zeeland 17 I Overleg grote en kleine podia I I I I I Zwolle heeft beste poppodium 7 x comfort en mobiliteit! o X 3 molenaar The Sessions en nieuwjaarsborrel FbtS door het jaar 1 VanVelzen bij Graauwrock Bel direct 0341 - 27 40 40 voor een gratis uitgebreide brochure! Bon voor gratis brochure! Q Frans Lievens: Niemand is gebaat met overlappingen in theateraanbod C€ Opvouwbare scootmobielen Vaste scootmobielen Comfortbedden union SMimnncr i Wim Sta-op fauteuils Elektrische fietsen Trapliften Rollators of bel direct 0341 - 27 40 40 Vrijblijvende demo? Bezoek een winkel bij u in de buurt Bel 0341 - 27 40 40 maandag 14 januari 2013 door Ali Pankow Brigitte Kaandorp en Nilgün Yerli op één en de zelfde avond in Terneu- zen laten optreden op am per 500 meter van elkaar zou toch eigenlijk voorkomen moeten wor den. Niemand is gebaat met dit soort overlappingen, vindt theater directeur Frans Lievens. Daarom voert hij morgen overleg met verte genwoordigers van de meeste klei ne podia in Zeeland, verenigd in de organisatie Cultuur Podia Zee land (CPZ). Lievens voert het bewind over de grote podia: De Mythe in Goes, de Schouwburg Middelburg en het Scheldetheater in Terneuzen. Zijn voorbeeld van Kaandorp en Yerli op één avond geldt slechts als on derbouwing dat je als program meurs maar beter rekening met el kaar kunt houden. Het stoort hem dat hij vanuit de CPZ heeft horen klagen dat hij niet bereid zou zijn tot samenwerking. Dat gemor hoopt hij met het overleg morgen dan ook de wereld uit te helpen. „Laten we proberen het theateraan bod zo gevarieerd mogelijk te hou den. Dat zijn we verplicht aan de klanten en aan de subsidiegevers. Uiteindelijk zijn we nog altijd ge subsidieerde instellingen, al krij gen we tegenwoordiger dan wel wat minder", zegt Lievens. Hij be nadrukt dat de provincie de CPZ in elk geval ook een hogere status heeft verleend met het toekennen van een eenmalige subsidie van 12.500 euro voor pr-voering. „Geld dat vroeger bij de TEZ (Theater Ex ploitatie Zeeland) terecht kwam", aldus Lievens. In die woorden klinkt toch wat verbittering? „Nee, prima dat die CPZ met steun van de provincie tot stand gekomen is. Ik denk dat het goed is dat er heel veel podia zijn in Zeeland. Het is ook mooi dat de meeste gebaseerd zijn op heel veel vrijwilligerswerk. Laat die diversiteit alsjeblieft blijven be staan." Penningsmeester Rinus Knuijt van de CPZ is blij met het overleg tus sen grote en kleine podia. Of Lie vens daar nou zelf het initiatief toe heeft genomen, houdt hij even in het midden. „Het verzoek is voor al van onze kant gekomen. Lie vens belde mij enkele weken gele den met de vraag of wij eventueel bereid waren van hem de kaartver koop voor enkele kleine organisa ties over te nemen. Hij gaat de toe slag voor die service met 50 cent per kaartje verhogen. Mocht dat voor sommige kleintjes te duur worden, zouden wij misschien een alternatief kunnen bieden." Knuijt zegt als voorwaarden te hebben gesteld dat die organisaties daar dan wel zelf voor moeten kie zen en de CPZ daar in geen geval personeel van Lievens voor zal overnemen. „Wij doen die ver koop nu geheel vrijwillig en alleen voor de eigen aangesloten podia", aldus de penningmeester. Bij datzelfde gesprek drong Knuijt aan op overleg over de programme ring omdat daarover inderdaad wat onvrede leefde binnen de CPZ. „Lievens heeft zijn goede wil meteen getoond met het van zijn kant schrappen van een voorstel ling die bij ons al in Kruiningen ge boekt stond en met het plannen van overleg voor het nieuwe sei zoen", erkent Knuijt. Lievens: „Wij gaan onze concept programmering voorleggen. Die is grotendeels gereed, maar de con tracten moeten nog worden afge wikkeld. Er valt nu nog te schui ven met data. Ik hoop echt dat we er uitkomen met de CPZ." terneuzen - Film by the Sea door het jaar biedt vanavond om 20.00 uur in Cinecity in Terneuzen de voorpremière van de film The Ses sions van