sport 137 Koeman tevreden over trainingskamp Lazio nadert koploper Juve Topscorer Van Persie is weer de gevierde man Succesvolle rentree Davids Door blessures Schaken en Verhoek krijgt Achahbar een kans als rechtsbuiten bij Feyenoord maandag 14 januari 2013 De selectie van Feyenoord is na een intensieve trainingsweek te rug in Rotterdam. Zaterdag ver loor de ploeg van Ronald Koe man in Marbella met 2-1 van Club Brugge, maar de trainer was wel tevreden over wat hij had gezien. „We zijn alleen niet zo goed in het winnen van oe fenwedstrijden." door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Vandaag zijn de spe lers van Feyenoord vrij, vanaf mor gen wordt het vizier op de eerste wedstrijd van de tweede competi tiehelft gericht. En dat is er niet zo maar eentje, in een maand die cru ciaal kan zijn voor het verdere ver loop van de competitie. Feyenoord speelt zondag in Am sterdam de Klassieker tegen Ajax en krijgt een week later FC Twen te op bezoek in de Kuip. De maand januari wordt afgesloten in Eindhoven, met de bekerwedstrijd tegen PSV. Koeman hoopt in die duels weer een beroep te kunnen doen op Ruben Schaken, de rechts buiten die eind december aan bei de liezen werd geopereerd. Schaken werkte in Marbella aan zijn herstel, maar voor het duel met Ajax staat nog een groot vraag teken achter zijn naam. Omdat Wesley Verhoek ook geblesseerd is, kreeg Anass Achahbar veel speeltijd in de twee oefenwedstrij den van de afgelopen weken. Te gen AGOW (o-o, 45 minuten) en Club Brugge (negentig minuten) speelde de kleine centrumspits aan de rechterkant. De kans is aan wezig dat Achahbar ook tegen Ajax op die positie speelt. „Bij momenten deed hij het goed", zei Koeman over zijn aan valler. „Het is nieuw, dus het heeft even tijd nodig voordat iedereen weet wat je eruit kunt halen." Jean-Paul Boëtius speelde aan de linkerkant, topscorer Graziano Pel- lè kreeg vanuit het middenveld zo als altijd vooral steun van Lex Im mers. De Hagenaar werd tegen Club Brugge al voor rust gewis seld, maar volgens Koeman gebeur de dat vooral uit voorzorg. „Lex had al wat hamstringklachten", leg de de trainer uit. „Vrijdag trainde hij gewoon mee, maar nu kreeg hij weer wat last." Op het moment dat Immers werd gewisseld keek Feyenoord al tegen een i-o-achterstand aan, door een prachtig doelpunt van Carlos Bac- ca. De Colombiaan, met zeventien goals topscorer van de Belgische hoogste klasse, schoot de bal vanaf ruim 35 meter met een boog over Feyenoord-doelman Erwin Mul der. De Rotterdammers kwamen kort na rust dankzij een van rich ting veranderd schot van Boëtius op gelijke hoogte, maar de Belgen wonnen alsnog. Vadis Odjidja- Ofoe benutte een strafschop die was toegekend na een overtreding van Mulder (2-1). In de slotfase viel Keivin Leerdam nog in bij Feyenoord. De verdediger/middenvelder wil zijn aan het einde van dit seizoen aflo pende contract niet verlengen, waardoor hij niet meer in de plan nen van Koeman voor leek te ko men. Tegen Club Brugge, waar ver dediger Ryan Donk zijn opwach ting maakte, kwam Leerdam na 79 minuten in het veld voor rechts back Daryl Janmaat. MANCHESTER - Robin van Persie troeft Liver- pool-verdediger Daniel Agger (liggend) af en schiet de 1-0 binnen. De topscorer gaf later in het duel ook nog een puntgave assist bij het tweede doelpunt van Nemanja Vidic en speel de daardoor opnieuw een hoofdrol in een ze ge van Manchester United. Rivaal Liverpool werd met 2-1 verslagen. Van Persie opende de score na negentien minuten en maakte zo zijn zeventiende competitietreffer. Hij is daar mee topscorer van de Premier League. United domineerde de klassieker in het Engelse voet bal tijdens het eerste uur. Pas na de treffer van Vidic, op aangeven van Van Persie, vocht Liverpool zich terug in de wedstrijd. De forma tie kwam echter niet verder dan de aanslui tingstreffer van Daniel Sturridge. De voorsprong op stadgenoot Manchester Ci ty bleef zeven punten. De regerend kampioen won met 0-2 bij Arsenal. Laurent Koscielny (Arsenal, negende minuut) en Vincent Kompa- ny (City, 75e minuut) kregen rood. James Mil- ner en Edin Dzeko scoorden al voor rust. foto Peter Powell/EPA ROME - Lazio heeft in de Serie A de druk op koploper Juventus op gevoerd. De Romeinen wonnen met 2-0 van Atalanta en profiteer den daarmee van het puntenver lies van de 'Oude Dame'. De ploeg uit Turijn kwam niet verder dan 1-1 bij Parma. Na twintig wedstrij den heeft de titelverdediger nog maar drie punten voorsprong op Lazio. Andrea Pirlo bracht Juventus te gen Parma kort na rust uit een vrije trap op voorsprong, maar Ni- cola Sansone zorgde in de slotfase voor de gelijkmaker. Lazio dankte de zege op Atalanta aan doelpunten van Sergio Flocca- ri en Davide Brivio, die in eigen doel schoot. De openingstreffer van Floccari leidde tot felle protes ten bij Atalanta, aangezien hij de bal eerst met zijn arm onder con trole bracht. Napoli nam de derde plaats weer over van Internazionale door een zege op Palermo: 3-0. Inter, dat za terdag al met 2-0 won van Pescara, staat zeven punten achter. Wesley Sneijder zag vanaf de tribune in Milaan hoe Rodrigo Palacio en Fre- dy Guarin scoorden voor de 'Ne- razzurri'. Zonder de gepasseerde Maarten Stekelenburg verloor AS Roma met 1-0 bij Catania. ROTHERHAM - Edgar Davids heeft, hersteld van een schouderblessure, een succesvolle rentree gemaakt in het elftal van Barnet. De 39-jarige Nederlandse trainer-speler van de Engelse vierdedivisieclub had voor zichzelf in de uitwedstrijd tegen Rotherham United een basisplaats gereserveerd. Hij zag zijn ploeg ver volgens van zeer nabij met 2-0 winnen. Barnet kwam na een minuut of twintig op voorsprong door Jake Hyde. Davids, die later toegaf dat hij al blij was geweest met een punt tegen de nummer vier van de ranglijst, besloot halverwege de tweede helft de dug-out op te zoe ken. Het was een wijs besluit. Zijn vervanger Andy Yiadom besliste het duel. Meivin Holwijn bleef op de bank. Barnet kreeg door de tweede over winning op rij aansluiting bij het onderste deel van de midden moot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37