Van Helmond brengt publiek in extase sport 131 K Talenten van andere Zeeuwse clubs zijn bij ons welkom. Natuurlijk pas na overleg met die clubs.' B Lindy van Anrooij vijfde op NK veldrijden Zeeuws record voor Daan van Liere Niels Mesu eindigt in de middenmoot Rolstoelbasketballers RBVM grijpen zege Ivan Sokolov laat Nakamura ontsnappen Marcel Kort, trainer van DZK Manon Aerssens in actie op de 200 meter wisselslag, waarop ze derde werd. foto Ruben Oreel door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Het pu bliek was zaterdagavond de grote winnaar bij Jumping Indoor Nieuwland. Er kwamen dertien combinaties in de barrage, waarbij het verschil tussen de nummer één en vier amper zestiende van een seconde was. Frank van Hel mond werd uiteindelijk de verras sende winnaar van de Grote Prijs Van Hese Infra. Patrick Lemmen opende met de Cumano-zoon Chilli Pepper van de Helle via een foutloze rit in 29,60 seconden het bal. De Noorse international Morten Djupvik toonde zich hierna met de Indoc- tro-dochter Valle Blanche al met een vijfhonderdste van een secon de sneller. Met nog twee combina ties te gaan, bracht Frank van Hel mond met de merrie Kate het pu bliek in extase. De ruiter uit Asten vloog met Namelus R-dochter als een torpedo in 29,03 naar de fi nish. De Portugees Mario Wilson Fernandes kwam met de Heart- breaker-dochter Carthago als een raket uit het startblok, maar reikte met 29,70 niet verder dan de vier de stek. „Mare Vygh is een vakman. De par koersen waren flink aan de maat, maar de afstanden klopten. En dan is dat geen probleem. In de barrage kon je ook in de wendin gen fijn door galopperen. En dat ligt Kate wel. Al veel concoursen waren we de snelste, maar een balkje stond een overwinning tel kens in de weg. Vandaag lukte het dan eindelijk wel", vertelde een te vreden Van Helmond. De zesde editie van het hippisch evenement bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland kon na de Masters, het sluitstuk van de eerste dag, al niet meer stuk. Na een zinderende barrage, gewon nen door de Limburger Patrick Lemmen, hielden de ruiters het publiek vrijdag tot rond midder nacht aan de ring gekluisterd. Na vier omlopen en de hindernis sen op 1,50 meter hoogte meldden zich drie combinaties voor de bar rage. Eerste starter Arnold Boere- kamps uit Milheze vloog met het mes tussen de tanden met Cela- no-zoon Kadanz Como in 31,23 se conden over de zes obstakels. Kort wendend stuurde Patrick Lemmen de Berlin-dochter Zyca- lin W in 29,66 seconden naar later bleek naar de zege en de daaraan verbonden prijs van tweeduizend euro. Kevin Olsmeyer haalde met de ruin Mr. Big nog alles uit de kast, maar met de finish in zicht schopte de ruiter uit Doorwerth met Indoctro-zoon een paal naar beneden. Dat leverde hem de der de plaats op. Patrick Lemmen toonde zich tevre den over zijn schimmelmerrie. „Ze heeft een goede manier van springen, is voorzichtig en wil al tijd naar de overkant. Dit is een paard voor het zwaardere werk. Er is ook veel vraag naar, maar ik rijd Zycalin voor een fokker bij mij in de buurt en die wil niet verkopen. Toch houd ik er rekening mee dat er ooit een bod komt, waar ook hij geen nee tegen kan zeggen." In de openingsrubriek op zater dag, nationaal twee fasen parkoers 1,30 meter, zorgde Teun Vestjens met de vosmerrie Uzelma voor een overwinning met een Zeeuws tintje. De ruiter uit Sevenum stuur de de Hors la Loi-dochter van fok ker en eigenaar Ruud Evertse uit Nieuw- en Sint Joosland met een foutloze tweede fase in 25,58 se conden naar de overwinning. Ook de zege in het 1.35 meter twee fasen was er één met Zeeuwse ach tergrond. Dennis Evertse liep met de Riverman-zoon Zorro op een steenworp afstand van zijn geboor tehuis naar de overwinning. maandag 14 januari 2013 HILVARENBEEK Lindy van Anrooij is bij het Neder lands kampioenschap veldrijden in de Beekse Bergen op een vijfde plaats geëindigd. De zestienjarige wielrenster uit Kapelle kwam uit bij de juniordames. Van Anrooij lag bij het ingaan van de laatste ronde nog op een fraaie derde plek, maar ze verspeelde een podiumplaats door een val in de af daling. Hierbij liep haar ketting eraf en konden nog twee rensters haar voorbijgaan. DORDRECHT Daan van Liere heeft bij indoor- wedstrijden in Dordrecht het Zeeuws record polstokhoogsprin gen bij de jongens C verbeterd. De atleet van AV'56 kwam tot 3,10 me ter; negen centimeter hoger dan het oude record. Finn de Leng (Dy namica), houder van het vorige re cord bij de jongens C sprong bij de B-junioren naar een hoogte van 3,40 meter. Pelle Gelderblom (AV'56) won de sprintmeerkamp (40, 50 en 60 meter) bij de jongens C. Lars Dirkzwager werd tweede. EINDHOVEN Middelburger Niels Mesu is zater dag als zeventiende geëindigd in de topdivisie van het marathon- schaatsen. Broer Erwin haalde de eindstreep niet na een val. Antwan Tolhoek verscheen in de eerste divi sie niet aan de start wegens ziekte. De winst in de topdivisie ging naar Garry Hekman. In de eerste divisie voor vrouwen werd Annemarie Pasveer uit Arnemuiden zesde. Na komende week vertrekt het pe loton richting Oostenrijk voor di verse wedstrijden op de Weissen- see. ALKMAAR De rolstoelbasketballers van RBVM hebben zaterdag goede zaken ge daan. Koploper Arrows'81 werd de eerste nederlaag van de competitie bezorgd. De Middelburgers speel den zeker niet het beste basketbal, maar zegevierden desondanks met 39-34. Ook de tweede wedstrijd werd gewonen (20-0), omdat tegen stander WSV niet kwam opdagen. Leendert van Gilst was zaterdag topscorer met achttien punten. Door de overwinningen staat RBVM nu derde op de ranglijst. WIJK AAN ZEE Ivan Sokolov heeft in de tweede ronde van het schaaktoernooi in Wijk aan Zee Hikaru Nakamura la ten ontsnappen. De Nederlandse grootmeester kreeg met de zwarte stukken een voordelige stelling, maar vond in een eindspel met toren tegen loper niet het pad naar winst. Na negen tig zetten schudde hij de Ameri kaan de hand om in te stemmen met remise. Alle partijen in de eli tegroep eindigden zondag in remi se. Karjakin en Harikrishna zijn voorlopig koploper.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31