221 zeeland Aanpak kruising N58 bij veerplein Vrijwilligers worden met prijs Apart filmfestival Terneuzen in de maak Veere begint met vervangen van borden Jan Stins Concert Severin von Eckardstein Werk start in maart De genomineerden voor de Lange Jan Awards zijn be kend. Twaalf mensen maken kans op één van de vier vrij- willigersprijzen van de ge meente Middelburg en elf jon geren dingen mee naar de PZC-publieksprijs. Jury en stemmen zaterdag 12 januari 2013 W uurwerkmaker/ instrumentmaker vpor al uw uurvyerk restauraties TlD^E&AURATOREN Nffl)] %oi^ensen die vak' kunnen waarderi damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl door Theo Giele De genomineerden voor de Lange Jan Awards, vlnr: Susannah Koppejan, Tilly Stroo, Anneke Hartman, Hans de Kuijper, Margot Verhaagen, Niels Witte, Jen ny Schroevers, Lennart van Sluijs, Judith Seijbel, Gerda van Leeuwen, Marijke de Jonge-Bossenbroek en Harrold de Raad. foto Aart van Belzen VLissiNGEN - Tien jaar na het ver dwijnen van de autoveerdienst naar Breskens wordt de N58, de weg van de A58 naar het voormali ge veerplein, aangepakt. De ge meente Vlissingen, sinds vorig jaar eigenaar, wil dat het werk over twee maanden begint. De weg vormt nog altijd de route naar de Buitenhaven en de Kennis- werf. Na het verdwijnen van de veerdienst werd de N58 met tijde lijke maatregelen ingericht. Omdat veel mensen de kruising als ono verzichtelijk en daardoor onveilig ervaren, is het volgens het Vlis- sings college van B en W hoog tijd dat er een definitieve inrichting komt. Volgens de gemeente is er een aan tal problemen dat moet worden aangepakt. Er zijn meer rijstroken dan nodig, onduidelijk is wie voor rang heeft en fietsers steken er op een onveilige manier over. De N58 is volgens B en W 'een onduidelij ke en rommelige stadsontsluiting voor bewoners en bezoekers van Vlissingen'. Verder maken ook de gaten en scheuren in de weg het nodig dat een aannemer aan de slag gaat. Door het aanbrengen van nieuwe markering en stoepranden wordt het aantal rijstroken verminderd en er komen een soort eilanden op de kruising die het verkeer ge leiden. De maximumsnelheid gaat omlaag van 70 naar 50 km per uur. Verder wordt sluipverkeer van fiet sers van het Stationsplein over het voormalige veerplein van de PSD onmogelijk gemaakt. door C?rla van de Merbel Stichting Welzijn Middel burg (SWM), die de uit reiking van de Lange Jan Awards organiseert, heeft in totaal 181 nomi naties binnengekregen van vrijwil ligers die door anderen zijn voorge dragen voor de prijzen. Een specia le commissie heeft een selectie ge maakt. De twaalf kanshebbers op een Lan ge Jan Award zijn verdeeld in vier categorieën. De genomineerden voor de Initiatief Award zijn: -Marijke de Jonge-Bossenbroek (Middelburg). Lid van de wijkbe- heergroep Stromenwijk/'t Zand. Kwam in actie toen de gemeente vanwege bezuinigingen 105 knot wilgen langs de Stromenweg wil de kappen. Ze vond 75 vrijwilli gers om de wilgen te knotten, zo dat ze kunnen blijven staan. -Margot Verhaagen (Middelburg). Initiatiefnemer Dag van de Dia loog op 8 november 2012. Doel van de dag is mensen met elkaar in contact te brengen. -Tilly Stroo (Vlissingen) namens Stichting Zeeland Sport Leisure. De stichting verbindt vele bestaan de initiatieven op het gebied van sport en organiseert sportevene menten. Voor de Samen Award: -Susannah Koppejan namens Stichting Kledingbank Zeeland in Middelburg. De stichting opende vorig jaar juni in het ROC-gebouw aan de Ravensteijnweg een kle dingbank waar mensen met een laag inkomen (bijna) nieuwe kle ding en schoeisel kunnen uitzoe ken. -Gerda van Leeuwen (Middelburg) namens Vrijwilligers Lotgenoten- kaart. De 29 vrijwilligers van deze provinciale organisatie bezoeken gedurende een langere tijd men sen die een groot verlies hebben meegemaakt. Zeven vrijwilligers zijn actiefin Middelburg. -Judith Seijbel namens rugbyclub Oemoemenoe in Middelburg. De club geeft sportclinics op scholen, collecteert elk jaar voor het Natio naal Kinderfonds en werkt elk jaar mee aan een rolstoelwandeling van zorgcentrum Rustenburg. Voor de Spotlight Award: -Anneke Hartman (Middelburg). Richtte een seniorenclub op in Middelburg-Zuid en Dauwendae- le. Hierdoor hebben tientallen ouderen onder meer wekelijks een gezellige middag met tal van crea tieve en sportieve activiteiten. -Hans de Kuijper (Koudekerke). Motor achter het jaarlijkse koren festival Middelburg