sport i 35 JlflB' Buijze de beste in spannende barrage WÊÊHKHÊÊÊÊÊHÊHKÊHHÊÊÊÊÊKÊÊÊKÊÊÊHKÊ Afgelopen weekend zijn we drie dagen bij elkaar geweest Ik heb de spelers weer wat beter leren kennen en zij mij je hebt dus anderhalve week om je ploeg klaar te stomen voor zo'n wedstrijd. Dat kan niet, dat leer je op geen enkele cursus.' milÊÊIgËËgÊÈË ÊHHHÊHÊÊÊÊÊHÊÊHHÊÊÊHÊHÊÊKBÊÊÊÊÊÊÊtBKHÊÊHË Loting achtste finales beker bij Vlissingen Zwaarbevochten punt driebanders Pearle Belager Usain Bolt schuldig bevonden PSV'ers spelen tegen gevangenen Bobsleester Kamphuis net naast podium zaterdag 12 januari 2013 Kenny Verhoene, trainer van Hoek Kloetinge-trainer Diederik Hiensch Beelden van voorgaande derby's; 24 september 2011: Corné Schilperoort (links) en Timo Jansen liggen geblesseerd op de grond na een harde botsing. Kloetinge won die derby uiteindelijk met 1-0, dankzij een treffer van John Schot. archieffoto Willem Mieras 3' 10 mei 2008: Joffrey Geldof in duel met Kenneth Okorley. Hoek won met 25 februari 2012: Regilio Pinas gaat het luchtduel aan met Kloetinge-verde- 0-2, Kloetinge degradeerde naar de eerste klasse, archieffoto Willem Mieras diger Arjan van der Smissen. Hoek won met 2-0. archieffoto Mark Neelemans door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Zeeuwen lieten zich gisteren op de eerste dag van Jumping Indoor Nieuwland in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland gelden. De overwinning in de openingsru briek, klassiek M was een prooi voor Jil Buijze uit Baarland met Harcos. Anouk Kort uit Lewedorp schreef met de Aska-zoon Aska- ban serie twee van L op haar naam. Met de internationale parkoersbou wer Marc Vygh had de organisatie een vakman in huis. Maar met zo veel talentvolle paarden kon de sympathieke Belg toch niet voorko men dat zich meer dan het ge wenste aantal zich voor de barrage wist te plaatsen. „De hindernissen staan op de maximaal toegestane hoogte. De tijd was krap. Maar met zoveel kwaliteit en deze per fecte bodem krijg je toch nog een massa combinaties in de barrage", vertelde Mare Vygh. In M plaatsten maar liefst veertig van de zeventig combinaties zich voor de barrage. Dennis Everse bracht met de merrie Batistuta al meteen het spel op de wagen. De stalruiter van international Leon Thijsen uit Baarlo stuurde de Emi- lon-dochter in 30.82 seconden rond. De aanval op leidende posi tie van oud-inwoner van Nieuw en Sint Joosland kwam uit Zeeuw se hoek. Wilma Stouten uit Seroos- kerke toonde zich met de Chin Chin-zoon Stoutens Zidane zes tiende seconde sneller. Kim Huige vloog met de Indoctro-dochter Clementine P in 29.74 over het par koers. Leon Kuypers leek met de ruin Equipe Cigo B alsnog een Zeeuwse overwinning te voorko men. De prof uit Breda reed de Carthino Z-zoon in 28.96 naar een zeker lijkende overwinning. Maar het laatste woord was aan Jil Buij- Cindy Perdaen ze met de ruin Hitch. Als een ra ket vloog de ruiter uit Baarland, met de van de bodem ketsende Harcos-zoon in 28.74 naar de felbe- vochten zege. Jil Buijze had zich met Hitch geen beter debuut kun nen bedenken. „Dit is pas mijn vierde wedstrijd met Hitch en de eerste in M. Maar hij sprong super. Marc Vygh had een mooi parkoers opgesteld. Het was hoog maar de afstanden klopten en dan is dat geen probleem. Dat blijkt wel uit het groot aantal foutlozen. Ook Hitch had er geen enkele moeite mee. Hij dacht goed mee, wilde geen hout raken en liet zich fijn sturen." Cindy Perdaen leek met de merrie Bella Fortuna in het Z een Zeeuw se zege toe te voegen. De amazone uit Sas van Gent sprong met de veel vermogen tonende Uka- to-dochter in 29.12 naar de finish. Een tijd waar haar achtervolgers zich op stuk leken te bijten. Maar het venijn zat voor de combinatie in de staart. In een bloedstollende rit vloog Marwin van den Nieu- wenhuizen uit Etten Leur met de Kingston-zoon Blom's Ticarlos in 27.69 naar een afgetekende over winning. VLISSINGEN De loting voor de achtste finales van de districtsbeker vindt op zon dag 20 januari plaats in de kantine van VC Vlissingen. Na afloop van het duel Vlissingen-Best Vooruit worden de acht resterende beker duels in het district Zuid 1 bekend. De Zeeuwse clubs Hoek, Goes en Vlissingen hebben zich in decem ber al geplaatst voor die achtste fi nales. De tweedeklassers Terneu- zen (tegen Kruisland) en Axel (te gen Halsteren) kunnen zich dins dagavond nog bij dat trio voegen. SAS VAN GENT De driebanders van Pearle Opti ciens behaalden in de thuiswed strijd in poule twee van de tweede divisie een zwaarbevochten gelijk spel tegen 't Stamineke (4-4). Het punt werd voor de pauze bin nengehaald. Etienne van Damme won met twee en Eddie van Goethem met drie punten verschil. Na de thee verloor Dion Bergmans - ondanks een moyenne van 0.812 - kansloos van John Brouwers. Yves Welvaert kwam tekort in zijn duel met Cor Jaspers. LONDEN De Britse man die vlak voor de olympische finale op de 100 meter in Londen kampioen Usain Bolt uit schold en tevens een bierflesje naar hem gooide, is door een rech ter in de Engelse hoofdstad schul dig bevonden. De 34-jarige Ashley 6ill-Webb wordt veroordeeld we gens verstoring van de openbare or de. De dader krijgt later zijn straf te horen. Het incident baarde des tijds veel opzien, vooral omdat de persoon onmiddellijk werd aange pakt door Edith Bosch, een Neder landse judoka. BANGKOK PSV heeft gisteren in Thailand een opmerkelijk bezoek afgelegd. De ploeg ging na een invitatie van Thaise autoriteiten op bezoek in de beruchte Klong Prem-gevangenis, waar ongeveer twintigduizend mensen in hechtenis zitten. De complete selectie was aanwezig in de inrichting waar veel gevange nen een levenslange celstraf uitzit ten. Op het complex vond afgelo pen jaar het WK voor gedetineer den plaats. De PSV'ers werkten een aantal oefenduels af. KÖNIGSSEE Bobsleester Esmé Kamphuis is tij dens de wereldbekerwedstrijd in het Duitse Königssee nipt naast het podium geëindigd. De Neder landse pilote eindigde met haar remster Judith Vis als vierde op 0,01 seconden van het podium. Het is al de derde keer dit seizoen dat Kamphuis vierde wordt bij een we reldbekerwedstrijd. Het Nederlandse bobduo zette een totaaltijd neer van 1.43,62. De winst in Königssee ging naar het Canadese duo Kailie Humphries/Chelsea Valois.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 123