341 sport Fortis wederom koploper EMM ligt op koers voor titel 3 BC Vlissingen maakt volwassen indruk maandag 14 januari 2013 W MHHMHRi door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - In de eerste speel ronde van 2013 bleek weer eens dat de korfbalploegen in de overgangs klasse D elkaar nauwelijks ontlo pen. Hoewel op voorhand op meer gehoopt werd, koesterde Tjoba het punt tegen Nieuwerkerk. In de eer ste klasse D kwam Fortis opnieuw aan kop. Swift doet in de eerste klasse E ook nog volop mee voor de titel. Nieuwerkerk-Tjoba 25-25: De ti- me-out die Bram van Geffen drie minuten voor tijd gebruikte, was ui terst efficiënt „Ik had 'm nodig om de coördinatie optimaal te laten zijn", zei de Tjoba-coach, die zich gelukkig prees dat de spelers zijn ge lijk aantoonden. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen boog de 25-23-achterstand in de slotminu ten om in een gelijkspel. In de 57 voorgaande minuten scoorde Tjoba opnieuw kwistig mee, maar de ploeg kreeg pas na rust de puntspe- lers van Nieuwerkerk onder contro le. De Bevelanders konden leven met de remisë. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 7, Dennis Broerse 6, Niels Westmaas en Demi Mondeel 3, Esmee Walraven en Geerten van Moolenbroek 2, Manon Braam en Anoek Braam 1. Triaz-Fortis 12-14: Pas na rust (7-7) kreeg Fortis wat meer vat op Triaz. „De onrust moest eruit", zei coach Leonard Debbaut, die langer balbe zit zag renderen. Bij 9-12 leek het gespeeld, maar na drie afgekeurde Souburgse treffers werd het toch nog spannend: 12-13. De 12-14 zette Fortis alleen op kop van de eerste klasse D, omdat de concurrenten Telstar en DES verloren. Scores Fortis: Remco Crucq 5, Joyce Schoonaard en Patrick Koppejan 3, Ra chel Verhage 2, Jordi Sleijpen 1 Futura-Swift 16-19: „Een zakelijke overwinning", noemde Swift- coach Dennis Plantinga het resul taat in Den Haag. Na de dertig te gentreffers die Futura eerder in Middelburg kreeg te verhapstuk ken verraste de behoudende tac tiek bij de thuisploeg niet. Dit keer kreeg eersteklasser Swift na rust (8-9) de overhand bij de dames. Hun scores brachten toch vrij een voudig de zege waarmee Swift blijft meedoen om de bovenste plek. Scores Swift: Naomi Zuidweg 5, Mat- thijs Pouwer en Vera Kuiper 4, Richard Geldof en Eefje van de Berg 2, Lennart Hoogenboom en Mirella Pouwer 1 Togo-KCR 11-26: Met een uitblin kende Anouk Hazelaar hield Togo koploper KCR één helft in het zicht. „Daarna was het bordje leeg" zei coach Carlo de Waele. In vier minuten na rust (7-11) schoot KCR zes schoten op rij binnen en wierp de Goese tweedeklasser de hand doek in de ring. Scores Togo: Anouk Hazelaar 6, Niek Meerman, Jan-Kees Goossens, Marten Postema, Dennis Boelman en André Goossens 1 Ondo-Seolto 16-10: Tot 7-7 bij rust leek het een thriller te gaan wor den, met als inzet de tweede stek in de derde klasse K. Toch voelden beide coaches de afloop al aanko men. Het Vlissingse Seolto moest MIDDELBURG - Voor champagne is het nog een beetje te vroeg, maar de bestelling kan bijna de deur uit bij de handbalvrouwen van EMM. De tweedeklasser boekte een rui me thuiszege op Heerle 2: 21-9. Om kampioen te worden moet je wel over een lange adem beschik ken, maar dat lijkt wel goed te zit ten bij de Middelburgse equipe. EMM ligt stevig op koers voor een plekje hogerop. In eigen huis werd korte metten gemaakt met het be zoekende Heerle. Binnen een kwartier konden de Brabanders de koffers al weer in pakken. Want als een wervelwind ging EMM te keer in het nieuwe onderkomen De Sprong: 