301 sport Diego de Meyer pakt vijf titels Nieuwe titel De Bruijn Er staat opnieuw geen maat op Sleeckx 1.00,98 II I li maandag 14 januari 2013 door Lianne Meerman VLISSINGEN - Diego de Meyer was de grootverdiener tijdens de Zeeuwse kampioenschappen zwemmen in Vlissingen. De zwemmer van De Bruinvis behaal de vijf titels. Bij de senioren won De Meyer op de 200 meter wissel slag. De andere vier titels behaalde de Zeeuws-Vlaming in zijn eigen leeftijdscategorie (100 school, 100 rug, 100 vrij en 100 vlinder). Bij de vrouwen gingen er drie ti tels naar Merel van der Ent (DZK). Iris Erpelink (Honte) was goed voor twee keer goud, terwijl Emke Erpelink (Honte) één keer won. Tijdens dit weekeinde werden ook flink wat limieten gezwommen die recht geven op deelname aan het NK junioren. Manon Aerssens (Schelde) voldeed driemaal aan een limiet; op de 100 en 50 meter vrije slag en de 200 meter wissel slag. Ook Noa Eversdijk (DZK) haalde drie keer een limiet (100 meter vlinderslag, vrije slag en rug- door Joop van den Oudenhoven ROSMALEN - Jean Paul de Bruijn uit Hulst heeft voor de negende keer in zijn carrière de titel band stoten in de ereklasse veroverd. Hij versloeg in Rosmalen Michel van Silfhout met ruim verschil. Vorig jaar moest De Bruijn na acht overwinningen de eer aan Dave Christiani laten, maar die strandde dit keer in de halve finale tegen Van Silfhout. De Bruijn, die in de poulefase van Van Silfhout had verloren, begon stroef in de finale. Pas in de zesde beurt bij een stand van 43-55 raak te hij op drift met een serie van 38. Dat bleek een voorbode voor meer moois. Na een serie van acht in de zevende beurt liep De Bruijn in door Wim de Vos OUDDORP - De kou en de behoor lijk stevige wind deerden hem niet. Danny Sleeckx was in zijn ele ment tijdens de tiende wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup op de Brouwersdam. De Belg was weer de allersterkste en won opnieuw met overmacht. Niemand bleek in staat om de klas sementsleider echte tegenstand te bieden. In eerste instantie leek An- co Korteweg uit het Brabantse Noord hoek Sleeckx hem bij te be nen, maar toen de Belg eenmaal versnelde was Korteweg gezien. „Die ging opnieuw erg snel. Hij lijkt alles te beheersen", sprak Kor teweg met bewondering voor de 41-jarige inwoner van het Bel gische Malle. De spanning om de eerste plaats was dus andermaal niet groot. Op Manon Aerssens (14) kon op de 100 meter vrije slag de barrière van één minuut net niet slechten. slag). Eva en Tom van Eisen (DZK) voldeden beiden op de 100 en 50 meter vrije slag. Ruden de Ridder (DZK) zwom tot twee keer toe sneller dan de gestelde limiet op de 100 vlinder en vrije slag. Ook Jonathan Davidse (DZK) gaat naar het NK. Hij haalde de kwalifi catie op de 200 meter wisselslag en de 100 meter vrije slag. Ploegge notes Sam Zegelink en Laura Nieuwland (DZK) voldeden op de 200 meter wisselslag. Niels Dieleman en Jomme Bruijn- zeel (Schelde) waren sneller dan de gestelde limiet op de 100 meter vrije slag, terwijl Thijmen van de Beek (ZCK) zich op de 100 meter school bewees. Kirsten Walraven en Kyra Marinissen (DZK) volde den aan de limiet op de 100 meter vrije slag. Het estafetteteam van DZK, be staande uit Eva van de Eisen, Kir sten Walraven Laura Nieuwland en Sam Zegelink, mag op de natio nale titelstrijd op de 4x100 meter vrije slag uitkomen. Zeeuwse zwemclubs slaan handen ineen één ruk naar de finish via een beurt van 69. Van Silfhout had nog wel de nabeurt, maar hij had niet meer de spirit om nog weer werk te leveren: 150-85 in acht beurten. De Bruijns hoogste toer- nooiserie was 109 en zijn beste moyenne 41,66. De titel opent de weg naar het EK in Brandenburg. Dit kampioenschap is in april. De Bruijn was na afloop van de ti telstrijd een tevreden mens: „Het ging soms wat moeizaam, maar ik heb op één partij na alles gewon nen en kwam als eerste uit de pou le. Daardoor ontliep ik Christiani. Ik dacht hem pas in de finale te treffen. Het liep alleen anders. Het werd Van Silfhout. En ook al had ik eerder van hem verloren, ik wist toen dat ik de titel binnen handbereik had." Bij de turnbond hopen ze op een Epke-effect, maar bij de zwembond hebben ze op dat ge bied geen illusies. Van een toe loop van extra leden dankzij de gouden medailles van Ranomi Kromowidjojo op de Olympi sche Spelen zal geen sprake zijn. door Koen de Vries MIDDELBURG - Cees van Houwelin- gen is dit jaar een kwarteeuw ac tief als trainer/zwemmer bij De Schelde. De Terneuzenaar kent zijn pappenheimers dus en gelooft niet in een Ranomi-effect. „Wij winnen immers altijd