112 werkt al jaren slecht Kramer en Wüst gouden duo Winterse dagen PZC Racoon wint Popprijs 2012 BUITENLAND Lance Armstrong gaat schuld bekennen SPORT Kloetinge uit de schaduw van Hoek Word ook abonnee! Alarmnummer DE STELLING UW MENING 374 reacties zh MAANDAG 14 januari 2013 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 11 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Eind van de dag sneeuw, 0° Ga naar www.pzc.nl/abonneren HILVERSUM - E)e politie zegt dat het niet 100 procent zeker is dat het alarmnummer 112 altijd werkt. Dat zei zondagavond hoofdcommissa ris Co Hoogendoorn in KRO's Brandpunt. „Het is een illusie dat 112 altijd bereikbaar is." Brandpunt meldt dat het bij de po litie al jaren bekend is dat er techni sche problemen zijn bij de 112- alarmcentrale. Uit interne stukken blijkt dat de politie al in 2009 wist dat de 112-lijnen onvoldoende in de gaten werden gehouden. Er werd onvoldoende gemonitord of de lij nen het nog wel deden. In juni 2012 waren de lijnen zes uur slecht te bereiken. Toen overleden twee mensen na een hartaanval toen 112 tijdelijk niet bereikbaar was. Des kundigen zeggen in de uitzending dat er bij de politie onvoldoende deskundigheid is. Het ministerie van Veiligheid en Justitie stelt in een reactie dat de bereikbaarheid van het alarmnummer de laatste ja ren boven de 99,9 procent heeft ge legen. Het ministerie stelt dat er geen gesprek gemist mag worden. Na een storing in juni 2012 zijn er al maatregelen genomen, liet minis ter Ivo Opstelten eerder weten. GRONINGEN - Racoon heeft de Popprijs 2012 ge wonnen. Dat is zaterdagavond bekendgemaakt tij dens het Noorderslag festival in Groningen. Het is de zoveelste mijlpaal in de vijftienjarige car rière van de Zeeuwse band. „Het was één groot feest", zegt basgitarist Stefan de Kroon van Racoon. „We hadden stiekem eind november al gehoord dat we de prijs zouden krij gen. We wisten dus al wat ons te wachten stond. Die traditionele bierdouche viel reuze mee, al leen Bart kreeg een paar keer de volle laag. De popprijs is een kroon op ons werk. Veertien jaar geleden stonden We voor het eerst op Noorder slag. Toen is het eigenlijk allemaal begonnen. Daarom is het mooi om nu op die plek zo'n prijs te ontvangen." De afgelopen tijd vielen Racoon al meerdere prij zen en erkenningen ten deel: een Edison, drie 3FM awards en een Gouden Harp. Daarnaast speelde Racoon sinds de release van het - inmid dels met platina bekroonde - album Liverpool Rain in 2011 een uitverkochte club en theater tour met als hoogtepunten de optredens op Pink pop en een tot in de nok gevulde Heineken Mu sic Hall. Ook 2013, waarin het vijftienjarige jubileum van de band wordt gevierd, lijkt weer een Ra- coon-jaar te worden. Racoon kondigde al optre dens aan in de Heineken Music Hall in Amster dam en het Klokgebouw Eindhoven in Eindhoven (beide uitverkocht) en voegt daar nu nog een laatste jubileumshow aan toe in de Americahal in Apeldoorn op 11 mei. foto Paul Bergen/ANP HEERENVEEN - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zondagmid dag in een uitverkocht. Thialf voor de vijfde keer in de EK-historie voor een Nederlandse 'dubbel' ge zorgd. Sven Kramer verzekerde zich van het goud door zijn XmÊ TVM-ploeggenoot t Jan Blokhuijsen J voor te blijven, terwijl Ireen Wüst op het po dium zelfs door twee landgenotes werd geflan keerd: Linda de Vries (tweede) en Diane Val kenburg (derde). Een volledig Oranje vrou wenpodium was nog nooit eerder voorgekomen tijdens een EK. De eerste keer dat Nederland bij een EK allround zowel bij de mannen als vrouwen goud pakte, was in 1972 toen Atje Keu len-Deelstra en Ard Schenk zich de beste allrounders van het conti nent toonden. In 1997 deden Ton- ny de long en Ids Postma dat, waarna twee jaar later wederom De Jong en Rintje Ritsma goud wonnen. Wüst en Kramer ontvin gen beiden in 2008 de lauwer krans en die eer viel hen zondag middag in Thialf wederom te beurt. Met het veroveren van zijn zesde Europese allroundtitel evenaarde Sven Kramer het record van Rint je Ritsma. Maar de 26-jarige Fries bleef uiterst nuchter, nadat hij op de afsluitende 10.000 meter het goud had veiliggesteld. „Ik ben wel blij, hoor", reageerde hij inge togen. „Het was een mooi toer- tuurijs wordt verreden. Het KNMI verwacht dat de temperatuur de komende dagen 's nachts niet bo ven de nul komt. Plaatselijk valt wat (mot)sneeuw en in het noord westelijk kustgebied is er maandag kans op een sneeuwbui. In de avond gaat het in het zuidwesten en westen sneeuwen. pagina 4: strijd om marathon op ijs barst weer los lij nooi. Dat zat 'm vooral in de lange af- standen. En dat is voor mij belang rijk met het oog op de Olympische Winterspelen van 2014 in Sotsji." Wüst, die de laatste jaren voor haar gevoel niet lekker schaatste, was wel euforisch. „Dat ik een EK win in Thialf is geweldig", zei de Brabantse. „Dat geeft zo'n kick. Ik win liever hier dan in Boedapest of zo." Wüst won in de Friese schaatstem- pel zowel de 1500 als de 3000 me ter en beperkte op de andere twee afstanden de schade. pagina 28 en 29: De aanloop is zwaar der dan ht kunstje zelf RIJSWIJK - Het heeft even geduurd maar sinds het weekend heeft Ne derland te maken met winters weer en vrieskou. De opvang van daklozen in veel steden is uitge breid en de ANWB zet extra we genwachten in en waarschuwt voor gladheid en vastgevroren au todeuren. En natuurlijk stijgt de spanning rond de vraag op welke plaats de eerste marathon op na- Ik vind Racoon de beste band van Zeeland Reageer op pzc.nl Bijzondere Zeeuwen zijn een voorbeeld voor anderen eens 51% oneens 49% T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1