321 sport Technisch parkoers ligt Dieuwertje Poort wel _L In België woonachtige Berok maakt indruk tijdens Indoortrail in Zeelandhalkn Mohamed Berok schittert in de allereerste Indoortrail van Nederland in de Zee landhallen in Goes. De na tionaal recordhouder van Mauritanië loopt de concur rentie snel op achterstand. maandag 14 januari 2013 Dieuwertje Poort gaat als eerste over de waterbak. In haar spoor lopen Lau ra Wientjes en Esther Vermue. Komeet uit Kortrijk door René van Stee Mohamed Berok was zijn faam reeds voor uitgesneld. De Mauri- taniër loste de ver wachtingen zaterdag tijdens de eer ste editie van de Koole Sport Indo ortrail op indrukwekkende wijze in. In de Goese Zeelandhallen maakte de in Kortrijk woonachti ge atleet er een onemanshow van. De Afrikaan schoot als een ko meet uit de startblokken, sloeg een gat van dik twintig seconden, consolideerde die voorsprong en kwam onbedreigd als winnaar over de finish. Berok was bewust snel van start gegaan. „Op dit zeer bochtige par koers met al die hindernissen ieek me dit de beste tactiek. Dan kun je nergens door worden verrast. M'n vorm is prima, dus ik had niet het idee dat ik een risico zou nemen door er zo snel vandoor te gaan", vertelde de uiterste montere win naar na afloop van tien rondes van zevenhonderd meter. Op soepele wijze passeerde hij hindernissen zoals boomstammen, strobalen, de Waterbak en het speciaal voor de trail in elkaar getimmerde brug getje alsof ze er niet lagen of ston den. Alleen het wasbord, zeven ve nijnige heilinkjes vlak achterel kaar, deden hem even op de tan den bijten. „Maar voor de rest viel het goed mee." Als een van de wei nigen sprong de Mauritaniër over de hekjes van een meter hoogte. Gelet op zijn prestaties van de voorbije weken was Berok de ge doodverfde favoriet in Goes. On langs liep hij in Brussel tijdens de korte cross van de hoog aange schreven Lotto Crosscup naar de De waterbak was vooral bij de jeugd populair. foto's Robert de Jonge vierde plaats. Op oudjaarsdag ein digde hij op de derde plaats op de korte afstand van de Sylvestercross in Soest. Zijn directe achtervol gers, de uit Nieuw-Haamstede af komstige Tommy Staal en Erwin Harmes uit Middelburg, kwamen nooit in de buurt van de ontketen de import-Belg. Er ontspon zich een fraai duel tus sen beide Zeeuwen. Harmes koos voor de aanval, terwijl Staal zijn ra ce gedoseerd opbouwde. Die tac tiek betaalde zich uit. Drie rondes voor het einde achterhaalde de Ne derlandse crosskampioen bij de ju nioren A zijn directe concurrent voor het podium. Daarna was het stuivertje wisselen. Staal sloeg in de laatste ronde vervolgens kei hard toe, waardoor hij in exact 28 minuten naar het zilver snelde, 22 seconden langzamer dan Berok en twee seconden sneller dan Har mes. „Meer zat er echt niet", refereerde Staal naar het oppermachtige op treden van Berok. „Maar ik ben dik tevreden. Het is een mooie va riant op een cross, waarin door al die bochten en hindernissen veel wordt gevergd van je concentratie vermogen. De ondergrond was iets zachter dan ik had verwacht. Dat maakte het zwaarder, net zo als het bijna onmogelijk was om een vast tempo te kunnen lopen. Ook het van buiten naar binnen lopen was wennen. Ik kreeg tel kens een klap op m'n longen." Voor Berok, onder meer ook Mau- ritaans recordhouder op de 3000 meter met een tijd van 8.30 minu ten, zit er volgens zijn manager Leonard van Putten nog veel meer in het vat. „Op de korte cross is hij sneller dan de snelste Belgen en Nederlan ders. Dat opent dus perspectieven. Daarnaast is Mohamed ook op de baan een topper. Aangezien hij zich momenteel full-time toelegt op atletiek gaan we nog veel van hem horen", verklaarde Van Put ten. Of dit wederom in de tweede edi tie van de Koole Indoortrail zal zijn, liet hij in het midden. „Wie weet", zei hij. „Een mooi evene ment als dit verdient in elk geval een mooie winnaar." door Maurice Steketee GOES - Na één rondje was al duide lijk dat de strijd bij de vrouwen tussen Dieuwertje Poort, Esther Vermue en Laura Wientjes zou gaan. Halverwege de wedstrijd plaatste Vermue een versnelling, nam een kleine voorsprong en leek op weg naar de overwinning. Poort had echter het beste voor het laatst bewaard en achterhaalde de Lewedorpse twee rondjes voor het einde. De Moergestelse liep vervolgens onbedreigd naar de ze ge- „Ik hou wel van dit soort zware wedstrijden", vertelde de oud-Ne derlands kampioene survivalrun. „Het is een technisch parkoers met veel bochten. Ik doe liever De jongste traillopertjes maken zich klaar voor de start. aan dit soort evenementen mee dan aan wegwedstrijden." Poort werd op de Indoortrail geat tendeerd door Armand van de Smissen, die zelf tweede werd bij de mannen 35. „Mijn ervaring in survivalruns kwam vandaag goed van pas. De eerste keer dat ik daar aan meedeed viel ik vijf keer. Nu ben ik het gewend om op lastige parkoersen te lopen." Esther Vermue had het idee dat er meer had ingezeten. „Ik plaatste halverwege een versnelling, omdat ik het vervelend vond om achter iemand aan te lopen waardoor je de hindernissen niet goed ziet. Ik ging er blanco in, maar ik denk dat er meer had ingezeten. Dat moet dan volgend jaar maar gebeuren", aldus de Lewedorpse. Mohamed Berok sprong als een van de weinigen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32