sport 12 7 het lelijk liggen tegen Brabantia Van den Hemel gaat aan de slag bij Zaamslag FC Den Bosch ziet in Bakx een nummer 10 Edwin Kriens wordt nieuwe trainer VCK Dubbele cijfers voor Sranang in Eindhoven Karakteristiek 'Als je Hoek ziet voetballen, dan weet je toch genoeg. Er zit geen enkel idee achter. Dan kun je tien keer trainen in vier dagen, maar dat helpt ook niet.' maandag 14 januari 2013 terneuzen - Voetbalvereniging Zaamslag heeft een nieuwe hoofd trainer vastgelegd. De tweedeklas ser maakte zaterdag bekend dat Hubert van den Hemel met on middellijke ingang aan de slag gaat als opvolger van Ad Roovers. De Hulstenaar werd vorige week ont slagen door het bestuur van Zaam slag, vanwege de tegenvallende re sultaten en een gebrek aan chemie tussen trainer en spelersgroep. Van den Hemel was in het verle den als voetballer al actief voor Zaamslag. Nadat hij zijn actieve carrière medio 2011 had afgesloten bij RIA W. ging hij als trainer aan de slag bij het tweede elftal van Terneuzen. Hij volgt momenteel de cursus Trainer/Coach 2 en hoopt het bijbehorende diploma aan het eind van dit seizoen op zak te hebben. Zaamslag bezet na twaalf duels de elfde plaats in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Van den Hemel leidt dinsdag voor het eerst de training. De Terneuzenaar kan zaterdag debuteren met de thuis wedstrijd tegen nummer vijf WC'68. DEN BOSCH FC Den Bosch heeft Istvan Bakx ge polst voor een terugkeer naar de club. De aanvaller uit Vlissingen is sinds het faillissement van AGOW transfervrij. Trainer Jan Poortvliet zou met zijn komst weer over een speler beschikken die de rol achter de spitsen in kan vullen. Volgens technisch directeur Fred van der Hoorn probeert FC Den Bosch hem op een creatieve wijze aan zich te binden. „Hij heeft dit sei zoen al negen assists achter zijn naam. Dat zegt wel wat." KOUDEKERKE Edwin Kriens wordt met ingang van volgend voetbalseizoen de trai ner van VCK. De oefenmeester heeft een contract voor een jaar ge tekend. Hij volgt bij de zater dag-tweedeklasser Nick Corré op. Edwin Kriens kondigde zaterdag, na een aantal gesprekken zijn af scheid aan bij DFS. Hij was aan zijn derde seizoen bezig bij de club uit Burgh-Haamstede. Met die ploeg bezet hij de zevende plaats op de ranglijst van de derde klasse A. Kriens was op Walcheren eerder trainer van GPC en Oostkapelle. EINDHOVEN De zaalvoetballers van FM Sranang waren in de eerste wedstrijd van het nieuwe jaar veel te sterk voor Brabantia. In Eindhoven won de Zeeuwse topklasser met 5-10. Hal verwege het duel had FM Sranang 1 het verschil al gemaakt: 1-6. Ali Eryürük had met zes treffers een belangrijk aandeel in de zege. Edwin Held schoot twee keer raak, Jonathan Constancia en Ugur Kah- veci scoorden elk eenmaal. Na de rust was de voorsprong van Sra nang nooit kleiner dan vier goals. brek aan geestdrift, ook het spel was slordig met veel balverlies. De opbouw van achteruit klopte niet, terwijl de middenvelders de voor hoede nauwelijks fatsoenlijk be reikten. Tot veel uitgespeelde kan sen kwamen de bezoekers dan ook niet. Josimar Pattinama had in de 39e minuut de 0-1 op zijn schoen. De door Wouter de Crae- ne diep gestuurde spits schoot al leen voor Brabantia-doelman Den ny Witjes wild over, terwijl hij de bal beter had kunnen plaatsen. Robin de Pagter had eerder pech dat hij een voorzet van Dangelo Martien net niet de goede richting kon meegeven. De Craene maakte op slag van rust een. verkeerde keu ze door de bal van afstand te wil len stiften, terwijl