Kloetinge uit de schaduw van Hoek SPORT 25 Bevelandse hoofdklasser gaat er na ruim dertien jaar weer met de zege vandoor op sportpark Denoek (o-i) Komeet uit Kortrijk geeft onemanshow 32 en 33 Voorwaarts hunkert naar overwinning 34 en 35 I MAANDAG 14 januari 2013 ilili llllllliill' PZC De spelers en een aantal supporters van Kloetinge vieren direct na het laatste fluitsignaal de 1-O-overwinning op het veld van rivaal Hoek. Op een koude middag in januari morrelt Kloetinge aan de rangor de in het Zeeuwse amateurvoet bal. De Bevelandse club pakt dankzij een weergaloos doel punt van Mark Schuit de winst in de derby tegen Hoek (0-1en neemt op de ranglijst in de hoofdklasse B enige afstand van de eeuwige rivaal. door Jan Dagevos hoek - Kloetinge in polonaise op sportpark Denoek. Ruim dertien jaar lang moest Hoek zich dergelij ke taferelen niet welgevallen. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser was baas in eigen huis, hoefde in de derby slechts een enkele keer een gelijkspel toe te staan en zag Kloe tinge vaak met gebogen hoofd de aftocht blazen. Zaterdag waren na lange tijd de rol len weer eens omgedraaid. Waar Kloetinge uitbundig feest vierde na de nipte zege (o-i), droop Hoek gedesillusioneerd af. Op 9 oktober 1999 was dat voor het laatst ge beurd. Ronald Zuijdwegt, Remco van Keeken en Arjan Human leg den de Zeeuwse-Vlaamse club toen in een opwindende wedstrijd op de pijnbank (0-4). Dit keer vol trok uitblinker Mark Schuit het vonnis over de thuisclub. Hij kwam in de vierde minuut van de wedstrijd van rechts naar binnen gedribbeld, legde met links aan en zag de bal met een fraaie curve in de kruising zeilen, langs de verbou wereerde Hoek-doelman Jordi de Jonghe. Het leek de aanzet tot een spranke lende derby, maar de titanenstrijd verzandde op de hobbelige akker hierna in een tegenvallend steek spel. Passie en strijd waren er wel, het ontbrak echter aan de brille. „We hebben van de negentig mi nuten er zeventig op hun helft ge speeld, maar we waren niet goed genoeg om Kloetinge uit zijn ver band te spelen", stelde trainer Ken ny Verhoene mismoedig vast. „In de eerste helft was het een tactisch spelletje en na rust vechtvoetbal", erkende Diederik Hiensch. De 1400 toeschouwers zagen Hoek na de vroege openingstreffer van Kloetinge wel aandringen, maar de thuisclub kon zelden echt zijn stempel op de wedstrijd drukken. Soms ontbrak de overtuiging, soms de klasse en soms de finesse. Kansen voor onder anderen Tim de Meersman (schoten over en voorlangs), Raymond Wolff (knal op vuisten doelman Jaco van der Schee) en Lionel Fitsch (kopbal naast uit corner) leidden niet tot de gewenste gelijkmaker. Na de pauze maakte aanvaller Ro gier Veenstra bij Kloetinge plaats voor de meer verdedigend ingestel de Timo Jansen en ontstond er op het middenveld meer evenwicht. Ook nu was Hoek meer aan de bal, maar echt dreigend werd het zelden. Alleen bij een kopbal van Giovanni Siereveld moest Kloetin ge handelend optreden. Maarten van Rosevelt haalde de bal van de lijn. Toen invaller Guillaume Clin- ckemaillie in de 78e minuut - hij was vijftien minuten daarvoor in gevallen - zijn tweede gele kaart kreeg en Hoek met tien man kwam te staan, was het vuur ge doofd en had het geluk dat Kloe tinge tot drie keer toe (Timo Jan sen en twee keer Mats Willemse) de nummerieke meerderheid slecht uitspeelde. Zo bleef het 0-1. Trainer Diederik Hiensch slaakte na het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter een zucht van ver lichting. Net als de supporters, spe lers en begeleiding hunkerde ook hij meer dan ooit naar een zege in de derby. „Voor de club is dit heel belangrijk", klonk het veelbeteke nend uit de mond van Hiensch. Het geeft het gevoel van eigenwaar de in elk geval een boost. Hoek mag dan nog altijd een ruimer budget hebben, Kloetinge voelt zich steeds meer de evenknie van de Zeeuws-Vlamingen. Kloetinge pronkt tegenwoordig graag met de fraaie accommodatie en de laatste seizoenen ook steeds vaker met de selectie. Die is jong, talentvol, voor een groot gedeelte zelf opgeleid en hecht. „Vandaar dat supporters van Kloetinge hopen dat dat nu ook in de stand op de ranglijst tot uitdrukking komt", zei Hiensch. Zaterdag werd hiervoor de eerste aanzet gegeven, al is de drie pun ten voorsprong (22 om 19 punten) halverwege gering. „We willen Hoek graag onder ons houden", stelt Hiensch. „Dat is gezonde riva liteit, maar de belangrijkste doel stelling is in het linkerrijtje te ein digen. Op tactisch gebied zijn we gegroeid. En van Kloetinge wordt vaak gezegd dat we het fysiek nog al eens moeten afleggen, maar dat was tegen Hoek toch niet het ge val." Voor Hoek, dat aan het begin van dit seizoen nog over een mogelijke titel repte, dreigt andermaal een te leurstellend seizoen. De Zeeuws- Vlaamse club vindt zich terug op een zevende plaats en moet net als vorig jaar hopen op een sterke der de periode. „Het is geen verkeerde ploeg hoor", stak Hiensch de ri vaal een hart onder de riem. „De intenties zijn goed en ik zie ze nog heel wat punten halen." pagina 26 en 27: meer over de derby Hoek-Kloetinge foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25