15 reizen rCf x HAWAII l[lt reizen@wegener.nl Hl 024-3650360 l:T:l Zaterdag 12 januari 2013 Grote foto: Te paard langs de prachtige kust lijn van de North Shore op Oahu. Kleine foto's: Ha waii staat vol met prachtige, tropische bloe men. Surfers wachten tijdens zonson dergang op de perfecte golf. De huladanseres van het Halekula- ni Hotel, zou de meest gefotogra feerde huladanse res op Hawaii zijn. foto's Hanneke Keultjes HAWAII (VS) Grote Oceaan VERENIGDE STATEN Noord Atlantische Oceaan MEXICO Kauai Nihau North Shore I Oahu Honolulu Molokai Lanai Kahoolawe Grote Oceaan Hawaii a® Hawaii is de vijftig ste staat van de Verenigde Staten. Hemelsbreed ligt de archipel bijna 12.000 kilometer verwijderd van Ne derland. Er zijn geen directe vluch ten van Amster dam naar Honolu lu. Diverse maat schappijen bieden een vlucht met een of meerdere overstappen. Ga naar www.go- hawaii.com voor meer informatie over het eiland, ac commodaties en activiteiten. gemist mag worden, blijkt ook uit de hoeveelheid films en series die op dit deel van het eiland werden of worden opgenomen. Het vierde deel van de populaire reeks Pirates of the Caribbean werd hier ge filmd. De comedy Forgetting Sarah Marshall speelt zich zelfs af op het Turtle Bay Resort, hetzelfde grond gebied als waar paard Cody van daag rondstapt. Maar het bekendst is toch wel Lost, de spannende se rie die ook in Nederland veel kij kers aan de buis gekluisterd hield. De rit langs de kust leidt vandaag ook naar één van de opnameloca ties van deze serie, de Banyan- boom: een reusachtige boom met meerdere stammen die zich uit strekt over tientallen meters. Het lijken tientallen bomen te zijn, maar in werkelijkheid is het er maar eentje, weet onze 'paarden- gids' Allison Hill. Hill rijdt meerdere keren per dag met toeristen langs de kust. De meeste ritten duren 45 minuten en zijn geschikt voor iedereen. Dus ook voor mensen die, net als het Japanse stel, nog nooit op een paard hebben gezeten. De paarden zijn mak, worden pas aangekocht als ze rond de 10 of 12 jaar oud zijn en hun wilde manen hebben verlo ren. Er worden ook langere ritten aangeboden, of ritten rond zonson dergang. Ik heb gekozen voor een rit in de vroege middag. In de zomermaan den kan de temperatuur op dat moment van de dag behoorlijk op lopen. Maar op deze herfstdag is het half bewolkt. Het weer op Ha waii is dankzij de ligging dicht bij de evenaar eigenlijk altijd mooi. De gemiddelde temperaturen in zomer en winter verschillen maar 1 graad. Het grote voordeel van een vakantie in de winter is dat ho tels een gunstiger tarief rekenen. Daar staat tegenover dat het in de winter regenachtiger is. Al hoeft dat geen bezwaar te zijn. Het re gent zelden een hele dag en de neerslag zorgt voor mooie regenbo gen in de smaragdgroene bergen. In deze tijd waait het ook harder. Is de Stille Oceaan in de zomer rimpelloos, in de winter zijn er gol ven en dus surfers. Vanaf de hoef slag langs de kust en het strand zien we de surfdudes, peddelend op hun surfplank, wachtend op een goede golf. Vanaf de rug van paard Cody is het uitzicht tijdens de hele rit adembenemend. De baai met de azuurblauwe zee glinstert als de zon doorbreekt. Het bos biedt even later verkoeling en toont tal loze schakeringen groen en bijzon dere vogels met rode kuiven of ge le snavels. Als Cody na drie kwar tier licht bezweet is en ik afstijg, blijkt de North Shore mooier te zijn dan ik ooit had kunnen den ken. Reageren? reizen@depersdienst.nl huurauto of met de bus is het een rit van ongeveer een uur en het is een verademing na de drukte van Waikiki, met zijn luxe boetieks van Gucci, Fendi en Louis Vuitton. Aan de noordkant klinkt geen ge luid van stadsverkeer, maar hoor je 's nachts enkel het ruisen van de oceaan. Er staat maar één hotel, Turtle Bay Resort, en je kunt er huizen of appartementen huren. Niettemin is er genoeg te doen: een helikoptertour, golfen op een van de twee professionele golfba nen, surfen aan Sunset Beach of snorkelen in Shark Cove. Onderweg van Honolulu naar de North Shore zijn we even gestopt bij de plantage van het ananas imperium Dole, sinds 1898 geves tigd in Wahiawa, voor een 'ananas ervaring die zijn weerga niet kent'. Je kunt er uren ronddwalen in 's werelds grootste doolhof met maar liefst 4 kilometer aan paden. Bij Matsumoto in Haleiwa snoe pen we van het lekkerste shave ice. Deze typisch Hawaiiaanse lekker nij van geschaafd waterijs wordt voorzien van smaakjes door er fel gekleurde siropen in alle kleuren van de regenboog overheen te spuiten. Dat de North Shore eigenlijk niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67