9-2. Zelfs trainer Hans Dierickx toonde zich aangenaam verrast na de sportieve revanche. Want EMM mistte in de tweede het hebben van foutjes van de ploeg uit Sint Laurens, maar die ble ven na rust achterwege. Hierdoor werden de aanvalsgolven van On- do steeds langer en konden de schutters goed in stelling worden gebracht. Scores Ondo: Ronald Wisse 7, Jeroen Mesu 6, Robbie Mesu en Annemieke Toerse 1 Scores Seolto: Dennis Goedegebuur 3, Ralf Dourlein en Tom Harthoorn 2, Mayella Kuizinga, Timme Provoost en Daisy Verkerk 1 Stormvogels-Good Luck 12-9: Om dat de Westkappelse koploper een tikkeltje verwend is met hogere sco res, viel de uitslag van zaterdag te gen. De thuisploeg kwam timide uit de startblokken en stuitte op zwaar verzet van Good Luck. Pas na rust (6-6) speelde Stormvogels georganiseerder. Veel kansen ble ven weliswaar onbenut, maar het was voldoende voor de zevende overwinning. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Arja Groenleer 3, Sander Verrijzer 2, Niek Peene, Kris Gabrielse, Loura Klei- nepier en Emmely de Visser 1. Scheldevogels-Blauw Wit 7-22: „Het was net de Bastiaan Rijk show", grapte coach Adri van Bavel over diens twaalf treffers. Verder was er in de wedstrijd weinig ver- meldingswaardig. De Kloetingers walsten in Bergen op Zoom over Scheldevogels heen. De tweede helft had schriftelijk afgedaan kun nen worden. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 12, Ivo Flipse en Annemarijne Holl 4, Ilse Kloet en Marty de Vilder 1 TOP liet zaterdag driemaal de schotklok, die op 25 seconden staat, afgaan. Tijdens aanvallen van DSC klonk de zoemer nooit Defensief hoogstandje van TOP lijn ook nog eens Kimberly Loo (vakantie) en Xaira Nijsen (gebro ken vinger). „We hadden nog een rekening open staan. Maar wie had dit van tevoren verwacht met een kleine selectie. Van zulke cij fers kun je alleen maar dromen." Scores: Marieke Riemens 5, Lisanne Heijens en Daniëlle Carol 4, Ariska Tax en Shannah Viergever 3, Lotte Cuje en Anouk Provoost Overgangsklasser TOP pakt zaterdagavond geheel onver wacht twee punten tegen DSC. De Arnemuidse promovendus verslaat de Eindhovense titel kandidaat met 27-25 en doet goede zaken in de strijd om lijfsbehoud. door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - De korfballers van TOP legden zaterdag de tegen standers van DSC hun wil op. De Arnemuidenaren wisten hoe de Eindhovenaren het liefst zouden spelen en maakten hen dat haast onmogelijk. „We hebben DSC héél véél druk gegeven", zei trai ner Peter Crucq. „We hebben op alle acht posities fantastisch verde digd." Om te winnen moest dat ook wel. DSC is veruit de productiefste ploeg in de overgangsklasse D. De Brabantse equipe scoort bijzonder makkelijk en gaf hekkensluiter Kin derdijk een paar weken geleden met een 37-24-overwinning nog een oorveeg van jewelste. Maar het team korfbalt wel een tikkie eenzijdig: de mannen maken de dienst uit en er wordt alleen aan de voorkant van de korf aangeval len. „We hebben donderdag, tijdens de laatste training, uitgebreid stil ge staan bij het verdedigen", vertelde Crucq. „In de wedstrijd zag ik het allemaal terug. Onze dames waren ijzersterk in het voorverdedigen, zodat DSC moeilijk in de aangeef kwam. En onze mannen speelden heel goed in de één tegen één. Ze zaten er dicht bovenop." „Je kunt niet voorkomen dat de mannen van DSC de bal krijgen", zei aanvoerster Jeanine Marijs, „maar je kunt zo'n ploeg wel in al les tegenwerken. Dan scoort zo'n jongen als Dennis Snel toch min der vaak en moeten ze naar