAAN KWEKEN RUÏNE DELTA GEDIJEN KWIJNEN ZAAIER Streep onderstaande woorden door in het diagram. De overgebleven letters vormen de oplossing. door Joeri Wisse OUWERKERK - De verbouwing van dorpshuis 't Trapgeveltje in Ouwer kerk nadert zijn einde. De komen de zeven weken werken vrijwilli gers nog hard aan de laatste klus sen, zodat het monumentale ge bouw aan de Ring op 1 maart fees telijk kan worden heropend. Volgens voorzitter Peter Vijver berg van de dorpsraad vlot het werk goed. „We hebben van de Ra bobank Oosterschelde een bijdra ge uit het coöperatief dividend van 1250 euro gekregen. Samen met wat geld dat nog over was uit de verbouwing, kunnen we daar mee ook nog een nieuwe bar ma ken." Verder moet volgens Vijver berg onder meer nog nieuwe vloer bedekking worden gelegd en er is nog wat schilderwerk te doen. Om er voor te zorgen dat tijdens de heropening op vrijdag 1 maart alles tip-top in orde is, gaat het dorpshuis de laatste week van fe bruari dicht. Behalve dat het mak kelijker werkt voor de vrijwilligers, draagt de sluiting volgens Vijver berg ook nog mee aan het 'verras singseffect' voor de vaste gebrui kers van 't Trapgeveltje. Behalve dat alles opnieuw is ge schilderd, heeft het dorpshuis de afgelopen maanden een nieuwe professionele keuken gekregen en is een ruimte omgetoverd tot 'huis kamer' waar kleinere gezelschap pen samen kunnen komen. De Renesser ondernemers denken te kunnen besparen op cameratoezicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43