cheap.nl dagactie buitenland 9 'Roedel honden beet Mexicanen dood' Rus 'zorbt' zijn dood tegemoet van berg voor wat bekend wordt' 57% 3 dagen uitwaaien in Zeeland cheap.nl/dagactie| 0900-700 7004 per /toplocatie één superactie! vr 11 januari -±ii alleen vandaag boekbaar! korting per persoon, per arrangement (2Scpml 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking. Voorwaarden zie website. Bij aankomst op vrijdag en zaterdag geldt er een toeslag van 10 per persoon. vrijdag 11 januari 2013 0KtHHÊÊÊÊÊÊHHÊÊKHÊKÊHKtKBS>SÊKKIÊKÊHÊSKHKHHHHKKUKÊHHlÊHHÊÊÊHÊÊKÊt$ sigarettenindustrie door onze redactie buitenland DOMBAl - Een op internet veel be keken Zorbing-tragedie heeft in Rusland de discussie losgemaakt over de lakse veiligheidsvoorschrif ten voor de riskante vrijetijdsbeste ding. Dit na een dramatisch afgelo pen stunt in Dombai in Zuid-Rus land. Denis (27), vader van twee kleine dochters, en Vladimir (33) zaten in de zorb - een grote trans parante, bal van kunststof waarin je plaats kunt nemen en die daar na van een helling rolt - voor een op zich niet al te steile afdaling. Personeel van hun skihotel houdt de bal vast en er is natuurlijk ook iemand om het te filmen met zijn telefoon. „Davai!", roepen de mannen, ofte wel 'gaan!' Er klinkt gelach als de bal een baan afrolt. Aan de voet van de helling staat een personeels lid klaar om de bal te vangen. Maar een onverwachte stuit doet de zorb van richting veranderen. De man onderaan de helling her- positioneert zich, maar op dat mo ment raakt de bal de andere wand. tevergeefs probeert hij de zorb te stoppen, maar wordt onderuit ge kegeld. Denis en Vladimir zijn dan al ver buiten de baan. Met een stuitje verdwijnt de bal dan in een ravijn. Anderhalve kilometer ver derop, op een bevroren meer, ligt de bal eindelijk stil. Denis heeft zijn nek gebroken en is dood. Vla dimir komt er wonderwel met wat schaafwonden en een hersen schudding vanaf Volgens Sergei Loginov van z-orb.ru, de grootste zorbleveran- cier in Rusland, was de run in Dombai tegen de regels. „Het is niet alleen onverantwoord, maar zelfs gokken met je leven." ZORB, de fabrikant van 'de officiële zorbs' zei meteen te zien 'dat deze bal niet door ZORB is gemaakt'. „Het ontbrak aan bermen om de globes te stoppen." In 2009 kwam in Tsjechië een man om in een zorb. Het Russi sche OM bekijkt of er iemand ver volgd zal worden wegens nalatig- heid. zie onze website:buitenland Bekijk de dramatische afdaling van de Russische maten Een jongere rookt zijn sigaret bij een warung. Het roken is in Indonesië moeilijk uit te bannen. foto Wilma van der Maten ^HBSKliiÊiliÊillÊKS^^iiM^MiMBiiÊiÊiiiiMiiiÊiiBÊtÊiBK^3iÊKKÊiiiKiiÊHiiÊtÊÊiÊÊÊÊiBMttesBtaaKtiKiÊiÊiÊtHitÊitÊBÊÊiBSit^MtsKmtfÊtmiiiiiiBai^sfi^^mmss^imtÊÊÊieatÊKÊiBtmmsexs?mg^»mÊmt>mÊÊtiaÊ»Êmsm MEXICO-STAD - Een roedel wilde honden zou verantwoordelijk kun nen zijn voor de dood van vijf in woners van Mexico-Stad, dat heeft de politie van de plaats gisteren la ten weten. Vier van de doden, onder wie een baby, werden in december vorig jaar gevonden in het Cerro de la Estrella-park, in het zuiden van de stad. De lichamen vertoonden veel verwondingen die overeenkomen met hondenbeten. In de buurt van het park werd la ter het lijk van een 15-jarig meisje gevonden. Haar moeder verklaar de dat haar lichaam onder de be ten zat. Sectie wees uit dat deze van honden kwamen. De autoritei ten besloten vervolgens honden te 4 gaan vangen in en rond het park. In twee dagen tijd werden 36 die ren gepakt. De honden zijn getest op hondsdolheid en op de aanwe zigheid van menselijk bloed in de vacht. In het eerste geval reageer den ze negatief, de tests voor men selijk DNA zijn nog niet binnen. Familie van de eerste slachtoffers twijfelt aan de vermoedens van de autoriteiten omdat er nog,andere verwondingen waren. Dierenacti visten zeggen dat de honden het niet gedaan kunnen hebben en voeren actie voor vrijlating en adoptie. schap bij de aanstelling van onder zoeksmedewerkers. Dit soort eisen druist in tegen elk besef van vrije wetenschap. In mijn ogen is het een ordinaire poging tot censuur. Twee van mijn medewerkers, die al maanden aan het onderzoek werkten, zijn daarop opgestapt." De bisschoppen verwijten u dat u 'ge ruchten' zou hebben verspreid over de vernietiging van belastende dos siers in enkele bisdommen. „Mijn schriftelijke vraag of het klopt dat dossiers van geestelijken, die zijn beschuldigd van misbruik, zijn verdwenen, is nooit beant woord. De kerk is blijkbaar bang voor wat er allemaal boven water kan komen. Niet voor niets komt het hevigste verzet uit het aartsbis dom München-Freising. Daar is al eerder, door een andere partij, een geheim onderzoek uitgevoerd naar seksueel misbruik binnen de kerk. Kennelijk beseffen ze daar welke ernstige gevolgen het kan hebben als die resultaten in de openbaar heid komen. Dat willen zij voorko men." In het debat dat is losgebarsten, staat de kerkleiding er slecht op. Vol gens commentatoren maakt de kerk zich ongeloofwaardig. „De bisschoppen laten hiermee zien in een andere tijd en een an dere werkelijkheid te leven. De kerk is losgezongen van de samen leving. Je kunt toch niet dit soort eisen stellen aan onafhankelijke onderzoekers en denken dat je daarmee wegkomt? In deze tijd, in een vrij land, met vrije weten schap! Het is beschamend en dom." Uit ander onderzoek blijkt dat tus sen 2000 en 2010 in 21 van de 27 bis dommen gevallen van aanranding en andere vormen van misbruik heb ben plaatsgehad. Honderden Duitse mannen zeggen dat geestelijken zich in de periode 1950-1980 aan hen heb ben vergrepen. Wat gebeurt er nu met dit soort informatie? „We beginnen met ons instituut een eigen onderzoek en ik roep al le slachtoffers van misbruik op om contact met ons op te nemen. Ik twijfel er niet aan dat de slachtof ferorganisaties ook in de toekomst met ons zullen samenwerken. Het zijn mondige mensen. Die laten zich niet door de kerk intimide ren." Vertegenwoordigers van de slachtof ferorganisaties pleiten voor een door de Bondsdag ingestelde commissie, die onderzoek zou moeten doen. Net als in Nederland is gebeurd. „Het onderzoek van de commis- sie-Deetman was in mijn ogen voorbeeldig. Ook wat betreft de sa menwerking met de kerk. Daar kan ik alleen maar over zeggen: 'Glückliches Holland'." 2 overnachtingen incl. ontbijt Op 2 min. lopen van het strand Gratis gebruik zwembad Vlakbij Brugge en Knokke =Z Fletcher Hotel-Restaurant Nieuwvliet Bad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9