zeeland 119 Bouwplaten circus wil weer Begrafenisbeleid Borsele blijft Basisschool Kattendijke fuseert terug naar 0 Molenplein de gemoederen bezig houden Kinderdisco voor het nieuwe jaar Portugese fado's van dissidente dichter Wandelpaadje van rond 1900 gevonden vrijdag 11 januari 2013 KATTENDIJKE - Basisschool De Kat- tenschulp in Kattendijke fuseert per 1 augustus met de Stamperius- school in Wilhelminadorp. Feite lijk betekent dat op termijn slui ting van De Kattenschulp. Dat heeft openbaar onderwijskoepel Nobego donderdagavond bekend- Athos Matacena, voormalige PSD-schip Prins Willem Alexander, begin ja- De voorzijde van de voormalige Prins Willem Alexander is al verwijderd; er- kostiging vanuit het ministerie nuari dit jaar op het sloopstrand in het Turkse Aliaga. foto Selim San naast wacht de Ladies Matacena, de oude Prinses Christina, foto Selim San voor instandhouding van de school en daarom is besloten De Kattenschulp te laten fuseren met de Stamperiusschool in Wilhelmi nadorp. Uiterlijk per mei zal wor den besloten hoelang De Katten schulp (tijdelijk) als dislocatie in stand kan worden gehouden. Volgens Nobego zal op korte/ mid dellange termijn gezocht moeten worden naar een volgende fusie- partner, gelet op de daling van het aantal leerlingen als gevolg van de krimp. Dat onderzoek begint bin nenkort en ook wordt in overleg met de gemeente Goes gekeken naar nieuwe huisvesting (nieuw of bestaand) voor die fiisieschool. COLIJNSPLAAT Kinderen van acht tot dertien jaar kunnen zaterdag 19 januari het nieuwe jaar vieren tijdens een dis cofeest in dorpshuis De Brug in Co- lijnsplaat. Jongenraad Noord-Beve land heeft voor de vierde keer een kinderdisco georganiseerd voor de kinderen van het eiland. Entree kost een euro en die gaat naar Humanitas Kinderkampen Zee land. Van 19.00 tot 22.00 uur. De bouwplaten van de PSD-veerschepen Prinses Christina en Prins Willem Alexander zijn gered. Ze komen naar Zeeland, verzekert Ricardo van Liere van de website psdnet.net door Luc Oggel RILLAND De Amsterdamse, half-Portugese fa dozangeres Daisy Correia treedt vrijdag 18 januari op in zaal Luctor et Emergo in Rilland. Zij zingt een programma met teksten van José Afonso, een van de belangrijkste dichters, componisten en vertol kers van Portugese muziek en groot criticus van de toenmalige dictatuur in Portugal. Aanvang is 20.00 uur. HEINKENSZAND Tijdens de baggerwerkzaamheden aan de vijver op Landgoed Land- lust te Heinkenszand is deze week een bijzondere ontdekking gedaan: men stuitte bij de werkzaamheden op een oud paadje rondom de vij ver, waarvan het bestaan wel ver moed werd, maar de precieze lig ging niet bekend was. Het paadje bleek in de huidige vij ver te liggen. Martien Stapper en Ricardo van Liere van dé PSD-website www.psdnet.nl met een door Ricardo gemaakt model van de Prins Johan Friso. foto Peter Nicolai GOES - Het kerstcircus dat de afge lopen weken bij de Zeelandhallen in Goes stond, zou de tent volgen de keer liever op het Molenplein opzetten. De gemeente Goes wil bekijken of daaraan tegemooet kan worden gekomen. Een circus bij de Zeelandhallen is volgens de exploitanten te ver van het cen trum. Een plek meer in de binnen stad zou mogelijk voor meer pu bliek zorgen. Het Goese gemeente bestuur gaat mee in die redenatie en wil bekijken wat de mogelijkhe den zijn, zegt wethouder Loes Meeuwisse. Op het Molenplein wa ren voorheen ook altijd circussen, maar het is tevens parkeerterrein. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het begrafenisbe leid van de gemeente Borsele blijft de gemoederen bezig houden. Lia Kasse en Joop Rooze hielden donderdagavond namens een groot aantal vrijwilligers dat de kerkhoven onderhoudt, een emo tioneel betoog om grafstenen toch te laten staan. Ze deden dat tijdens de vergadering van de gemeente raad. De gemeente haalt grafstenen weg waarvoor geen begrafenisrechten meer worden betaald. Sinds vorig jaar bestaan in verschillende dor pen in Borsele werkgroepen die de grafstenen onderhouden. Deze werkgroepen pleiten ervoor alle stenen te laten staan om onder meer de cultuurhistorie en het aan zien van een kerkhof geen geweld aan te doen. „Wij pleiten voor een gedoogsituatie. Anders verdwijnen namen en verdwijnt een stuk ge schiedenis", zei Kasse. Rooze vroeg zich af wat voor zin het nog heeft als mensen zich in zetten voor de gemeenschap als dat toch geen zin heeft. „Dit werkt demotiverend en mensen haken af" Hij stelde namens een aantal werkgroepen een compromis voor: leg zerken, waar geen graf rechten meer worden betaald, on dersteboven op een diepte van vijf tot tien centimeter. Met uitzondering van Lokale Par tij Borsele en D66 houdt de ge meenteraad toch vast aan het be leid. „We hebben er geen behoefte aan het beleid nu al te wijzigen", zei Arno Witkam (PvdA). De werkgroepen krijgen nog een inhoudelijke reactie van de ge meente op hun betoog. Deze reac tie wordt in het presidium (over leg tussen fractievoorzitters) gefor muleerd. Wethouder Jan Zandee kreeg daarom geen gelegenheid van Gelok donderdagavond een toelichting te geven. „Dat bewaren we voor het presidium", zei Gelok.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53