Loket Vraagpunt Veere voldoet niet WALCHEREN Dansmuziek voor op de kerkvloer Zoekvraag almanak 13 Chavanu maakt Walcheren Overleg grote en kleine zonniger 14 en 15 podia 17 Inwoners geven voorkeur aan Porthos in Middelburg of Vlissingen en gaan niet naar Veerse gemeentehuis Vals geld duikt op in horecabedrijven Eten met oud geld ten bate van De Piek Licht gewond bij steekincident MAANDAG 14 januari 2013 PZC door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Inwoners van de ge meente Veere gaan eerder naar het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) Porthos in Middelburg of Vlissingen dan naar het eigen lo ket Vraagpunt Veere in het ge meentehuis in Domburg. Dat is reden voor de gemeente om het loket, een gecombineerd CJG/ WMO-punt, te sluiten. Afgelopen jaar trok het Veerse Vraagpunt slechts vijf bezoekers. In 2012 be zochten 67 bewoners van de Veer se dorpen daarentegen Porthos in de andere twee gemeenten. Por thos is zowel Centrum voor Jeugd en Gezin als loket voor de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Het WMO-loket in het Veerse stadhuis blijft open. Het Vraagpunt behandelde vragen over opvoedproblemen, gezond heid of het vinden van de juiste hulpverlening. Uit een evaluatie is gebleken dat in woners van Veere het vervelend vinden dat ze 'niet ongezien' naar binnen kunnen lopen. Het ge meentehuis wordt bovendien niet ervaren als een logische plek voor hulpvragen op het gebied van op groeien, opvoeden, welzijn en zorg. Ook de beperkte openstelling no digde niet uit. Daar komt bij dat veel Veerenaren regelmatig in Mid delburg of Vlissingen zijn voor werk, boodschappen of kinderen die het voortgezet onderwijs daar volgen. Porthos is dagelijks geo pend tussen 8 en 17 uur. Wethouder Chris Maas: „De slui ting heeft geen gevolgen voor de hulpverlening aan onze inwoners. Binnen het Centrum voor Jeugd en Gezin, dat wij Vraagpunt Veere hebben gedoopt, werken verschil lende organisaties samen zoals Stichting Welzijn Veere, GGD, Maatschappelijk Werk, MEE en Emergis. Dat netwerk blijft ge woon. Veel vragen en meldingen komen bij ons ook binnen via huisarts, maatschappelijk werk, MEE, jongerenwerk en Stichting Welzijn Veere. De overheid heeft inmiddels ook de eis ingetrokken, dat iedere gemeente een CJG moet hebben. Ook andere gemeenten hadden daar problemen mee, en sloten hun loket. Porthos in Middelburg en Vlissin gen wordt door de drie Walcherse gemeenten gesubsidieerd. Het is een Walchersbreed netwerk van organisaties in de eerste lijn van de hulpverlening. VLISSINGEN - Iedere Nieuwjaar gaat het orkest van Vlissings Koninklijke Harmonie 'Ons Ge noegen' weer een andere uitdaging aan. Na sa menwerkingsprojecten met Margriet Eshuijs, The Old Firm en popkoor Flashback, trad het orkest zaterdagavond in de Sint Jacobskerk op met een keur aan dansers en danseressen. Dat leverde een bijzonder breed repertoire op. Er was niet alleen muziek voor het klas siek en modern ballet van de dansschool van Suzanne de Jong uit Middelburg. Het orkest begeleidde ook een keur aan sociale stijlen: salsa, streetdance, jive, wals en cha-cha, op de kerkvloer gebracht door talent uit de school van Javier Dancemasters. foto Ruben Oreel GOES De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag in Goes drie ver dachten aangehouden die probeer den met vals geld te betalen bij ho recabedrijven. In de loop van zater dagavond waarschuwde de politie hier al voor. De horeca meldde zelf dat er valse biljetten van vijf en twintig euro in omloop zouden zijn. De politie stuurde als waar schuwing een twitterbericht VLISSINGEN Opnieuw houdt restaurant De Vis sershaven in Vlissingen een 'gul- den-inwisselactie', dit keer ten ba te van podium De Piek. Tegen inle vering van 45 piek aan oud geld ser veert De Vissershaven deze maand een driegangenmenu. Vorig jaar kreeg zo'n actie, voor een school in Cambodja, veel respons. Deze keer is het een verzetsdaad tegen drei gende opheffing van De Piek. MIDDELBURG Bij een steekpartij op de Blauwe- dijk in Middelburg is zaterdagoch tend rond 11.00 uur iemand licht gewond geraakt. De verdachte, een 53-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, meldde zich kort na het incident bij de politie. Die onderzoekt de toedracht. Er wor den getuigen gezocht die tussen 10.15 en 11.00 uur in de buurt een verdachte man zagen lopen. Een negenjarige jongen uit Vlissin gen is helemaal gek van Minecraft. Het computerspel bestaat uit kubus sen waarmee de gamer landschap pen en huizen kan bouwen. Wie ver der in het spel komt kan ook achtba nen bouwen, rotspartijen opblazen met dynamiet of het landschap aan kleden met blokkige schapen, kippen en spinnen. De jongen hoorde dat er Tip? redactie@pzc.nl ook gras en bloemzaadjes gezaaid kan worden, maar waar hij die kon vinden wist hij niet. In stilte ging hij op zoek. Toen de zoekvraag op Goog le wel hele rare treffers opleverde, riep hij de hulp in van zijn vader. Die had vervolgens heel wat uit te leggen. Want de zoekvraag die zijn jonge zoon had ingetypt luidde: 'Hoe kom ik aan zaad.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13