regisseur Ben Lewin. De hoofdrollen worden vertolkt door John Hawkes, Helen Hunt en Wil liam H. Macey. The Sessions is het aangrijpende en tevens grappige verhaal van een man, verlamd door polio, die op 38-jarige leeftijd besluit zijn maag delijkheid te verliezen. Met begelei ding van zijn priester en de hulp van zijn sekstherapeut probeert hij zijn droom te verwezenlijken. Het verhaal is gebaseerd op de au tobiografische geschriften van de in Californië gevestigde journalist en dichter Mark O'Brien. De film wordt dinsdag om 14.00 en 19.30 uur ook in Cinecity Vlis- singen vertoond. Na afloop van de avondvoorstellingen biedt Cine- Café, hoofdsponsor van FbtS door het jaar, een nieuwjaarsborrel aan. cfi craauw - VanVelzen is de hoofd act tijdens de 12e editie van het open air festival Graauwrock don derdag 9 mei (Hemelsvaartdag) in Graauw. De Stichting Graauwrock is trots deze topper al in vroeg sta dium bekend te kunnen maken. Dit jaar staat VanVelzen al zeven jaar aan de top. Met dertien succes volle singles, platina debuutalbum, een gouden dubbelalbum, vier awards en een Gouden Harp is hij een grote in de Nederlandse mu- ziekscene. In 2012 was VanVelzen ook te zien op Concert at Sea. groningen - Het beste poppo dium van Nederland is Hedon in Zwolle. De zaal won zaterdag het IJzeren Podiumdier, de prijs voor de beste gelegenheid in Neder land. Volgens de jury groeit He- don tegen de landelijke tendens in, 'met veel verschillende en ver nieuwende activiteiten'. Hedon won de prijs ook in 2005 en was genomineerd in 1997 en 2011. De prijs voor het beste festival ging naar Le Guess Who?. Dat wordt elk jaar aan het einde van november gehouden op meerdere plekken in Utrecht. Op het festival is veel plek voor nieuwe bands. Door de jaren heen hebben arties ten als Kyteman, Melissa Auf Der Maur en The Tragically Hip er op getreden. Ide Koffeman van Patronaat in Haarlem kreeg de prijs voor beste programmeur. Hij is er in geslaagd 'met relatief beperkte middelen veel programma te krijgen naar een relatief jonge plek', aldus de ju ry- De prijzen werden uitgereikt tij dens het popfestival Eurosonic/ Noorderslag in Groningen. Gratis brochure? Bel 0341 - 27 40 40 www.molenaarwelzijn.nl direct leverbaar IfiY Ideaal voor op reis. In drie stappen in en uit elkaar. 12 modellen, vanaf 399,- GROQWt ASSORllWW VAN NEOtRtANO/ Voor als u lange afstanden wilt rijden. Zeer comfortabel en veilig op pad. 8 modellen, vanaf 1890,- De grootste collectie comfortbedden! Zowel vast als uitrijdbaar. 24 modellen, 1-persoons vanaf 420,- Partners: oireci leverbaar ook huur m06wik - Biedt hulp bij het opstaan. In meerdere maten leverbaar. 19 modellen, vanaf 590,- Actieradius tot 70 km mogelijk. Geschikt voor dagelijks gebruik. 13 modellen, vanaf 949,- Moeiteloos naar boven. Verhuizen niet nodig. 6 modellen, vanaf 2395,- Ondersteuning bij het lopen. Voor binnen en buiten. 9 modellen, vanaf 59,- Scootmobielen Bedden Trapliften Sta-op stoelen Fietsen Naam I Mevr Dhr Wij komen graag langs met onze rijdende showroom voor een demonstratie bij u thuis. Open ma t/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17 uur. Adres Postcode Plaats Alkmaar Rijnstraat 117 Amersfoort Nijverheidsweg 53a Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d Ijssel Hoofdweg 4 Doetinchem Havenstraat 150 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet Laan 18 Roden Westeresch 8 Roosendaal Oostplein 17a Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddinxveen Mercuriusweg 15 gratis Wateringen Gravenzandseweg 28 Weert Roermondseweg 58b Zwolle Stadionplein 6 (In PEC Zwolle stadion, via Soerendanserdijk) gratis Telefoon Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. Niet alle producten staan in alle vestigingen. Bel 0341 - 27 40 40 I E-mail wk03_Mi_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet WELZIjNSPRODUCTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17