zeeland 123 6 werknemers Supermarkt gaat, maar bakker komt in Biervliet Kanon wacht op vorst in Westdorpe Aanleg van parkeerplaatsen Sluis uitgesteld Garden Life Style 'Vroeger kon je hier in je blootje op de Markt gaan liggen en voor je het wist, was je aangekleed' Molenhof toont werk Cees van Langevelde Zonder Bandjes! speelt op Podium Step into Salsa geeft gratis les in The Lane Roland van Aerde scoort met zijn vogels Afscheid van orgel op samenzangavond Josha Zwaan vertelt over boek Parnassia Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl ONTVANG TOT 500 zaterdag 12 januari 2013 Supermarkt Dagvers in Biervliet heeft zes mensen in dienst: een fulltimer, twee parttimers en drie hulpkrachten. Zij verliezen allemaal hun baan. Dag vers ontving in de laatste maanden dagelijks nog ongeveer 80 klanten. foto Mark Neelemans Supermarkt-eigenaar Leon Bisschops houdt nog tot dinsdag uitverkoop. Daarna gaat de deur voorgoed op slot. Tegenover de sluiting van supermarkt Dagvers in Biervliet staat de komst van een vestiging van bak kerij Risseeuw. De bakker opent volgende maand zijn vierde win kel in de regio. Risseeuw opereert al vanuit een vestiging in Zaamslag en twee in Terneuzen. Voorzitter Jack van Harn van de werkgroep 'Biervliet, een Maatje groter' (een denktank van de dorpsraad en ondernemers vereniging) is blij dat Risseeuw in de vorig jaar gesloten bakkerij op SLUIS - De aanleg van nieuwe pat keerplaatsen aan de Kloosterstraat en Zuiddijkstraat vindt op zijn vroegst eind dit jaar plaats. De parkings hadden eigenlijk dit voorjaar al beschikbaar moet zijn, maar volgens een gemeentewoord voerster duren de voorbereidende procedures een stuk langer dan ver wacht. De parkings zijn samen goed voor driehonderd plaatsen. Sluis kampt op drukke dagen met een tekort aan parkeerplaatsen. De gemeente praat daarom ook onder meer over uitbreiding van de be staande parkeerplaats aan de Ma ria- en Havenpolder met ruim vijf honderd plaatsen. de Markt trekt. „Zij hopen ook klanten uit IJzendijke te trekken, want ook daar zitten de inwoners om een warme bakker verlegen." De werkgroep is met supermarktei genaren in gesprek om tot een voorziening te komen, die de leef baarheid ten goede komt. „Je kunt dan bijvoorbeeld denken aan ver koop via internet. De supermarkt levert de spullen dan vervolgens af bij de mensen in Biervliet", aldus Van Harn. Hoewel Biervliet de voorbije jaren flink wat voorzieningen kwijtraak- tuinmeubelen te (zo sloten ook een café en cafeta ria hun deuren), bestrijdt Van Harn dat de leefbaarheid in het dorp onder druk staat. „Uit onder zoek bleek vier jaar geleden al dat de betrokkenheid van de leefge meenschap heel groot is. Boven dien is het dorp nog altijd goed VLISSINGEN Pres. Rooseveltlaan 745 koopzondag voor zo'n 250 voltijdsbanen. Je moet gewoon erkennen dat de tij den zijn veranderd. Vroeger kon je hier. in je blootje op de Markt gaan liggen en voor je het wist, was je aangekleed en gevoed. Alle voorzie ningen waren hier driedubbel aan wezig. Nu beconcurreren de grote supermarkten elkaar stevig. Je kunt het de mensen toch niet kwa lijk nemen dat ze hun waar bij de goedkoopste aanbieder halen? Dan is het in een dorp met 1800 inwoners ook verklaarbaar dat de buurtsuper het niet redt." WESTDORPE - Het is wachten op vorst voor het plaatsen van een ka non op verdedigingswerk De Batte rij bij de.Zwartenhoekse zeesluis in Westdorpe. De grond is nog te nat om een be tonnen plaat en een 3500 tot 4000 kilo zwaar kanon met affuit te plaatsen. Het kanon beschermde vanaf 1792 de Zwartenhoekse zee sluis en daarmee de stad Sas van Gent, verklaart Maurice Kindt van de stichting Vrienden Zwarten- hoek. Via de sluis kon de hele Ca- nisvlietpolder onder water wor den gezet. In 1845 werd de oostelij ke rijkswaterleiding gegraven en verloor de sluis zijn functie. ZAAMSLAG In woonzorgcentrum Molenhof in Zaamslag is werk te zien van de in 2011 overleden schilder Cees van Langevelde uit Terneuzen. De expositie telt in totaal 35 wer ken, rond het thema bomen, het ge liefde onderwerp van Van Langevel de. Door de gekleurde wanden ko men de schilderijen goed tot hun recht. De tentoonstelling loopt tot juni 2013. ZAAMSLAG De groep Zonder Bandjes! geeft vanavond een concert in Het Po dium van Zaamslag aan de Terneu- zensestraat. Het gemêleerde gezel schap - vier Vlaamse mannen en één vrouw van 24 tot 51 jaar - spe len allerlei liedjes: van Abba tot Raymond van 't Groenewoud en van Vader Abraham tot Roy Or- bison. Het concert begint om 20.00 uur, toegang 12 euro. OOSTBURG Dansschool Step into Salsa geeft maandag een gratis proefles salsa- dansen. Dat gebeurt in The Lane aan de Nieuwstraat in Oostburg. Om 19.00 uur zijn vrouwen en meisjes welkom, vanaf 20.00 uur kunnen koppels een dansje wagen en om 21.00 uur begint het vrij dan sen. Bij voldoende belangstelling begint een week later een cursus, ook steeds op maandag. KLOOSTERZANDE Vogelkweker Roland van Aerde van Zang en Kleur uit Kloosterzan- de heeft tijdens de Nederlandse bondskampioenschappen in Apel doorn drie gouden en twee bron zen medailles behaald. Met zijn postuurkanaries scoorde van Aerde twee keer goud en twee keer brons. Daarnaast sleepte hij met een Rijst vogel nog een gouden me daille in de wacht. ZAAMSLAG De gereformeerde kerk in Zaam slag houdt vanavond een samen- zangavond. Daarbij wordt voor het laatst het huidige spiering-orgel ge bruikt. De kerk krijgt binnenkort een nieuw exemplaar. Het orgel wordt bespeeld door dominee H. de Haan. Hij krijgt hulp van een so list en een fluitiste. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. ZAAMSLAG Josha Zwaan geeft morgen, zon dag, een lezing over haar boek Par nassia. Dat doet ze in Het Podium van Zaamslag. Parnassia speelt voor een deel in dat dorp. De lezing wordt omlijst door jiddi- sche liederen van sopraan Ellen Pie- terse en accordeonist Rien Wulf- fraat. De bijeenkomst begint om 15.00 uur. Toegang kost 12 euro. wmmmmmmm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 115