Vólkoren. Wordt ook wel Mister Volkoren ge noemd. -Harrold de Raad (Middelburg). Zet zich al jaren in voor Juliana Drum 8c Bugle Corps in Middel burg. Voor de Stimulerings Award: -Jenny Schroevers (16), Lennart van Sluijs (18) en Niels Witte (21). Deze drie jongeren zijn ook geno mineerd voor de PZC-pu blieksprijs en worden op de rech terpagina voorgesteld, samen met de acht andere kandidaten voor de ze prijs. Uit de twaalf genomineerden voor de vier Lange Jan Awards, kiest een jury vier winnaars. Op de avond van de Lange Jan Awards, dinsdag 12 februari in de Stadsschouw burg in Middelburg, worden de prij zen in besloten kring uitgereikt. Op de elf genomineerde jongeren voor de PZC-publieksprijs kan t/m 31 januari gestemd worden via www.pzc.nl/langejanawards. De winnaar van de PZC-pu blieksprijs wordt ook op 12 februa ri bekendgemaakt. Deze wordt be loond met een iPad mini inclusief een jaarabonnement op de iPad-app van de PZC. VLISSINGEN - Severin von Eckard stein (piano) 8c En Accord Strijk kwartet concerteren morgen in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Het concert begint om 15.30 uur. Op het programma staat werk van Brahms, Mahler, Schulhoff 8c We- bern. Naast Severin von Eckard stein (piano) zijn de volgende mu sici te horen: Ilka van der Plas 8c Helena Druwé (viool), Rosalinde Kluck (altviool) 8c Mette Seidel (cello). Entree 15 euro. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Film by the Sea is be zig met de organisatie van een zelf standig filmfestival in Terneuzen, los van het Film by the Sea-festival dat al jaren in Vlissingen wordt ge houden. Directeur Leo Hannewijk van Film by the Sea maakte dit vrijdag bekend. Het filmevenement in Terneuzen moet in het voorjaar van 2014 voor het eerst plaatsvinden. Han newijk is erover in gesprek met be drijven en Zeeuws-Vlaamse ge meenten. „We stoppen met Film by the Sea in Terneuzen dat wij de afgelopen twee jaar tegelijkertijd met het festival in Vlissingen heb ben gehouden", meldt hij. „Delta trekt de sponsoring in. Het aantal bezoekers in Terneuzen was ook klein, tweeduizend tegen ruim veertigduizend in Vlissingen. Veel Zeeuws-Vlamingen bezoeken ook liever het grootschaliger festival in Vlissingen." In Zeeuws-Vlaanderen bestaat be hoefte aan het type films dat Film by the Sea brengt, heeft Hanne wijk gemerkt. „We hebben elke maandagavond een avant-premiè- re in Terneuzen. Het aantal bezoe kers groeit. Dat geeft aan dat er po tentie is." Film by the Sea voedt het filmkli maat ook met 'specials'. Matter- horn, waarvoor opnames zijn ge maakt in Prosperdorp, staat voor 3 februari geprogrammeerd. Boven is het stil met wijlen Jeroen Willems - gefilmd in onder meer Nieuw Na men en Waterlandkerkje - volgt in april. De schrijver en de filmregis seur komen dan naar Terneuzen. Hannewijk heeft er vertrouwen in voorjaar 2014 een festival van een week in Terneuzen te houden. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Na anderhalfjaar voor bereiding is het grote omwisselen van borden in de gemeente Veere begonnen. De toeristische beweg wijzering krijgt hiermee een nieuw gezicht. Ook krijgt ieder dorp een eigen welkomstbord. Doel van deze operatie is om de wildgroei aan borden een halt toe te roepen en de verrommeling van het landschap tegen te gaan. Grijpskerke, Meliskerke, Biggeker- ke en Koudekerke hebben deze week nieuwe objectverwijzingsbor- den gekregen. Maandag begint de gemeente in Domburg met het verhangen van de verwijzingsbor den. Deze borden verwijzen naar bij voorbeeld musea, campings en sportaccommodaties. De nieuwe borden zien er allemaal hetzelfde uit: witte letters en pijlen tegen een bruine achtergrond. De picto grammen (zwart) komen in een wit vlakje. De verwijzingsborden naar artsen, VW en politie zijn blauw met daarin witte vlakken met zwarte letters. Er komen in to taal 150 nieuwe borden, die 350 oude exemplaren vervangen. Alle dertien Veerse dorpen krijgen vanaf begin februari ook nieuwe welkomstborden, geplaatst aan de invalswegen naar het dorp. De af beelding op die borden kwam tot stand in overleg met de dorpsra den. Elk dorp heeft z'n eigen ka rakteristieke bord, dat het DNA van het dorp moet weerspiegelen. Op wisselborden eronder is ruim te voor kerkdiensten en evenemen ten in het dorp. Ieder dorp heeft inmiddels een ei gen beheerder voor de nieuwe wel komstborden aangesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22