een an dere manier van korfballen gaan zoeken, terwijl ze dat helemaal niet willen." TOP, dat in de eerste speelronde nog was weggespeeld in Eindho ven, zorgde ervoor dat DSC al vlak voor rust gefrustreerd raakte. Toen sloeg de thuisploeg voor het eerst een gaatje van twee punten. „We waren niet eens zo heel goed aan de wedstrijd begonnqn", vond Crucq. „We speelden te gehaast, de bal brandde in onze handen. Maar het knappe was dat we daar na tien minuten overheen kwa men en opeens heel volwassen be gonnen te korfballen." Halverwege leidde TOP met 11-9 en in de tweede helft hield het team prima stand. Toen het na een 17-14-voorsprong 19-19 werd, kreeg men het even benauwd. Crucq: „Langs de kant dachten we even dat het zou breken, dat DSC erop en erover zou gaan. Het spel bij ons was even te statisch." Crucq overwoog te wisselen, maar een time-out deed al wonderen. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de basketbalcompe titie verstevigden de mannen van BC Vlissingen hun tweede plaats in de eerste divisie door een zege in Weert De vrouwen van BC Vlis singen behaalden in de hoofdklas se twee belangrijke punten in de strijd tegen degradatie door Virtus te verslaan. In de overgangsklasse leden de vrouwen van BV Sou burg hun eerste puntenverlies. Mannen. BS Weert 2 - BC Vlissin gen 85-99: De Vlissingse ploeg toonde zich volwassen en nam vanaf het begin het heft in han den. Na het eerste kwart leidde BC Vlissingen met 20-25 en deze marge werd bekwaam uitgebouwd naar 41-52 bij rust. BS Weert kwam in het derde kwart dreigend terug tot 66-72. BC Vlissingen hield het hoofd koel en de zege kwam daardoor niet in gevaar: 85-99. Scores: Stefan Schrier 26, Michel Bosters 15, Dorde Karadzic 15, Emilio Jangbahadoer 12, Abdul Zombra 9, Dennis de Paauw 8, Benjamin Steen beek 5, Dominique van Hove 5 en Ray- lin Jimenez 4. BC Vlissingen 2 - Agathos 75-65: Tegen koploper Agathos nam de thuisploeg verrassend een 21-14-voorsprong. In het tweede kwart stelde de ploeg uit Geertrui- denberg orde op zaken en ging rus ten met een 31-35 voorsprong. Di rect na de hervatting sloeg BC Vlis singen toe en nam door fraaie sco res van Raylin Jimenez een ruime voorsprong. Scores: Raylin Jimenez 28, Abdul Zom bra 18, Rajan Dielbandhoesing 9, Ron- ny de Troije 9, Dylan Hofmann 6, Abde- louahid el Kharbouchi 3 en Mike de Kraker 2. Vrouwen. BC Vlissingen - Virtus 64-58: Sinds lange tijd kon BC Vlis singen weer eens met de basisfor matie starten. Ondanks de lastige verdediging van de Werkendamse ploeg nam de thuisploeg een 18-12-voorsprong. Daarna nam Vir tus het initiatief over, waardoor de ruststand 30-34 werd. In het derde kwart nam BC Vlissingen weer de leiding over, maar het bleef een nek-aan-nek race tot 49-46. Daar na sloeg BC Vlissingen het beslis sende gaatje. Scores: Sheri Bos 25, Melanie Dolfing 12, Yolanda Joosse 10, Mims Kole 8, Charmey Koemans 8 en Stella Hozee 1 OBC - BV Souburg 57-46: OBC nam een snelle 12-o-voorsprong, waardoor Souburg in de achtervol ging moest. Via Linda de Meij knokte de ploeg zich terug naar 32-27. Na de pauze slaagde de Sou burgse formatie er niet in de kloof te dichten, mede doordat de zieke Ilse Rijnberg maar zeer beperkt in zetbaar was. Na 47-40 werd in het laatste kwart weinig meer ge scoord. Scores: Linda de Meij 15, Nicoline Cras- te 11, Melanie Lindenberg 8, Gitta Zijl- ma 6, Jessica Verhage 4 en Annegret Scheers 2. BC Vlissingen-speelster Yolanda Joosse zoekt naar een afspeelmogelijkheid. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34