261 sport Onderhuidse irritaties nemen toe bij Hoek Schilperoort lacht op meerdere manieren I I Verre uitwedstrijd voor Groene Ster in beker Goes laat EF Kloetinge heeft in de derby tegen Hoek weinig te vre zen van de rivaal. De Zeeuws-Vlaamse ploeg weet nauwelijks iets te creëren. „Wij konden vandaag niet verliezen", zegt Corné Schil peroort. Karakteristiek maandag 14 januari 2013 WÊÊÊÊÊÊÊÊHÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊHÊÊHKK& door Barry van der Hooft hoek - In de eerste weken na een trainerswissel zie je een ploeg vaak even opbloeien. Spelers ruiken een nieuwe kans, de zogenaamde frisse wind doet de voetballers goed. In Hoek was daar zaterdag niets van te merken. Geen nieuw elan en ook geen signalen dat de immer ambitieuze club op de goe de weg is. Wat in het oog sprong waren de onderhuidse en onder linge irritaties. Neem Guillaume Clinckemaillie. De Belgische aanvaller was in de eerste competitiehelft een vaste waarde en is met vier doelpunten nog steeds (gedeeld) clubtopsco rer. Zaterdag zat hij ineens op de bank. Clinckemaillie viel na 63 mi nuten in, kreeg kort daarna een ge le kaart vanwege een veel te hoog geheven been waarmee hij jaap Es- ser raakte en kon na 78 minuten inrukken. Een schwalbe en dus een tweede gele kaart, oordeelde scheidsrechter Oudijk. „Het was geen schwalbe", zei de aanvaller na afloop. Clinckemaillie stroopte zijn broek op en liet de wond op zijn been zien. „Op mijn voet zie je het ook. Ik ben geen speler die zomaar gaat liggen. Toen de scheidsrechter floot dacht ik ook dat wij een vrije trap kre gen. Tot hij me weer een gele kaart liet zien. De eerste was te recht, de tweede niet." Voor de 22-jarige Belg was het de eerste rode kaart in zijn carrière. Het maakte de middag nog wat Guillaume Clinckemaillie minder plezierig voor de door Ken ny Verhoene gepasseerde Clinke- maillie. „Ik vind het vreemd dat ik niet speelde", zei hij. „Ik heb geen discussie of ruzie gehad met de trainer, daardoor kan het niet ko men. Uitleg heb ik ook nog niet ge had. Ik zag het echt niet aanko men." Clinckemaillie wilde er verder niet al te diep op ingaan, maar duide lijk was wel dat de opstelling bij meer spelers voor ongenoegen had gezorgd. Dat kwam vooral doordat twee spelers de afgelopen weken nogal wat trainingen mis ten vanwege vakanties. Jorrit D'Haeseleer trainde dinsdag en donderdag mee, Reguillo Vandepit- te alleen donderdag. „Daar is ook over gesproken", bekende Clincke maillie. „Iedereen was het erover eens dat 'Pitte' gewoon moest spe len. Een vervanger voor hem heb ben we niet echt. In het geval van Jorrit was het anders. We hebben meer aanvallers." Door de gekozen strategie had Hoek vooral veel zwemmende spe lers die elkaar vaak in de weg lie pen. Alain van Mieghem, mis schien wel de beste voetballer bij Hoek, kon vlak voor de verdedi ging zijn ei weer niet kwijt zoals hij dat eerder onder Eric Helle- mons ook niet kon. Diepgang op de flanken had Hoek nauwelijks en de enige aanvaller die af en toe voor gevaar zorgde was Raymond Wolff. Hij kreeg een paar mogelijk heden, maar kon doelman Jaco van der Schee nooit echt bedrei gen. In de slotfase viel de wissel van Thomas van den Houten op. De linksback was het er tien minuten voor tijd zichtbaar niet mee eens en liep recht voor de dug-out het veld uit. Terwijl zijn vervanger Thomas van