De Vos eist geld van Brugse Vaart Alleen nog de puntjes op de 'i' ZEEUWS-VLAANDEREN Rütgers Zelzate breidt productie uit 17 'Sloop PSD-schepen doet je wel wat' 18 en 19 Voor huidige werknemers verandert er niets, instroom valt wel weg per 1 januari 2014 VRIJDAG 11 januari 2013 'Dethon in voortbestaan bedreigd' door Harmen van der Werf terneuzen - Sociale werkvoorzie ning Dethon wordt in haar voort bestaan bedreigd, volgens wethou der en Dethon-voorzitter Co van Schaik. Voor de huidige werkne mers verandert er niets, benadrukt hij. Hun rechtspositie en inkomen staan niet op het spel, maar vanaf 1 januari 2014 mogen er geen men sen bijkomen, als de kabinetsplan nen doorgaan. Het eerste kabinet Rutte van WD en CDA, met gedoogpartner PW, wilde de sociale werkvoorziening al afbouwen. Het tweede kabinet Rutte (WD/PvdA) maakt het vol gens Van Schaik nog erger. „Het rechtse rotbeleid van Rutte I waar landelijke PvdA'ers over spraken, wordt verhard voortgezet", bekriti seert Van Schaik zijn eigen partij genoten. „Een nieuwe wet is in de maak, de Participatiewet, en die gaat echt ver." Als de Participatiewet ongewijzigd door de Tweede en Eerste Kamer komt, valt per 1 januari 2014 de in stroom van sociale werkvoorzie ningen stil. Nieuwkomers met een arbeidshandicap moeten voortaan werk zien te vinden in het gewone bedrijfsleven. Grote bedrijven met 25 of meer personeelsleden moe ten op termijn vijf procent werkne mers met een beperking in dienst hebben. Van Schaik: „Zie je dat bij grote chemische bedrijven in de Kanaalzone al gebeuren? Die ko pen dat af." Ondertussen, dreigt Dethon dood te bloeden, voorziet Van Schaik. Bij de sociale werkvoorziening werken nu 850 mensen met een indicatie. „Door pensionering en dergelijke stromen er jaarlijks zes tig tot zeventig werknemers uit. Je kunt dan na zes, zeven jaar geen productie meer draaien. Dan is het einde Dethon." Bij ongewijzigd beleid stijgen de uitgaven aan Wajong (jong gehan dicapten), bijstand en sociale werk voorzieningen van nu elf miljard euro naar 13,5 miljard euro structu reel, meldt het kabinet. Van Schaik onderkent dit probleem, maar 'een oplossing zou wel socialer kunnen'. Hij hoopt dat de Eerste Kamer - waarin WD en PvdA geen meerderheid hebben - de ka binetsplannen weet te verzachten. „Komen de plannen toch ongewij zigd door het parlement, dan zul len we proberen iets in stand te houden, een bedrijf dat ménsen helpt te reïntegreren, naar werk probeert te leiden. Dat zal niet ge makkelijk zijn." door Raymond de Frel 11 li 1111 III III llMMilillMlilIBBIIIlllP1'11 llllBIIIIIWilMlililIlïlHlillllilliWMMIiMlllMlillBIlliniHlIlllllllMWIII»^ 11 oostburc - Voormalig president Bram De Vos van De Brugse Vaart heeft een kort geding aangespan nen tegen de Oostburgse golfclub. Via zijn onderneming Redwood Holdings NV eist De Vos 243.523 euro van de golfclub. Het geding dient, als partijen niet eerder tot overeenstemming komen, dinsdag bij de Middelburgse rechtbank. De Vos, die op de site van Golf club Oostburg nog steeds als presi dent staat vermeld, ging vorig jaar met onenigheid weg bij de golf club aan de Brugsevaart tussen Oostburg en Zuidzande. Nadat zijn huwelijk op de klippen liep, moest hij de Oostburgse greens verlaten. Enkele maanden later dook De Vos weer op als één van de voor trekkers van het project Hulst aan Zee. Op en om het voormalige veerplein Perkpolder wil Hulst aan Zee een golfbaan en tweehon derd woonkavels aanleggen én er een hotel bouwen. De Vos was in het verleden de drijvende kracht achter het golfcomplex in Oost burg. Van de tientallen luxe wonin gen die hij op dat golfterrein wilde bouwen, zijn er na vele jaren overi gens slechts enkele in aanbouw. ZELZATE - Het teerverwerkende be drijf Rütgers in Zelzate, gevestigd net over de Belgische grens aan de oostkant van het Kanaal Gent-Ter- neuzen, breidt de productie sterk uit. De firma wil een nieuwe instal latie bouwen voor de fabricage van ftaalzuuranhydride. De pro ductie van de stof (gebruikt bij het samenstellen van kunststoffen, po lyester en autolakken) moet met de helft toenemen. Rütgers, waar 170 mensen werken, heeft geen al te beste naam op mi lieugebied. Het bedrijf wordt in de volksmond wel 'het teerkot' ge noemd. Vanwege historische ver vuiling is een vlakbij gelegen visvij ver eind jaren negentig gesloten. Omwonenden mogen nog altijd geen groenten uit eigen tuin eten. De bedrijfsleiding laat weten dat bij de uitbreiding aan de nieuwste milieueisen zal worden voldaan. Zo wordt de nieuwe installatie ge luidsarm gemaakt. terneuzen - De bestrating van de toegangsweg is bijna klaar. Nu de afzuiginstallatie voor de uitlaatgas sen van de brandweervoertuigen nog werkend krijgen en hier en daar nog een kapstokje ophangen. En dan? Dan is de gloednieuwe uit- rukkazerne aan de Zuidlandstraat in Terneuzen helemaal af. De kazerne wordt op 23 februari officieel geopend, maar is sinds twee weken al in gebruik. Sinds dien rukten de brandweerlieden al elf keer uit vanaf hun nieuwe post. „We zijn ongetwijfeld de drukste vrijwilligerspost in Zeeuws-Vlaan deren", zegt teamleider Ebe Blaauw. Hij is in zijn nopjes met de nieuwe kazerne, ook al is de ruimte beperkter dan in het vorige gebouw aan de Mr. F.J. Haarman- weg. Vanaf die locatie bediende de brandweer immers jarenlang heel Terneuzen, totdat de hoofdkazer ne in de Koegorspolder in gebruik werd genomen. De 33 brandweervrijwilligers, 32 mannen en één vrouw (Blaauw met een knipoog: „De vrouwen kleedkamer is speciaal voor haar gebouwd") beschikken op hun nieuwe stek over een hoogwerker, een tankautospuit en een snel in terventievoertuig. Foto-impressie van de nieuwe brand- Teamleider Ebe Blaauw: „De kazerne ligt midden in een woonwijk. Daar houden we rekening mee, door bijvoorbeeld in de rustige avonduren niet automa- weerkazerne op www.pzc.nl tisch met alle toeters en bellen aan uit te rukken." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57