18+ DJ Scott houdt zich aan belofte zeeland 119 Tweehonderd filmpjes bij 60-jarige herdenking Arduin betaalt vervoer cliënten uit eigen zak MEUBELVOORDEEL Expositie Emergis in gemeentehuis Klaverjasavond Gideonsbende: stoere middag in Driehoek Vertoning 38 Temoins in Filmhuis Bromfietser (17) Verlenging tbs geëist gewond bij botsing tegen Vlissinger ontzettend veel tijdens onze opruiming KIEK NOE vrijdag 11 januari 2013 mmmms- Voor het muziekfeest op initiatief van Benjamin Schot zaterdagavond in Crand Café Helder in Renesse geldt een minimumleeftijd van 18+. De organisator hoopt op minstens 200 bezoekers. Aanvang: 22.00 uur. Benjamin Schot uit Nieuwerkerk vindt dat hij de gemeenschap wel eens wat terug mag geven voor de support die hij als dj de afgelopen jaren al diverse keren heeft ontvangen. Hij doet dat met een muziekfeest zaterdag in Crand Café Helder Renesse. door Ali Pankow Ik geef nog wel eens een feest je hoor", riep Benjamin Schot (22) enthousiast toen hij met 180 voorkeursstem men de dj-contest op facebook won. Daarmee veroverde hij de af gelopen zomer een plekje als mu- ziekmaker bij de Dancetour op de Markt in Goes. „Te gek om daar tussen zulke grote namen te mo gen staan", blikt hij vrolijk terug. Drie jaar eerder werd hij verrast door de warme blijk van medele ven nadat zijn met apparatuur vol gestouwde auto was leeggeroofd. Na een avondje draaien in Kerk- werve was de jonge dj plotseling vrijwel alles kwijt: draaitafels, zelf gefabriceerde cd's en een gloed nieuwe iPhone. Met de schade aan zijn auto erbij liepen de kosten op tot ruim 3000 euro. De dorpsraad Kerkwerve hield een inzamelingsactie en zette een muzikale rondrit door het dorp op touw. Bij Pontes Pieter Zeeman werd geld opgehaald voor deze Benjamin Schot (r) verheugt zich op het muziekfestijn dat hij met enkele bevriende dj's, onder wie dj Morriz (I), zaterdagavond verzorgt in Grand Café Helder. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow MIDDELHARNIS - Tweehonderd mid delbare scholieren van Edu-Delta, Prins Maurits en de RGO in Mid- delharnis zijn gevraagd met hun mobieltje een video-opnamen van één minuut over het thema 'wa ter' te maken. Dit betreft een project in het ka der van de herdenking van 60 jaar watersnoodramp. Leden van Kunst+, het kenniscentrum van kunstenaars op Goeree-Overflak- kee hebben het project met work shops begeleid. De video's worden vrijdag 1 februa ri om 19.00 uur gepresenteerd in de aula van het Edu-Deltacollege. De beelden worden geprojecteerd op de ramen van het gebouw zo dat de filmpjes zowel van binnen als van buitenaf zichtbaar zijn. Daarnaast zal op het plein van het Edu-Deltacollege een geluidsinstal latie van watergeluiden hoorbaar zijn. Het project wordt omlijst met live muziek op gitaar en keyboard. Te vens zal Kees Mourik (83) verha len over de ramp van 1953 vertel len. Verder zal kunstenaar Harald Jassoy een performance uitvoeren. Kunst+ wil met dit project de her innering aan de eigen geschiedenis van dit gebied levend houden. Zaterdag 2 februari wordt een se lectie van de filmpjes getoond in het Diekhuus. Dat gebeurt in aan sluiting op het optreden van het Middelburgs Kamerorkest in de RK-kerk in Middelharnis. Dat con cert begint om 15.00 uur en het pu bliek wordt na afloop begeleid naar het Diekhuus. Daar worden op 7 februari de beste video's nog maals vertoond voorafgaand aan de hoofdfilm van die avond. KI ii" 11 li 'ItlllMHIWIliHI' 111II1 lilMMMMMII'WH ZIERIKZEE 'De Gideonsbende' is het thema woensdag 16 januari van een stoere middag in gebouw De Driehoek aan het Kerkhof in Zierikzee. De middag is bedoeld voor jongens van 4 tot en met 8 jaar. Er wordt een wapenlied gezongen, het (Bijbelse) verhaal van de Gide onsbende wordt verteld en alle jon gens maken een eigen pijl en boog. Daarna volgren stoere spelletjes als boogschieten. Aanvang 14.00 uur. KAPELLE MIDDELHARNIS Filmhuis Middelharnis vertoont donderdagavond 17 januari de film 38 Temoins van regisseur Lucas Bel- vaux. Het verhaal gaat over Louise die terugkomt van een zakenreis en verneemt dat er een moord is gepleegd in de straat waar ze woont. Beetje bij beetje komt Louise te we ten dat 38 mensen er iets meer over blijken te weten, onder wie haar eigen man. De voorstelling be gint om 20.00 uur. MIDDELBURG oudleerling. Met als resultaat dat er 1800 euro werd vergaard. Men sen kunnen ook heel aardig voor je zijn, moest Schot constateren. „Natuurlijk heb ik vrienden ge noeg die me herinneren aan die belofte van dat feestje. Dus nou moet het er maar eens van ko men", zegt hij ferm, want voor een