Renterghem drie me ter verder stond te wachten. Ver hoene greep verbaal meteen in, waarna Van den Houten alsnog te rug moest lopen om Van Renter ghem succes te wensen. De actie van de verdediger was er één waar de frustratie vanaf droop. En dat paste perfect in de middag van Hoek. Tf MI [..44? .V ifafii 21-21 Door de nederlaag tegen Kloetinge Tal WK heeft Hoek nu een doelsaldo van Ü3k 21 doelpunten voor en 21 tegen. door Barry van der Hooft Het wat vileine lachje ver telde na een uur spelen eigenlijk het hele ver haal. Corné Schilper oort gaf in een duel Sebastian Her mans nog een tikje en zag hoe de Belgische middenvelder van Hoek zich gefrustreerd omdraaide. Schil peroort reageerde nauwelijks, op dat wat gemene, giftige glimlachje na dan. Waar Schilperoort voelde dat Kloe tinge weinig te vrezen had, nam de machteloosheid bij Hoek met de minuut toe. De thuisploeg voel de de druk meer en meer toene men en begon ook meer en meer te ploeteren. Het niveau van de wedstrijd was schrijnend, op een veld waar zelfs een hond last van zijn poten zou krijgen. „Voor deze wedstrijd had ik al het gevoel dat we hier niet konden ver liezen", vertelde Schilperoort. „Waarom? Omdat bij ons alles dui delijk is. Iedereen doet wat hij moet doen. Wanneer hebben wij voor de laatste keer verloren? Ik zou het nu niet weten. Als je Hoek ziet voetballen, dan weet je toch genoeg. Er zit geen enkel idee ach ter. Dan kun je tien keer trainen in vier dagen, maar dat helpt ook niet", verwees hij naar het zware trainingsweekend dat Hoek-trai- ner Kenny Verhoene een week eer der in elkaar had gedraaid. Schilperoort: „Wij hebben het ge daan zoals we het altijd doen. Dat we vroeg op 0-1 kwamen was in ons voordeel. We konden Hoek la ten komen." En wat gebeurde er in dat duel met Hermans? „Ik tikte 'm nog even aan en dat vond-ie niet zo leuk... Bij hem zat er ook geen enkele verrassing in, hij draai de steeds dezelfde kant op. Dan is het makkelijk verdedigen." Voor de middenvelder van Kloetin ge heeft de derby altijd nog een extra lading, omdat hij in het sei zoen 2008/2009 bij Hoek speelde. „Ik begon hier best lekker, tot Ga by Demanet het in de voorberei ding overnam van Paul Telussa. Het was het begin van de ellende. Paul had mij gehaald, Demanet koos voor Thomas Ragut. Echt, ik begon hier ontzettend goed. Tegen FC Utrecht speelde ik die Sanmar- tean uit de wedstrijd. Er kwam een Belg naar me toe die zei: 'Gij gaat hier niet lang spelen hè'. Hij heeft wel gelijk gekregen, ha ha!" Na één seizoen keerde Schilper oort een illusie armer terug naar Kloetinge. Vorig seizoen viel hij in de derby uit met een zware hoofd blessure, die hem maanden buiten spel zette. Zaterdag liet hij weer zien wat hij in zijn mars heeft. Schilperoort zorgde voor balans, was een aanjager, een zuiger ook. Maar wel eentje die kan voetbal len. Zo'n speler heeft ieder team Hoek-Kloetinge 0-1 (0-1). 4. Mark Schuit 0-1Scheidsrechter: P.G.M. Oudijk (Beuningen). Rode kaart (2x geel): 78. Guillaume Clin ckemaillie (Hoek). Gele kaart: Ray mond Wolff (Hoek), Jaap Esser (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 1400. Hoek: Jordi de Jonghe; Lionel Fitsch (46. Regilio Pinas), Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld, Thomas van den Houten (80. Tho mas van Renterghem); Sebastian Hermans, Alain van Mieghem, Ray mond Wolff, Tim de Meersman (63. Guillaume Clinckemaillie); Ky le Doesburg en Jorrit D'Haeseleer. