Gemeente betaalt asbestklus school SCHOUWEN-DUIVELAND Li Towers almanak 17 'Sloop PSD-schepen doet je wel wat' 20 Gemeente wil Nieuwe Havenweg afwaarderen en zo overlast terugdringen VRIJDAG 11 januari 2013 PZC Bredere Plompetorenweg bepleit door Piet Kleemans BURGHSLUIS - De Nieuwe Haven weg afwaarderen en de weg op de dijk verbreden tot volwaardige weg. Dat is in de visie van de ge meente Schouwen-Duiveland dé manier om de verkeersoverlast voor de bewoners van Burghsluis fors terug te dringen. De bewoners van de Nieuwe Ha venweg klagen al jaren over over last van verkeer. Sinds de renova tie van de N57 is dat nog een graad je erger geworden. Het autover keer wordt niet meer via de Meel dijk maar via Daleboutsweg en Steursweg naar het dorp geleid. In de zomermaanden is het - in de woorden van de bewoners - één groot circus van auto's, motoren, vrachtverkeer en (toer)fietsers. De bewoners lanceerden eerder het idee om de weg over de kruin van de dijk te verbreden zodat de Nieuwe Havenweg een soort paral lelweg kan worden. De eerste reac tie van de gemeente was destijds dat verbreden lastig dan wel onmo gelijk zou zijn. Daar komt men nu op terug. De gemeente heeft bij Waterschap Zeeuwse Eilanden een zienswijze ingediend tegen de bestaande plannen voor dijkverbe- tering bij Burghsluis en pleit voor verbreden van de weg. „Dan kan dit de doorgaande route worden en kan de Nieuwe Havenweg voor het doorgaande verkeer niet toe gankelijk gemaakt worden. Als de Nieuwe Havenweg wordt afgewaar deerd en het verkeer neemt het nieuw aan te leggen stuk Plompe torenweg dan wordt de leefkwali teit van de bewoners van de nieu we Havenweg vergroot." Aan de gewenste verbreding van de weg hangt een stevig prijskaart je. De gemeente heeft becijferd dat het haar drie ton kost. Dat geld kan geput worden uit de compen- satiegelden voor de aanleg van de Tweede Maasvlakte. Verder pleit de gemeente bij het waterschap voor het realiseren van duikvoorzieningen aan de dijk ter hoogte van de Plompe Toren van verdronken dorp Koudekerke. Dui kers moeten volgens de gemeente nu over het bestaande talud naar beneden glibberen. „Hierdoor ontstaan gevaarlijke si tuatie voor de duikers die naar be neden glijden, vallen en gebles seerd kunnen raken." Om aan die onveiligheid een einde te maken volstaat het volgens de gemeente om twee duiktrappen aan te bren gen. De bewoners van de Nieuwe Havenweg klagen al jaren over verkeersoverlast. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De 2240 euro die het kostte om het asbest te verwijde ren uit het schuurtje van de J.L. de Jongeschool in Zierikzee, komt voor rekening van de gemeente. B en W van Schouwen-Duiveland hebben dat besloten. Het asbest in het plafond kwam tevoorschijn bij onderhoudswerk aan de berging. De spoedaanvraag voor vergoe ding die de school indiende, was daarom volgens B en W terecht. „De aanwezigheid van asbest wordt gezien al een constructie fout en wij zijn verantwoordelijk voor de kosten die het gevolg zijn van een constructiefout", melden B en W. Zij waken echter voor pre cedentwerking. Andere schoolbe sturen zouden ook een aanvraag Tip? redactie@pzc.nl kunnen indienen. Maar als dat uit voorzorg gebeurt - dus zonder dat er sprake is van een beschadiging waarbij de stof vrijkomt - acht het gemeentebestuur zich niet verant woordelijk. De J.L de Jongeschool aan 't Vrije was in november drie dagen geslo ten. In 24 van de 29 scholen op Schouwen-Duiveland zit asbest. Meestal in het verwarmingshok. Ze heeft het druk, druk, druk. Maar tevens gezegend met een laptop 'van de zaak' zodat ze in ieder geval niet hele dagen van huis is maar ook thuis de zaken afkan handelen. Ter wijl ze ijverig haar toetsenbord be roerde, las haar echtgenoot de krant. Nu heeft die de gewoonte ontwik keld interessante danwel saillante be richtjes luidop voor te lezen. Dus klonk het op gegeven moment 'Ko perdiefstal door Litouwers'. Het be richt kwam niet helemaal correct over bij de scheppende mens achter de laptop. Sterker nog, het wekte bij haar grote verbazing. Zonder haar ogen van het beeldscherm af te wen den kwam ze met een prangende vraag aan haar echtgenoot: 'Waar om steelt Lee Towers nou koper?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45