Boom geeft stokje over sport 129 Vos wint zowel strandrace als NK veldrijden Chicherit krijgt toch de etappezege Olympische nominatie voor Sauerbreij Kopstoot Witvliet tijdens Deetos-PKC Blom met polsstok over 5,47 meter Luteijn en Kort winnen in Egmond maandag 14 januari 2013 Voor de zesde keer tijdens een Europees kampioenschap klinkt het Wilhelmus voor Sven Kramer. maar een slechte rit", beoordeelde Kramer zijn 1500 meter. Want: „Ik sta er nu nog beter voor ten opzich te van Jan." De Fries bouwde zijn voorsprong uit naar bijna acht (7.88) seconden op zijn ploeggenoot voor de tien ki lometer. Blokhuijsen weet zijn mindere toernooi aan een verkeerd getimede hoogtestage. De Noord- Hollander bereidt zich in een lucht- dat ik nu minder power heb. Mis schien heb ik op het NK wel te hard gereden." De komende weken gaat hij, na eerst een fietsweek op Tenerife tent voor op toernooien. „Ik merk met Kramer, terug te tent in. Om foto Jerry Lampen/ANP straks bij het WK in Hamar wel te kunnen pieken. Voor zijn ploegge noot wordt dat toernooi volgende maand van minder belang. „Ik richt mijn pijlen iets meer op het WK afstanden in maart." door Ad Pertijs HILVARENBEEK - Twee jaar geleden keek Lars van der Haar nog huizen hoog op tegen Lars Boom. Op het door de vorst razendsnel gewor den parkoers nam de kleine man uit Woudenberg zondag diens troon over. „Ik denk dat ik na zes jaar een mooie opvolger heb gekre gen. Ik ben trots op Lars", sprak de geklopte Lars vol respect over de nieuwe, pas 21-jarige kampioen. Voor Boom is Van der Haar een man naar zijn hart: „Lars is ge woon een goeie crosser, die me vroeger de oren van de kop vroeg." Van der Haar herinnerde er Boom voor de start nog aan. „Twee jaar geleden vroeg ik aan Lars wat ik moest doen om rustig te worden voor een wedstrijd. 'Een lachfilm kijken', antwoordde hij toe. Ik keek naar Borat en het hielp." Hoe het zaterdagavond was? „Ik was gespannen en heb naar The Bourne Legacy gekeken. Een thriller dat wel, maar inmid dels weet ik hoe ik het moet aan pakken", sprak Van der Haar. Het kampioenschap ten zuiden van Tilburg verliep minder span nend. „Ik had al snel in de gaten dat ik veel sneller door de bochten stuurde dan Lars Boom. Als ik ach ter hem reed, moest ik voor de bochten steeds even inhouden om niet tegen hem aan te knallen." En dus besloot hij op kop te gaan rij den. „Toen ik Thijs van Ameron- gen zag komen, ben ik vol aange gaan. Gewoon proberen zijn keel af te snijden. Het gevolg was wel dat ik na een kwart wedstrijd al al leen op kop reed. Dat was wel erg vroeg." De man die er dit seizoen voor koos om niet nog een jaartje als wereldkampioen bij de beloften te rijden maar bij de elite, liet ver volgens zien dat hij niet voor niets geldt als Neerlands hoop in het veldrijden. Strak sturend nam hij meer dan een minuut afstand van de grote Boom. „Dat deed geen pijn", bezweert de Brabander. „Ik was jarenlang de beste crosser van het land en vandaag was Lars gewoon beter. Het was voor hem tijd geworden om toe te slaan." Van der Haar knikte instemmend. „Dit is weer een mijlpaal in mijn carrière. Vroeger hing ik aan de lippen van Lars, nu heb ik hem niet meer nodig. Van dit jaar tus sen de profs heb zelf heel veel ge leerd. En ik heb Richard Groe- nendaal (ploegleider bij Rabo) als de man die me heel veel bij brengt." En Lars Boom? „Voor mij is dit het moment dat het duide lijk is dat ik wegrenner ben gewor den. Een wegrenner, die