zeeland 123 Goes wil fietsendiefstallen in twee jaar met 10 procent terugdringen Politie zoekt getuigen straatroof Singel 41 Vlissingen makelaar MIDDELBURG Garden Life Style VUSS'N6EN Pres. Rooseveltlaan 745 Kruising Nieuweweg gaat op de schop Presentatie digitale versie van SD-pas Lezing over Toetanchamon Tweede verdachte overval aangehouden Starter gezocht voor een fijn en lekker licht hoek- appartement! Mooi, vrij zicht uit de woonkamer. 2 slaapkamers en een nette keuken en douche. Balkon waar je 's middags na het werk heerlijk in de zon kunt zitten en een schuur op de begane grond. NIEUWE VRAAGPRIJS funda Vraagprijs 92.500,- k.k, Hugo de Grootlaan 35 Royale tussenwoning (3 slpkmrs) met vrijstaan de stenen berging, ach terom en achtertuin. Vraagprijs 159.500,- k.k. www.schulting-partners.nl TUINMEUBELEN KOOPZONDAG 13 JANUARI 12.00-17.00 UUR zaterdag 12 januari 2013 nieuwerkerk Kerkplein Gat van Nieuwerkerk| ELLEMEET Maandag wordt begonnen met het aanpassen van de kruising van Kuijerdamseweg en Nieuweweg bij Ellemeet. De werkzaamheden bestaan uit het verbreden van de inrit naar de Nieuweweg, zodat de ze beter toegankelijk wordt voor landbouwverkeer en vrachtverkeer vanaf de Kuijerdamseweg. Als alles goed gaat, is de klus op 18 januari afgerond. ZIERIKZEE Stichting Schouwen-DuivelandPas verzorgt maandag 21 januari in het gemeentehuis in Zierikzee een pre sentatie over de digitale versie van de Schouwen-DuivelandPas. Onder meer de resultaten van het digitale pilotproject 2012 en de sa menwerking met de VW Schou- wen-Duiveland komen aan de or de. Ook wordt vooruitgeblikt. De bijeenkomst begint om 21.00 uur. GOES VLISSINGEN Een tweede verdachte van een wo- ningoverval september vorig jaar in Vlissingen, is deze week in Roosendaal aangehouden. De 22-ja- rige man werd in zijn woning opge pakt. Eerder werd al een 22-jarige Roosendaler aangehouden. Zij wor den ervan verdacht op 16 septem ber een overval te hebben gepleegd in een woning in de Van Karne- beekstraat. Birgitte Mommers van Art 8c. Leis ure in Amsterdam geeft zondag 20 januari een lezing over Toetancha mon in Historisch Museum de Be- velanden in Goes. De bijeenkomst begint om 13.30 uur en duurt onge veer twee uur. Aanmelden kan door een mailtje te sturen naar secretariaat@hmdb.nl. De toegangs prijs is 10 euro. Dat is inclusief mu seumentree en consumptie. VLISSINGEN Een 33-jarige Middelburgse vrouw het kenteken had onthouden, kon is donderdagavond in Vlissingen de politie de auto terugvinden op van haar tas beroofd. een parkeerplaats aan de Flamingo- De vrouw fietste rond 18.30 ur op weg. De politie zoekt getuigen van het fietspad aan dé Nieuwe Vlis- het voorval. De berover was een ne- singseweg toen plotseling een man groïde man van ongeveer 20 jaar. uit een rode Fiat Panda stapte. Hij Hij droeg zwarte kleding en een griste de tas weg en reed met een zwarte muts. De andere man was compagnon weg. Omdat de vrouw lichtgetint en ook een jaar of 20. wêêêêêêhêhêkkêêhkêkêkêiêêêêêiêêêhêêêkukhkêèhkêhë belslot, terwijl de fietsparkeervoor- zieningen in de stad daar wel op zijn toegerust. Slechts 29 procent van de slachtof fers doet aangifte; het belangrijkste argument om dat niet te doen is dat het 'toch niets helpt'. Opmerke lijk genoeg doen mensen van wie de fiets niet op slot stond, het vaakst aangifte. Ze weten ook wei nig kenmerken van de fiets te noe men. Registratie in het fietsdiefstal- register is dan al niet mogelijk, om dat de politie daarvoor een frame nummer nodig heeft. De meeste diefstallen worden ge pleegd door zogeheten 'gelegen- heidsdieven', die even snel vervoer nodig hebben. In samenwerking met politie, het Nijverheidscen trum en Algemene Fiets Afhandel Centrale (Afac) heeft de gemeente nu een plan gemaakt om het aan tal diefstallen terug te dringen, de aangiftebereidheid te verhogen, de terugbezorging van gevonden fiet sen te verbeteren en eigenaren te wijzen op manieren om diefstal te voorkomen. Met de politie en gemeentelijke toezichthouders is afgesproken dat extra wordt ingezet op toezicht en controle. Deze maand worden twee gezamenlijke acties gehou den, waarbij fietsen worden gecon troleerd met een DCP-reader. goes - Goes wil het aantal fietsen diefstallen aanpakken. De komen de twee jaar moet dat met tien pro cent omlaag, staat in in het Plan van aanpak Fietsdiefstal 2013-2014. In Goes worden zo'n achthonderd fietsen per jaar gestolen, dat is ge middeld twee per dag. De meeste diefstallen vinden plaats in het sta tionsgebied en in het uitgaanscen trum (Grote Markt). Opvallend is dat de gestolen fiets vaak niet op slot stond, blijkt uit gegevens van de politie. Het blijkt ook dat eigenaren hun fiets vaak niet (extra) vastzetten met een ka- m~ t&ast- .tandeüjke beperking helpt. stichting die mensen Hiermee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 91