'iét Schap baggert voor waterrecreanten 'ledereen voelt zich meteen thuis' SCHOUWEN-DUIVELAND Zoekvraag almanak 13 'Susteams Renesse taak van overheid' 14 en 15 Openbare haventjes en surfgebieden Grevelingen worden voor het eerst in lange tijd op diepte gebracht MAANDAG 14 januari 2013 PZC ZÉ door Joeri Wisse SCHARENDIJKE - De recreatiehaven- tjes en de surfgebieden in het Gre- velingenmeer zijn aankomend sei zoen beter bevaarbaar. Het Greve- lingenschap laat de komende maanden baggerwerkzaamheden uitvoeren op plekken die afgelo pen tientallen jaren ondieper zijn geworden. Voor zover Kees Opstal van het Grevelingenschap weet, is het de eerste keer dat sinds de afsluiting van de voormalige zee-arm grote baggerwerkzaamheden plaatsvin den. „De Grevelingen is een water zonder getijdewerking, maar door onder meer de wind staat er wel stroming. Daardoor kan op sommi ge plaatsen slib ophopen." Met name waterrecreanten die ge bruik willen maken van de open bare aanlegsteigers langs de ran den en aan de eilanden van de Gre velingen, hebben hier last van. Ook surfers stuiten, vooral aan de Brouwersdam, letterlijk op de ont stane ondieptes. Rick Jendrusch van het Zeil- en Surfcentrum Brou wersdam is dan ook blij met de aangekondigde baggerwerkzaam heden. „Bepaalde delen van het Grevelingenmeer worden steeds ondieper. Vorig jaar is het al verbe terd doordat er toen veel Japanse oesters zijn weggehaald." De vinnen onder surfplanken zijn tussen de vijftien en maximaal ze ventig centimeter lang. Jendrusch: „Sommige delen zijn enkeldiep. Voor de bezoekers aan ons surfcen trum is het super dat die stukken nu worden uitgediept." Behalve de surfgebieden en de haventjes, wor den ook enkele doorgangen tussen de steenbestortingen uitgediept. Momenteel loopt een openbare aanbesteding voor het werk. De aannemer die de klus gaat uitvoe ren, is volgens Opstal een paar maanden bezig om naar schatting 25.000 kuub slib te baggeren. „Het is de bedoeling dat het werk voor Pasen klaar is. Dat is mooi op tijd voor de start van het recreatiesei zoen en ook voor het begin van het broedseizoen." Met het hele project is ongeveer 300.000 euro gemoeid. Dat is inclu sief de onderzoeken die zijn uitge voerd om in kaart te brengen waar moet worden gebaggerd. Overi gens zijn alleen de delen onder zocht die het Grevelingenschap in beheer heeft. De hoofdvaarwegen vallen onder Rijkswaterstaat. Ook de jachthavens horen niet bij het beheersgebied van het schap. Ondiepe plekken in de buurt van het surfcentrum aan de Brouwersdam worden de komende maanden uitgebaggerd. archieffoto Pieter van der Laan MNNNMMI Tip? redactie@pzc.nl door Joeri Wisse BRUINISSE - De open dag op het nieuwe sportpark Volharding van voetbalvereniging Bruse Boys is door naar schatting tweehonderd mensen bezocht. „De mensen wa ren heel enthousiast tijdens de rondleiding", vertelt voorzitter Dick van Wolferen. „Je merkt dat mensen echt trots zijn op wat we bereikt hebben in Bruinisse. Met zo'n positieve insteek moet toch het 'zwarte gat' in het centrum van Bruinisse ook kunnen worden ingevuld", vindt Van Wolferen. De bezoekers waren met name te spreken over de sfeer in de kanti ne. „Iedereen voelt zich meteen thuis. Daar hebben we ook erg ons best op gedaan, om een goede mix te maken van oud en nieuw. De kantine mocht absoluut geen sluit post van de nieuwbouw worden." Zaterdag hadden de Bruse Boys FC De Bilt op bezoek, de club waar traditiegetrouw in de winter stop tegen wordt gespeeld. De Utrechtse gasten en andere belang stellenden werden -hoe kan het ook anders- getrakteerd op mosse len. Het openingsweekend is zater dag afgesloten met een feestje. Een negenjarige jongen uit Vlissin- gen is helemaal gek van Minecraft. Het computerspel bestaat uit kubus sen waarmee de gamer landschap pen en huizen kan bouwen. Wie ver der in het spel komt kan ook achtba nen bouwen, rotspartijen opblazen met dynamiet of het landschap aan kleden met blokkige schapen, kippen en spinnen. De jongen hoorde dat er ook gras en bloemzaadjes gezaaid kan worden, maar waar hij die kon vinden wist hij niet. In stilte ging hij op zoek. Toen de zoekvraag op Goog le wel hele rare treffers opleverde, riep hij de hulp in van zijn vader. Die had vervolgens heel wat uit te leggen. Want de zoekvraag die zijn jonge zoon had ingetypt luidde: 'Hoe kom ik aan zaad.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41