het leuk vindt om te crossen. Lars is een echte crosser, maar toch ga ik de komende jaren zeker proberen om die titel nog een keer terug te pak ken." HILVARENBEEK - Marianne Vos heeft zondag voor de derde keer op rij de nationale titel veldrijden be haald. De regerend wereldkampioe ne eindigde op het terrein van de Beekse Bergen in Hilvarenbeek met ruime voorsprong op Sanne van Paassen, die het zilver won. Vos veroverde de rood-wit-blauwe trui bij het veldrijden eerder in 2011 en 2012. De Brabantse alleskunner was za terdag ook een klasse apart op de mountainbike in de strandrace Eg- mond-Pier-Egmond. Het was voor de olympische kampioene op weg wel even spannend hoe ze na de strandrace wakker zou worden. „Gelukkig stond ik weer fris op. Het gebeurt natuurlijk ook wel va ker dat ik twee wedstrijden achter elkaar rijd, maar die strandrace had ik nooit eerder gereden. Dat maak te me wel een beetje onzeker." SAN MIGUEL DE TUCUMAN De Franse rallyrijder Guerlain Chi cherit is toch tot winnaar uitgeroe pen van de turbulente achtste etap pe in de Dakar Rally bij de auto's. De wedstrijdjury besloot zondag de tijden te erkennen van de vijf au to's die zaterdag de finish bereikten van de afgekapte klassementsproef in Argentinië. Alle overige equipes kregen de eindtijd van de leider van het algemeen klassement, de Fransman Stéphane Peterhansel. De organisatie had vanwege zware regenval de proef al ingekort, maar besloot na nieuwe heftige stortre gen de wedstrijd na 86 kilometer te neutraliseren. BAD GASTEIN Snowboardster Nicolien Sauerbreij heeft zaterdag bij de wereldbeker wedstrijden in Bad Gastein een olympische nominatie behaald. De olympisch kampioene kwalificeer de zich op de slalom als zestiende voor de finaleronde. Vrijdag behaal de ze deze klassering ook bij de eer ste slalom in de Oostenrijkse plaats. Voor een olympische nominatie moest Sauerbreij van sportkoepel NOCNSF twee keer in de top zes tien van een wereldbekerwedstrijd eindigen. Ze werd uiteindelijk in de achtste finales uitgeschakeld. DORDRECHT In de korfbalderby Deetos-PKC is zaterdagavond een heuse kopstoot uitgedeeld. In de tweede helft van het Korfbal Leagueduel tussen de Dordtenaren en de Papendrechters werkte Raymond Witvliet, een spe ler van Deetos, Laurens Leeuwen hoek met het hoofd tegen de grond. De arbiter gaf hem toen zijn tweede gele kaart. Kort ervoor had hij zijn eerste prent al gehad. Witvliet, die in topkorfbal te boek staat als enfant terrible, ontkende dat hij een kopstoot had gegeven. PARIJS Polsstokhoogspringer Rens Blom heeft zaterdag bij een internationa le wedstrijd in Parijs een hoogte van 5,47 meter gehaald. Dat is de beste Nederlandse prestatie tot dus ver dit indoorseizoen. Hij eindigde in de Franse hoofdstad als derde. De 35-jarige atleet uit Sittard tikte op 5,62 de lat maar net af. Blom maakte vorig jaar zijn come back als actief atleet, nadat hij in 2008 door blessures was gestopt. MIDDELBURG Sjaak Luteijn was gisteren tijdens de halve marathon van Egmond de snelste atleet in de categorie man nen 55+. De inwoner van Oostburg legde de 21,1 kilometer af in 1.18.41 uur. Luteijn won de laatste editie van de marathon Zeeuws-Vlaande- ren. In de categorie vrouwen 40+ was de eerste plaats voor Marlies Kort. De Schouwse die tegenwoordig op Curasao woont, noteerde een tijd van 1.20.55. Kort was in oktober de snelste vrouw in de Kustmarathon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29