'Provincie moet afslag voorschieten' Drie seizoenen buiten bereik Goes neemt deel Patijnweg over BEVELANDEN/THOLEN Li Towers almanak Goese wethouder verbaasd over voorfinanciering toegangsweg naar nieuw ziekenhuis Middelburg door provincie 'Sloop PSD-schepen doet je wel wat' 18 en 19 door Luc Oggel GOES - Als de provincie de kosten van de aanleg van een toegangs weg naar het nieuw te bouwen zie kenhuis in Middelburg voorschiet, kan ze dat ook wel doen voor de extra afslag A58 bij Goes. Dat vindt de Goese wethouder Loes Meeuwisse. Zij heeft met ver bazing kennis genomen van het besluit van de provincie om de hoofdweg van het ziekenhuis - op een perceel tussen woonboulevard Mortiere en de A58 bij Middelburg - voor te schieten. Dat gebeurt om dat Middelburg dat zelf niet kan betalen en zonder financiële on derbouwing dreigt vertraging van de bouwplannen. Daarom betaalt de provincie de aanleg van de weg en krijgt Middelburg tien jaar de tijd om de kosten a een miljoen eu ro terug te betalen. Opmerkelijk, al dus Meeuwisse. „Want wij heb ben hier ook een urgent pro bleem", zegt zij. Goes wil al jaren een extra afslag van de A58 ter hoogte van Goes-Zuid, voor onder meer betere bereikbaarheid van het ziekenhuis, maar de de minis ter blijft dralen met een definitef ja of nee. De rijksbijdrage van een kleine negen miljoen euro is hoogst onzeker sinds de minister eind november aankondigde 550 miljoen euro te moeten bezuini gen en niet alle beloftes aan de re gio's te zullen kunnen nakomen. Volgende maand moet er duidelijk heid zijn. Het kan volgens Meeu wisse drie kanten op: ja, nee of (weer) uitstel. „In die laatste twee gevallen zullen we ons opnieuw beraden, maar ik ga vragen of de provincie de afslag wil voorfinan cieren." Overigens vindt Meeuwis se nog steeds dat de aanleg van de afslag een rijksverantwoordelijk heid is. „Dus in principe zou je daar het gemeente- of provincie fonds niet voor moeten gebruiken. Helemaal zelf betalen kan wel, maar ik vind dat het Rijk zijn ver antwoordelijkheid moete nemen. We zullen onze lobby dus blijven voortzetten." Goes gaat ondertus sen ook gewoon door met de voor bereidingen voor de aanleg van de afslag. Het college wil de westelijke variant verder uitwerken en vraagt de raad daar vier ton voor uit te trekken. Tijdens de raadscomissie- vergadering donderdagavond bleek dat de meeste fracties daar in willen meegaan, alleen de PvdA vroeg zich af of het niet beter is eerst het besluit van het ministerie af te wachten. Dat vindt Meeuwis se niet verstandig, omdat dat een verkeerd signaal is richting Den Haag. De aanleg van de afslag kost alles bij elkaar 120 miljoen euro. pagina 22: PvZ zet vraagtekens bij le ning toerit ziekenhuis COLIJNSPLAAT - Drie seizoenen lang blijft een geliefde pleisterplaats op Noord-Beveland bui ten bereik van omwonenden en recreanten: de Oesterput, de oude bietenhaven aan het eind van de Emelissedijk. In maart neemt Rijkswaterstaats Bureau Zeeweringen het in bezit voor dijkversterking. Pas in november, als de suikerbieten weer verzameld worden op het plateau, is het verweerde haventje met de schorren weer bereikbaar. Wellicht keert dan ook het ijsvogelpaartje terug naar hun nesthol in de strekdam. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Goes neemt een deel van de Patijnweg (N289) over van de provincie. Het gaat om het stuk vanaf de Oranjeweg in de richting van Kapelle. Dat deel van de nu nog provincia le weg komt daardoor binnen de bebouwde kom te liggen en zal vervolgens worden ingericht als 50-kilometerweg. Landbouwver- keer mag daardoor gebruik maken van de hoofdrijbaan en hoeft dan dus niet meer over de parallel gele gen (Kloetingse) Wilhelmina- straat. Die wordt namelijk heringe richt als fietsstraat. Ook brommers en scooters gaan naar de hoofdrij baan. Overigens komt het niet heel vaak voor dat er landbouwver- keer door de Wilhelminastraat rijdt. Behalve de herinrichting van de Patijnweg en Wilhelminastraat zal ook de kruising Patijn- weg-Oranjeweg worden aange pakt, allemaal in verband met de nieuwbouw van Het Goese Ly ceum op De Weitjes die in volle gang is. De gemeente wil al het fietsverkeer naar één kant bren gen, wat betekent dat het huidige fietspad langs het spoor verdwijnt. Ze heeft het drukdruk, druk. Maar tevens gezegend met een laptop 'van de zaak' zodat ze in ieder geval niet hele dagen van huis is maar ook thuis de zaken afkan handelen. Ter wijl ze ijverig haar toetsenbord be roerde, las haar echtgenoot de krant. Nu heeft die de gewoonte ontwik keld interessante danwel saillante be richtjes luidop voor te lezen. Dus klonk het op gegeven moment 'Ko perdiefstal door Litouwers'. Het be richt kwam niet helemaal correct over bij de scheppende mens achter de laptop. Sterker nog, het wekte bij haar grote verbazing. Zonder haar ogen van het beeldscherm af te wen den kwam ze met een prangende vraag aan haar echtgenoot: 'Waar om steelt Lee Towers nou koper?' VRIJDAG 11 januari 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51