zeeland! 19 Bouwplaten Inzet met Hart en Stem koninklijk beloond Van Velzen hoofdact op twaalfde Craauwrock ALLES MOET WEG! Gimbrêre PSD-herdenking Theaterconcert Zonder Bandjes! op Het Podium fiobbe^ Show met kleindieren in zaal Concordia Dorpsraad proost met inwoners op 2013 Stemmen voor de Beste Zaak van Hulst moDE "T VLISSINGEN MIDDELBURG vrijdag 11 januari 2013 WESTDORPE Tweehonderd bijzondere kleindie ren zijn vandaag, zaterdag en zon dag te zien in dorpshuis Concordia in Westdorpe. Keurmeesters beoor delen allereerst de sierduiven, ras konijnen en grote én dwerghoen ders. Het publiek is van 19.30 tot 22.00 uur welkom. De tentoonstel ling is zaterdag gratis te bezichti gen van 10.00 tot 21.00 uur en zon dag van 10.00 tot 17.00 uur. De orga nisatie is in handen van de klein- dierensportvereniging Westdorpe en omstreken. CLINCE De dorpsraad Clinge proost met de inwoners op het nieuwe jaar tij dens de jaarlijkse kerstboomver branding. Die vindt traditiege trouw plaats aan de Opperstraat achter het Sterreterrein. Iedereen is daar zaterdag 12 januari welkom. Om 19.30 uur gaan de oude kerstbo men in brand. Iedereen mag zijn of haar eigen kerstboom meenemen, want hoe meer bomen, hoe groter het vreugdevuur. De brandweer houdt een oogje in het zeil voor de veiligheid. HULST In het bericht over de genomineer den voor de verkiezing de Beste Zaak van Hulst zijn niet alle acht genomineerden genoemd, waarop de inwoners van Hulst kunnen stemmen via www.hulstvestingstad.nl. Het zijn Modehuis Reiss van den Berghe, restaurant De Vest, Bistrot en Passant, Verswinkel Marlou seg- hers, Globe Reisburo, Dé Viswinjel Bejanmins Catering, Life Gar den en Keurslager Mare Bies- broeck. M 9KX& WilMlMBJ De bouwplaten van de PbD-veerschepen Prinses Ch -veerschepen 1 Christina en Prins Willem Alexander zijn gered in Turkije. Ze komen naar Zeeland, verzekert Ricardo van Liere van de site www.psdnet.nl. „We zoeken er een mooi plekje voor." Herberg S'nis in Ossenisse herdenkt 15 maart vanaf 19.30 uur tien jaar einde PSD. Champagne Charlie (bekend van 'de laatste afvaart') treedt op. Piet en Mon Mast en Jan Hamelink halen herinneringen op. Entree tien euro, inclusief PSD-broodje kroket. Athos Matacena, voormalig PSD-schip Prins Willem Alexander, begin janua- De voorzijde van de voormalige Prins Willem Alexander is al verwijderd; er- ri dit jaar op het sloopstrand in het Turkse Aliaga. foto Selim San naast wacht de Ladies Matacena, de oude Prinses Christina, foto Selim San Martien Stapper en Ricardo van Liere van dé PSD-website www.psdnetnl met een door Ricardo gemaakt model van de Prins Johan Friso. foto Peter Nicolai terneuzen - Jannetje Helmen- dach-Lamper werd gisteravond ver rast tijdens de repetitie van de ge mengde zangvereniging Met Hart en Stem. De penningmeester, net 72 geworden, nam na 27 jaar af scheid van haar collega-zangers. De Terneuzense burgemeester Jan Lonink speldde haar de versierse len op voor het lidmaatschap van de Orde van Oranje-Nassau. Niet alleen voor haar werkzaamheden als bestuurslid van het zangkoor, maar ook als vrijwilliger bij de Ne derlandse Patiënten Vereniging. Helmendach haalt onder meer booschappen voor hulpbehoeven de mensen. Jannetje Helmendach onderscheiden zaamslag - De groep Zonder Bandjes! geeft zaterdag 12 januari een theaterconcert in Het Podium in Zaamslag. De muzikanten uit Vlaanderen, vier mannen en één dame, nemen een muzikale duik ih een vijver vol liedjes, grollen en fratsen. Ze komen zonder een vast programma naar Zaamslag, het pu bliek bepaalt mede wat ze gaan spelen. De toeschouwers roepen en ze gaan er voor, Zonder Band jes!, en de vraag is of ze boven blij ven. Het repertoire varieert van Leonard Cohen, Abba en John Denver tot Bart Peters, Willem Vermandere en Johan Verminnen. Aanvang 20.00 uur, entree 12 euro. graauw - Van Velzen staat met Hemelsvaartsdag, donderdag 9 mei, op Graauwrock. De rockster won diverse prijzen, waaronder een Gouden Harp, en maakte naam als jurylid in The Voice of Holland. Hij treedt op om 21 uur. Graauwrock beleeft dit jaar de twaalfde editie. Het festival is er al tijd in geslaagd grote namen naar Zeeuws-Vlaanderen te halen, waar onder Golden Earring, Normaal, De Dijk en Clouseau. Topper was vorig jaar Guus Meeuwis, met wie Graauwrock een recordaantal van 3500 bezoekers trok. Vrijwilliger Carlo Saman verwacht niet dat Van Velzen dit record zal evenaren. Hij rekent op zo'n twee duizend mensen. „Gemiddeld over alle jaren zitten we 1800, dus tweeduizend zou een mooi resul taat zijn." Welke bands naast Van Velzen zul len optreden, is nog niet bekend. Van Velzen stelt daaraan ook ei sen. De muziek moet enigszins in zijn stijl passen, melodische rock. Eén band zal overigens pas woens dagavond 8 mei bekend zijn, na het voorspel voor het echte werk, The Road to Graauwrock. Begin nende groepen kunnen daar een plekje verwerven op Graauwrock. Al meer dan honderd kandidaten hebben zich gemeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59