Gerard de Rooy wint op zwarte dag sport 133 Toch moet je dit soort races niet te vaak hebben. Het kost veel energie, zowel fysiek als mentaal' 'Het is een flinke aderla ting voor het team en vooral voor Stacey zelf een erge teleurstelling1 De Jongh aan de slag bij Team Saxo Vitesse vangt bot bij FC Twente Labyad alweer in de verkoop bij Sporting Robin Haase loot Andy Murray Zlatan Ibrahimovic komt goed weg Sven Kramer Sven Kramer kan na twee afstanden op het EK allround al zijn handen in de lucht steken, want het moet raar lopen wil hij geen Europees kampioen worden. foto Jerry Lampen/ANP SALTA - Voor trucker Gerard de Rooy lijkt de Dakar Rally dit jaar voorlopig op één grote zegetocht. De Brabantse kopman van het Ive- co-team schreef vrijdag ook de ze vende etappe op zijn naam, een klassementsproef over 218 kilome ter van Calama in Chili naar Salta in Argentinië. Het was voor De Rooy en zijn ploeggenoten Tom Colsoul en Darek Rodewald al weer de vijfde triomf in de editie van 2013. De zevende etappe werd overscha duwd door de dood van Thomas Bourgin. De 25-jarige Franse mo torrijder verongelukte toen hij, op weg naar de start van de zevende rit, botste met een voertuig van de Chileense politie dat uit de andere richting kwam. Bourgin stond op de 68e plaats in het klassement. Het was pas zijn eerste Dakar. Het ongeluk gebeurde amper twee dagen nadat woensdagavond bij een botsing tussen een assistentie- wagen van het Britse Race2Re- covery en een taxi in Peru twee mensen omkwamen. Het waren de taxichauffeur en diens passa gier. De Rooy liet zich door het trieste bericht niet van de wijs brengen. Hij had ruim een minuut voor sprong op Ales Loprais uit Tsje chië. Andrei Karginov uit Rusland eindigde als derde op 1.38 van De Rooy en co. Peter Versluis (Man) ging als vierde over de finish, op ruim twee minuten van De Rooy. In het klassement verstevigde De Rooy zijn koppositie. De Rus Edoeard Nikolajev (Kamaz) is nog steeds nummer twee, nu op ruim 22 minuten van de Brabantse trucker. Voor Hans Stacey zit de Dakar Ral ly er op. In het bivak van Calama werd zijn truck afgekeurd wegens een ontzette rolkooi. Dat maakte zijn Iveco-team in de nacht van donderdag op vrijdag bekend. Stacey rolde in de zesde etappe met zijn vrachtwagen van een duin. De schade leek aanvankelijk te groot om door te kunnen, maar na een reparatie van ruim twee uur kon de Nederlander toch zijn weg vervolgen. Hij finishte zelfs nog als dertigste, maar in het bi vak werd de truck afgekeurd. De rolkooi stond minimaal vijf centi meter uit het lood. „Het is een flinke aderlating voor het team en vooral voor Hans zelf een erge teleurstelling", aldus team manager Jan de Rooy. Stacey won woensdag de vijfde etappe. In het algemeen klassement stond hij vijf de, ruim vijftig minuten achter teamgenoot Gerard de Rooy. Kurt Caselli (KTM) heeft vrijdag de zevende etappe voor motorrij ders gewonnen. De 29-jarige Ame rikaan was over 218 kilometer van het Chileense Calama naar het Ar gentijnse Salta 1.23 minuten snel ler dan thuisrijder Francisco Lopez (KTM). De Franse klassementslei der Olivier Pain (Yamaha) werd derde, eveneens op 1.23. Frans Ver hoeven (Yamaha) eindigde op de vierde plaats, op 1.30 van de win naar. De 31-jarige Pain verstevigde zijn leiderspositie. Hij heeft nu een voorsprong van ruim zes minuten (6.06) op Lopez en van 6.37 op zijn landgenoot David Casteu. Ver hoeven staat op de achttiende plaats, op ruim vijftig minuten van de koploper. De achtste etappe wordt vandaag volledig op Argentijnse bodem af gewerkt. Tussen Salta en Tucu- man wordt er 247 kilometer tegen de tijd gereden. zaterdag 12 januari 2013 KOPENHAGEN Steven de Jongh gaat als ploeglei der aan de slag bij het Team Saxo-Tinkoff. Dat meldde de forma tie van manager Bjarne Riis giste ren. De Jongh was vorig seizoen ploegleider bij Team Sky, maar ging vanwege zijn dopingverleden weg bij de Britse formatie. „Ik ben heel blij met de kans die ik krijg bij Team Saxo." De oud-renner werd vorig jaar bij Sky verplicht een verklaring te ondertekenen dat hij geen verboden middelen had ge bruikt. ARNHEM Vitesse hoopte op 31 januari de kwartfinale van het KNVB-beker- toernooi tegen Ajax in de Grolsch Veste, te spelen, maar dat gaat niet door. FC Twente, eigenaar van het stadion in Enschede, wil de gras mat sparen voor het thuisduel met FC Utrecht, dat drie dagen later -» plaatsheeft. Vitesse kan op donderdag 31 janua ri niet in het 'eigen' GelreDome te recht omdat de voorbereidingen van het dansfeest Hard Bass dan in volle gang zijn. EINDHOVEN Zakaria Labyad staat alweer in de verkoop bij Sporting Lissabon. Het bij PSV opgeleide 'enfant terrible' dat vorig jaar in Eindhoven met veel trammelant een transfer naar Portugal afdwong, mag net als een aantal andere niet-basisspelers ver trekken. Labyad vertrok in juli 2012 bij PSV na een knallende ruzie met de directie over zijn contract. Uit eindelijk kreeg PSV een vergoe ding voor hem van bijna een mil joen euro. Labyad staat in de belangstelling van FC Porto. MELBOURNE Robin Haase treft in zijn eerste par tij op de Australian Open de Schot Andy Murray. Debutant Igor Sijsling staat in de eerste ronde tegenover de Oezbeek Denis Istomin. Haase wacht een zware opgave te gen de nummer drie van de we reld, die het afgelopen jaar de US Open en de olympische titel won. Murray haalde vorig jaar de halve finales in Melbourne, die hij ver loor van de latere winnaar Novak Djokovic. PARIJS Aanvaller Zlatan Ibrahimovic van Paris Saint-Germain is ontsnapt aan een nieuwe schorsing vanwege wangedrag. De tuchtcommissie van de Franse profliga achtte de Zweed niet schuldig aan opzette lijk geweld tegen Dejan Lovren van Olympique Lyon. Volgens het straf- college kan niet wettig en overtui gend worden bewezen dat Zlatan zijn tegenstander bewust heeft ver wond. De Scandinavische sterspe ler ging op 16 december in de thuis wedstrijd op het gezicht staan van de op de grond liggende Lovren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 121