gouden me dailles", legde hij zaterdag uit op de eerste dag van de Zeeuwse in door zwemkampioenschappen. Het zwemmen moet in Zeeland een beetje inleveren, ziet hij om zich heen. „We leven in een krimpregio. Daardoor loopt het aantal leden wat terug en wordt de kwaliteit ook wat minder", al dus de bijna vijftigjarige Zeeuws- Vlaming. Er zijn enkele potentiële opvolgers van zwemmers als Ma non Minneboo, Judith Stap, Björn Scherbeijn en Stefan de Die (in middels gestopt), zwemmers die de provincie uit moesten om nog hogerop te komen. Maar het zijn er niet veel. Van Houwelingen noemt Diëgo de Meyer van De Bruinvis uit Sas van Gent, Tom van Elzen van het Wal- cherse De Zeeuwse Kust (DZK) en Manon Aerssens, sinds kort niet al leen actief bij De Schelde maar ook bij DZK. Het medicijn om Zeeland nog wat meer mee te laten doen in de vaart der zwemvolkeren heet 'sa menwerking'. Vroeger waren de clubs daar niet zo goed in, maar de laatste tijd gaat dat beter. Een eer ste stap was de voorgenomen fusie tussen Luctor et Emergo (Middel burg) en De Stormvogel (Vlissin gen) op 1 september 2011. Het sa mengaan in DZK van deze voor malige gezworen rivalen wordt een dezer dagen afgerond. En nu wordt er ook elders samen gewerkt. Een goed voorbeeld is die tussen De Schelde en DZK. Beide clubs bieden sinds kort Manon Aerssens trainingsgelegenheid. De inwoonster van Sint Kruis staat be kend als een groot talent. Ze zwom bij De Schelde, maar de zes trainingsuren die de club haar kon bieden waren niet genoeg. Het dubbele is het minimum om aan te blijven haken bij de top. Aerssens trainde ook nog een paar uurtjes in Dordrecht, maar dat kostte veel reistijd. „Vier uur rei zen voor anderhalf uur zwem men", dat heeft geen rendement", vindt Van Houwelingen. Inmid dels traint Aerssens ook drie keer peer week bij DZK. „Het is de eni ge manier om vanuit Zeeland de nationale top te bereiken", stelt Marcel Kort, de trainer bij DZK die ook haar trainingsschema's schrijft. De Walcherse club wil graag een centrumfunctie vervullen in de Zeeland. DZK kan haar leden per week tien trainingsuren bieden (acht in het water, twee op het ge bied van core stability) en wil dat uitbreiden naar twaalf a veertien. Daarbij horen ook de twee uren in het Belgische Wachtebeke, waar naar de DZK-top 's zaterdags ver kast om meters te maken. „We wil len de Zeeuwse clubs laten zien dat we goed bezig zijn", aldus Kort, die zondag, op de tweede dag van het ZK, zijn 44e verjaar dag vierde. „We proberen de za ken steeds professioneler aan te pakken. We werken met logboe ken, draadloze camera's en iPads. Talenten van andere Zeeuwse clubs zijn bij ons welkom. Natuur lijk pas na overleg met die clubs." Kort begint resultaten te zien van het samengaan tussen Luctor en De Stormvogel. De top wordt vol gens hem breder en er zijn ook uit schieters naar boven. Kirsten Wal raven en Sam Zegelink schurken tegen de nationale top aan en Ru- den de Ridder zit daar al, met na me op de vlinderslag. Aerssens was op het ZK in Middel burg overigens niet in goeden doen. Haar trainers hadden ge hoopt dat ze op de 100 meter vrij onder de minuut zou duiken. „Dat is een graadmeter of de nieuwe op zet werkt", kondigde Van Houwe lingen kort voor het nummer aan. Aerssens bleef op 1.00,98 steken. De (veel) oudere Merel van der Ent (59,81) en Simone de Rijcke (1.00,08) bleven haar in andere se ries voor. Marcel Kort vond het geen ramp. „Ik wil niet naar excuses zoeken, maar ze heeft afgelopen week griep gehad. Ze miste power. Haar broer Jeroen doet vandaag niet eens mee. Hij ligt ziek in bed. Het ZK is ook geen piekmoment voor haar. Die moet over drie weken lig gen, tijdens de nationale jeugd kampioenschappen in Amster dam." een behoorlijke afstand finishte Korteweg als tweede. De strijd om de derde stek op de omloop op de Kabbelaarsbank aan de Brouwers- dam was heviger. Kevin Vleurinck, ook een Belg, leek die eenvoudig te pakken, maar in de tweede helft van de wedstrijd kwam Edzard van Ewijk vervaarlijk opzetten. „Ik kwam lekker op gang en zag Vleurinck dichterbij komen. Voor al in de laatste paar ronden had ik meer snelheid dan hem. Dat gaf motivatie om er nog een schepje bovenop te doen, maar het bleek net niet genoeg", aldus Van Ewijk, die genoegen moest nemen met de vierde plaats. Marquerite de Neve uit Middel burg won bij de vrouwen met een grote voorsprong op Marjolein Gernler, terwijl de Belg Franky Taelman alles op een hoop reed bij de veteranen. Kim Huige springt sierlijk met Clementine. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30