hij beter Mar tien diep had kunnen sturen. „Ook dit was exemplarisch voor de wedstrijd. Er werden op crucia le momenten voortdurend foute keuzes gemaakt", vond De Nooijer. De oefenmeester wenste zich niet te verschuilen achter het ontbreken van de basissspelers Gert Jan van Leiden en Sherief Ta- wfik. Beide centrale verdedigers waren geblesseerd. „Daar kun je het niet op steken, want we heb ben achterin nauwelijks iets wegge geven. Natuurlijk, bij die tegengoal zag het er niet sterk uit, maar daar verliezen we niet alleen door. Daarvoor hebben we in aanval lend opzicht te veel laten liggen." Brabantia-Goes 1-0 (0-0). 50. Björn Becker 1 -0. Scheidsrechter: A. Westenbroek (Den Haag). Gele kaart: Nick Tielemans, Edry Con stancia (beiden Brabantia). Aantal toeschouwers: 150. Goes: Matthew Lentink; Rick de Goes had het in defensief opzicht inderdaad niet al te lastig tegen een ploeg die vorig jaar de titel in de eerste klasse pakte, maar dit sei zoen werd geconfronteerd met een leegloop. Zes basisspelers ver trokken samen met trainer Frank Weijers naar De Valk, momenteel koploper in de eerste klasse. Na één waarschuwing voor de rust (schot van spits Roy Vissers) was het vijf minuten na de rust wel raak. Nick Tielemans brak Punder (69. Milton Roemeratoe), Thijs van den Dries, Shannon Braaf- hart, Lorenzo de Groot (72. Ray Kroon); Robin de Pagter, Gert Jan Tierie, Wouter de Craene, Dangelo Martien; Yves Nyemb, Josimar Pat tinama (78. Rob Schalkoort). door over links, zijn voorzet werd door iedereen en alles gemist, waarna Björn Becker de bal bij de tweede paal kon binnentikken. Tot een echt offensief kwam Goes daarna nooit De Pagter was in de 72e minuut nog het dichtst bij een treffer, maar zijn afgeweken schot werd door Witjes tot een corner verwerkt. De Nooijer besefte dat zijn ploeg het restant van de competitie uit een ander vaatje zal moeten tap pen. „We zullen een tandje bij moeten zetten. Op momenten dat het echt moet, geven we niet thuis. En dat kan op dit niveau niet", verklaarde de trainer, die zijn contract bij Goes met een sei zoen heeft verlengd. Echt veel voe ten in de aarde had dit niet. Cru ciaal is volgens De Nooijer dat de kwaliteit van de selectie omhoog gaat. „Alleen op die manier kan Goes uitgroeien tot de stabiele hoofdklasser die het wil worden." Kloetinge-middenvelder Corné Schilperoort le Hoek-supporters op te hebben gewacht. Met vrouwen en kinde ren in de buurt, werd met tafels ge smeten. De aanwezige stewards hadden de grootste moeite om de rust weer te herstellen. Toen dat was gelukt, stond Corné Schilper oort ineens in zijn boxershort bui ten de kleedkamer. „Moet ik nog iets oplossen", riep de middenvel der met gevoel voor humor. Dat was niet meer nodig. De Kloetin- ge-supporters werden kort daarna richting de bussen geleid, de spe lers van de Bevelandse club volg den niet veel later. Duidelijk is wel dat de verhoudingen sinds zater dag weer op scherp staan tussen Hoek en Kloetinge. Op 11 mei ont moeten de clubs elkaar weer, op de laatste speeldag. Bij Kloetinge kijken ze ernaar uit. Want twee keer in één seizoen van Hoek win nen, dat is al heel lang geleden. In het seizoen 1999/2000 won Kloe tinge in Hoek met 0-4 en daarna op eigen veld met 4-3. Diederik Hiensch was toen ook al trainer en wil dat kunstje graag herhalen. Zie ook het weblog RudeStats via www.pzc.nl/regio/blogs/ foto Mark Neelemans Matchwinnaar Mark Schuit (links) passeert Hoek-verdediger Thomas van den Houten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27