flitsende verzorging van ge luid en belichting heeft hij inmi- dels dik duizend euro geïnves teerd. Het feestje houdt in: een ge varieerd muziekfestijn in Grand Café Helder met gratis entree voor de bezoekers, die dan wel zelf hun drankjes moeten betalen. Samen met zijn dj-vrienden Morriz, Over- tracked en Jean Ladiz zorgt hij zelf als dj Benjamin Scott natuurlijk voor de muziek deze avond. De stijl? „Relaxed house, een beet je Beachboom-achtig. Niet om ons met zoiets groots te vergelijken hoor, maar meer om aan te geven welke sfeer ik bedoel", zegt Schot. Zelf is hij al sinds zijn twaalfde jaar 'in de muziek'. „M'n broer keek op zaterdagavond meestal films op tv en ik volgde TMF op de voet en dan zat ik bij de aftite ling alle namen over te pennen. Iets later vergaapte ik me tijdens de playbackshows in Noordgouwe aan een geluidsman als Clemens Clerx en nog wat later aan de dj's in De Pul in Bruinisse en in 't Roefke in Renesse." Inmiddels timmert hij zelf lekker aan die weg, naast zijn vaste baan als 'vliegende keep' bij Viskwekerij Neeltje Jans. Plannen? „Ja, ik ben met een vriend bezig met produce ren. We hopen een label te vinden en binnenkort eigen werk te kun nen uitbrengen." Een 17-jarige bromfietser is donder dagochtend in Kapelle gewond ge raakt bij een aanrijding met een au to. Het ongeluk gebeurde rond 8.15 uur op de kruising van de Smokkel- hoekweg met de Kloosterweg. De 45-jarige Arnemuidse automobilist had de jongen over het hoofd ge zien. De bromfietser is gewond ge raakt aan zijn been. De traumaheli kopter kwam ter plaatse, maar het slachtoffer is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Officier van justitie E. Bethlehem heeft gisteren op de zitting van de rechtbank in Middelburg geëist dat de tbs, die in 2007 aan een 66-jarige Vlissinger werd opgelegd met een jaar wordt verlengd. De Vlissinger werd destijds voor seksueel mis bruik van onder anderen zijn twee dochters in de jaren 1986 tot en met eind 1992 veroordeeld tot drie jaar cel en tbs met dwangverple ging. Een en ander begon toen de meisjes acht en dertien jaar waren. door Theo Giele MIDDELBURG - Cliënten van Ar duin, de Zeeuwse zorginstelling voor verstandelijk gehandicapten, zullen dit jaar niet ernstig gedu peerd worden door de rijksbezui nigingen op de vervoerskosten. Volgens directeur Patty van Bel- le-Kusse lukt in 2013 nog om een malig de korting met 80 procent met eigen geld op te vangen. De instelling krijgt dit jaar 0,6 mil joen euro als vergoeding voor het vervoer van de cliënten van huis naar hun dagbesteding. Dat was in 2012 nog 3,2 miljoen euro. Arduin wordt zo hard getroffen omdat de instelling in Nederland voorop loopt in het laten wonen en wer- ken van verstandelijk gehandicap ten in de samenleving. Arduin heeft verspreid over de provincie ruim zeshonderd cliënten, 145 woonlocaties (waarvan zes groot schalige) en veertig locaties waar dagbestedingsactiviteiten plaats vinden. Het vervoer is daarbij es sentieel. Van Belle zegt dat nu al meer ritten gecombineerd wor den. „We rijden met vollere bus jes, maar dat betekent wel dat cliënten soms meer dan een uur onderweg zijn." De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) doet onder zoek naar de kosten van het ver voer van en naar de dagbesteding. De NZa is de instantie die gaat over tarieven, prestaties en budget ten in de zorg. ZIERIKZEE - Tien cliënten van Emergis exposeren van vrijdag 18 januari t/m 1 maart de door hen gemaakte foto's in het gemeente huis in Zierikzee. De exposanten fotografeerden uit eenlopende onderwerpen die be langrijk zijn in hun eigen leven. Het maken van foto's is ook be doeld als bijdrage aan het herstel proces bij psychische problemen. Initiatiefnemer is Urian Huber. Hij vertelt tijdens de opening van de expositie uit eigen ervaring hoe foto's de kijk op zijn eigen leven weergeven en herkenbaar zijn voor de toeschouwer. Deze tentoonstelling met als titel 'Kleine dingen toch zo bijzonder' wordt op 18 januari om 16.00 uur officieel geopend door wethouder Gilles Houtekamer. ZONNEMAIRE - In Café Cafetaria Bommenede aan de Dijk van Bom- menede in Zonnemaire wordt za terdag 12 januari een klaverjas avond gehouden. Wie mee wil doen dient zich tevoren op te ge ven. Dat kan bij A. van der Hulle: 0650551896. Aanvang 19.30 uur. PXHVELrfiNPS MEÜBEÜHUIS Wllgenstraat 1 Dreef 14 OosterlancJ Bruinisse Tel: 0111 641213 Tel: 0111 484012 www.duivelandsmeubelhuis.nl Achter elke klassenfoto schuilt een verhaal. Lees het op Kiek Noe. www.pzc.nl/weblogs TIPS schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47