IJsverenigingen lopen zich al warm SCHOUWEN-DUIVELAND Wethouder schiet Sportpark Volharding open Opgewonden standje (2 almanak 21 Giovanni Siereveld op weg naar dé derby 26 Dorpsraad diep teleurgesteld over afwijzing financiële bijdrage door de gemeente ZATERDAG 12 januari 2013 PZC Geen speelzaal voor Scharendijke door Melita Lanting SCHARENDIJKE - De gemeente Schouwen-Duiveland werkt niet mee aan de realisatie van een speel zaal in Scharendijke. Het college van B en W heeft de dorpsraad la ten weten hier geen geld in te ste ken. De dorpsraad Scharendijke is zeer teleurgesteld. „En wij niet alleen", zegt voorzit ter Herman Bomer van de dorps raad. „Wat denk je van de vereni gingen zoals d' Antilopen?" In ok tober vorig jaar lanceerde de dorps raad het plan om tijdelijke units neer te zetten in het dorp om het verlies van De Putmeet een beetje te kunnen opvangen. Door de slui ting is het dorp niet alleen de ge meenschapsruimte kwijtgeraakt, maar ook de gymzaal. De oplossing van de dorpsraad was niet een volwaardig dorpshuis met gymzaal terugzetten, maar wel een plek waar de kinderen van de basisschool kunnen gym men of de bejaardengym terecht kan. „Maar de gemeente heeft in een gesprek laten weten dat ze al leen wil investeren in activiteiten en niet in stenen. Dat betekent dus dat ze het exploitatieverlies niet voor hun rekening willen ne men." Want de dorpsraad had een bijdrage gevraagd in het exploita tietekort van ongeveer 25.000 euro per jaar. De rest van de jaarlijkse kosten zouden gedekt kunnen worden uit huuropbrengst en be sparing op kosten van busvervoer van de schoolkinderen naar een andere gymzaal. Bomer wil nog niet het achterste van zijn tong laten zien. Hij heeft alleen een gesprek met wethouder Gilles Houtekamer gehad en de brief met de afwijzing is nog niet binnen „We gaan eerst maar eens met elkaar overleggen." Hij laat al wel weten dat hij de gemeente raad nog een brief wil sturen. Want hij vindt het heel erg jam mer dat de raad hier zelf geen be slissing over heeft: genomen maar het heeft overgelaten aan het colle ge van B en W. „Ik vind dat de ge meenteraad hier zelf over had moeten oordelen." Houtekamer heeft laten weten dat hij Scharendijke niet met lege han den wil laten staan. Het dorp mag een enquête gaan houden onder de inwoners. „Vergelijkbaar met wat in Bruinisse is gedaan", zegt Bomer. „Het wordt uitgevoerd door Scoop. En als daar uitkomt dat we allemaal overdekte bushal tes willen, is dat bespreekbaar." BRUINISSE - Een jaar geleden stonden ze er ook. Toen om de eerste paal voor het sport complex de grond in te heien. Gisteren werd een jaar keihard werken bekroond met de offi ciële opening van het nieuwe onderkomen van Bruse Boys: Sportpark Volharding. Het sportpark - vernoemd naar de voorganger van voetbalvereniging Bruse Boys - werd openge schoten door sportwethouder Ad Verseput. Die arriveerde per helikopter, in het gezel schap van Bruse Boys-voorzitter Dick van Wolfferen en voorzitter Jeroen Hoep van de beherende Stichting Veldsport Bruinisse. Daar na gingen enkele honderden ballonnen in paars en wit - de clubkleuren van Bruse Boys - de lucht in. foto Dirk-Jan Cjeltema mmtmmmmmmmm door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Als de weersvoorspel lingen kloppen en de wind gun stig blijft, kan er misschien al vol gend weekend geschaatst worden op de ijsbaan in Zierikzee. „Maar dat is wel een klein kansje hoor", zegt Martijn den Boer van de Zie- rikzeesche IJsclub. „Er is nu nog niks aan de hand, maar we kijken al wel of alles in or de is. Zo hebben we nog even een onderdeeltje voor een machine ge regeld." Verder is het een kwestie van afwachten. Piet Jan Hanse van IJsclub 't Weel- tje in Brouwershaven waagt zich nog niet aan een voorspelling, ze ker zolang het overdag nog niet vriest. „Maar we gaan wel met wat jongens takjes van de baan halen." mhmmmmm Tip? redactie@pzc.nl Sam Flikweert van IJsvereniging Nieuwerkerk ontdekte vrijdagmid dag al een dun vliesje ijs. „Het mo ment zou perfect zijn. Er staat nieuwe verlichting en de accom modatie is ook helemaal af." Door de vele regenval is het water boven dien goed zoet. Toch denkt Flik weert nog minimaal tien dagen vorst nodig te hebben voor de ver eiste acht centimeter is bereikt. In dit hoekje ging het vorige week ook al over de belevenissen van een Zeeuws-Vlaamse, die een sterilisa tie-operatie te wachten stond. Ze maakte in een voorbereidend gesprek in het ziekenhuis zó van haar neus dat de arts haar wel twee in plaats van één kalmeringstablet zou geven als het zover was. Dat was een geruststellende gedach te, maar toch slaagde ze erin vlak voor de operatie nog iemand op de kast te jagen. Eén van haar drie dochters (3) vroeg waarom 'mama geopereerd werd'. „Omdat ik geen kinderen meer wil", zei ze onomwonden. Het meisje raak te door die mededeling volslagen in paniek. „PAPAAAAA! Mama wil ons niet meer!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 89