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel (90. Sjors Lankhaar), Michel Maaskant, Jaap Esser, Maar ten van Rosevelt; Mark Schuit, Cor né Schilperoort, Mats Willemse; Daan Esser (80. Aart Veldhof), Tom Blomaard en Rogier Veenstra (46. Timo Jansen). nodig. Bij Hoek hebben ze zo'n voetballer niet. De nederlaag zorgde voor veel frus tratie bij de club die jarenlang heer ste in de hoofdklassederby. Maar vorig seizoen verloor Hoek in Kloe tinge en nu ook nog eens op eigen veld, voor het eerst sinds 1999. De aanhang van Kloetinge vierde in het hol van de leeuw uitbundig feest en dat leidde tot een flinke vechtpartij. Hoek-aanvoerder Gio vanni Siereveld kreeg het in de kantine aan de stok met enkele Kloetinge-fans en daar leken enke- middelburg - De zaalvoetballers van Groene Ster wacht in de kwartfinale van de KNVB beker een verre uitwedstrijd. De Vlissing- se formatie moet in Lichtenvoorde op bezoek bij LZV Kuypers Hair en Wellness. De wedstrijd tegen de eredvisieploeg wordt in het weekend van 22 en 23 februari ge speeld. Groene Ster bereikte vorige maand de kwartfinale door in ei gen huis te winnen van eredivisio- nist Leekster Eagles (7-6). De koploper in de eerste divisie B boekte vrijdag de veertiende com petitiezege op rij. In Heeze werd FCV/Dorpscafé met 2-5 verslagen. Groene Ster kwam eerst nog op achterstand, maar via treffers van Etienne Mallie (strafschop), Kha- lid El Hattach en André Siereveld sloten de bezoekers de eerste helft af met een 1-3-voorsprong. Abdoe Abdenbi bracht in de tweede helft de 1-4 op het scorebord. Daarna kwam FCV weer iets dichterbij. Het slotakkoord was voor El Hat tach: 2-5. Coach Angelo Geelhoed sprak van een zakelijke overwinning. „We waren sterker, al kwam dit in de eindscore niet geheel tot uiting. Na de 1-4 van Abdoe ging FCV iets meer drukken, maar meer dan een tegendoelpunt leverde dit niet op. Na de 2-5 hebben we de wedstrijd zakelijk uitgespeeld." Bij Groene Ster ontbraken Saïd Bouzambou (blessure) en doel man Tim Blind (wintersport). De ploeg gaat nog steeds fier aan kop met de maximale score van 42 punten uit veertien duels. Vrijdag staat in eigen huis de topper tegen Noordzee op het programma. Die ploeg staat op drie punten van de Vlissingers. Noordzee verloor pas één keer. Van Groene Ster. De inleiding tot de 1-0. Nick Tielemans (nummer 11) passeert Rick de Pun- der. Uit zijn voorzet scoort Björn Becker. foto Bert Jansen door René van Stee eindhoven - Vlak voor de winter stop leek Goes na zeges op Schijn- del (5-0), Blauw-Geel'38 (2-1) en een gelijkspel tegen Deurne (3-3) definitief zijn draai te hebben ge vonden in de hoofdklasse. Laag vlieger Brabantia verstoorde zon dag in Eindhoven die reeks. In een slechte wedstrijd ging de Beveland- se ploeg in het eerste duel na de winterstop met 1-0 onderuit. „Mindere tegenstanders dan van daag komen we waarschijnlijk niet meer tegen", treurde Goes-trainer Gérard de Nooijer over de gemiste kans om enigszins afstand te ne men van de gevarenzone. „Het ontbrak vandaag aan de wil om te winnen. En uitgerekend tegen een ploeg waartegen het moest. Te veel jongens gaven niet thuis. En dan kun je ook verliezen van een ploeg als Brabantia." Goes toonde niet alleen een ge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26