zeeland 13 Een beetje gevangene van je huis OM wil drugshandelaar plukken kfil» Verhuisdwang BIJLEVELD commentaar 'Herstarten kerncentrales België gevaarlijk' Tips om na lange tijd van uw huis af te komen: Een veiling? Adverteren via sociale media? vrijdag 11 januari 2013 A 40SS s'Si1 - ©g "SwMtmM «^c«u*jp - -...-• Els Ketting zoekt al 2,5 jaar een koper voor haar huis aan de rand van Wissenkerke. foto Willem Mieras door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Het huis van Els Ketting is niet het vlotst verkopende object in een makelaars bestand, beseft ze. Het Wissenkerkse huisje uit circa 1923 is in feite nog precies zoals het ge bouwd is: een eenvoudige woning aan de Dorpsweg 6, halfvrijstaand, op de grens van dorp en akkers. Vrij uitzicht op een weide voor, achter de diepe achtertuin strekken zich de velden uit tot aan het Bokkegat. Rust, sfeer en authenticiteit zijn de thema's van het huis. „Maar ik zit hier een beetje gevan gen", vertelt Ketting. „Ik werk in Goes, volg een opleiding in Breda, ben actief voor de stich ting Sport en Welzijn in Vlissingen en ik man telzorg voor mijn vader in een verpleeghuis in Rotterdam. Ik wil graag naar een beetje stad en zodra je besluit tot verkoop begint het onge duld. Dat duurt nu 2,5 jaar." Er moet veel gebeuren om het huis naar de standaard van deze tijd te krijgen, beseft ze en dat was ze ooit ook van plan. Centrale verwar ming, nieuwe keuken, slaapkamers boven, nieu we douche, het kan. „Ik ben begonnen met ver bouwen, dus plafonds zijn nog open. Het ont breekt me aan tijd om het af te maken." Toch was het recht van overpad van haar lin kerburen door haar tuin doorslaggevend voor drie aspirant-kopers om af te haken. Niet dat de buren aan de achterdeur staan; het pad steekt op twintig meter van de achtergevel de tuin over. „Bij een andere koper ging de vaste aanstelling en dus de hypotheek niet door en een opkoper die interesse toonde, bleek onge veer om het jaar failliet te gaan", vertelt ze. Ketting gaat nu het aanzien van het huis verbe teren: gescheurde bakstenen vernieuwen, kozij nen renoveren en een oud schuurtje vervangen door een keurig chalet. „En ik moet naar de prijs (99.000 euro k.k.) kijken. Ik heb nog wel iets ruimte voor ik onder mijn hypotheekbe drag kom. Ik hoef er niets aan te verdienen, maar de makelaarskosten en wat verhuisvergoe- ding er uit halen, dat zou aardig zijn." Verlaag de vraagprijs. Neem het verlies en slik diep omdat je met een restschuld blijft zitten. Neem genoegen met een goedko per ander huis, waardoor de woon last toch acceptabel blijft. Of veil uw woning. Maar let op: daar zijn risico's aan verbonden. Er zijn online veilingplatforms. Die zeggen dat door de afwijkende methode een nieuw publiek wordt aangeboord. Makelaars zien vaak niet zo veel in de veiling, vanwege de openbaar heid en de kans dat er 'ondergebo den' wordt. Via Facebook 'adverteren'. Via de sociale media worden selec tiecriteria ingevoerd waardoor een specifieke groep mensen bereikt wordt. Voorbeeld: het huis in de hogere prijsklasse bevalt vermoede lijk mensen die golf als hobby heb ben. Facebook verzorgt de selectie en de koper betaalt voor elke klik. Met Funda (huizensite) regelen dat je tegen betaling een periode bo venaan de lijst staat. ~"r7w-,r^;i'Tirïrrr,'''"-""i'r-n'ifwngwriirrrr-~rr11 iiwiiiiii iiiiiiiiimn 111u 1 niiiiij [iriiiiii'iiWiiii'iiwiMiiiiiiiniiiiiriiii'iiiiinui 1 wii*iiii>iTi"ir[r>Biiiriiniii[iaMiiiriiiiiii'»'i«^™^ii'iiitiiiiiiiiiiiiiiiiTirriiiwifiirngi»vsmipim door Ad Roos MIDDELBURG - Het Openbaar Mini sterie in Middelburg wil dat een 64-jarige Rotterdammer 38.067 eu ro in de staatskas stort. Dat bedrag zou hij volgens het OM verdiend hebben met zijn criminele activi teiten. De zaak tegen de man dien de gisteren voor de rechtbank in Middelburg. De man was begin 2011 door de rechtbank in Middelburg en later ook in hoger beroep door het ge rechtshof in Den Bosch wegens handel in drugs en deelname aan een criminele organisatie veroor deeld tot tien jaar cel. De Rotterdammer werd gezien als de grote man achter het xtc-labora- torium, dat op 3 juni 2010 in Kerk- werve werd opgerold. Het xtc-lab was gevestigd in twee zeecontai ners. Uit onderzoek bleek dat de xtc die daar werd geproduceerd, tot de gevaarlijkste soort behoort: Crystal Meth, ofwel 'America's most dangerous drug'. Bij een doorzoeking in het lab werd 19 ki lo van dit goedje aangetroffen. De politie kwam het drugslab op het spoor na een tip via Meld Mis daad Anoniem. Het duurde echter een half jaar voor er echt actie werd ondernomen. Volgens de of ficier had dat te maken met ande re prioriteiten. Op basis van de aangetroffen 19 kilo Crystal Meth, rekende de officier destijds voor dat er zeker 640.000 gebruikers van het spul konden worden voor zien. En eenmaal daaraan ver slaafd, blijft daaraan verslaafd. T\vee andere Rotterdammers zijn eerder voor hun aandeel door de rechtbank veroordeeld tot celstraf fen van acht en vijfjaar. De eigenaar van de containers, een man uit Kerkwerve, werd vrijge sproken. De Rotterdammer heeft tegen de uitspraak van het Bos sche hof cassatie aangetekend. •••••••••••••••••a Zit de woningmarkt onder in het dal? De makelaars van de NVM zijn behoorlijk optimistisch. Zij zien 2013 als overgangsjaar en ze verwach ten dat vraag en aanbod over niet al te lange tijd in even wicht komen. Dat makelaars meer mogelijkheden zien voor hun handel, wil echter nog lang niet zeggen dat verkopers tevreden kunnen zijn met de opbrengst. Ook dit jaar zullen woningen zo'n vijf tot zeven procent goedkoper worden. Wie móet verhuizen, lijdt dus al gauw pijn. Verlies nemen en verder leven met de nieuwe woonlasten plus de effecten van een restschuld over de oude hypotheek is soms de eni ge optie. Deze harde werkelijk heid maakt weinig indruk op NVM-voorzitter Ger Hukker. Hij hoopt dat woonconsumen ten weer snel in de markt gaan geloven en dat de 'psychologie' gaat werken. Dat is goed voor de makelaars. Maar het is een gevaarlijke boodschap voor huiseigenaren. Hun portemon nee lijkt voorlopig vooral ge baat bij grote voorzichtigheid. BRUSSEL - Het opstarten van twee kerncentrales in Tihange en Doel in België is gevaarlijk. Uit onder zoek door een deskundige van de universiteit van Wenen in op dracht van de Europese Groenen blijkt dat duizenden scheurtjes in de reactoren door het opstarten groter kunnen worden, wat een ri sicovolle situatie kan veroorzaken. De Groenen presenteerden het rap port donderdag. België liet in november weten dat het opstarten op zijn vroegst pas in februari zal zijn. Profiteer nu van gigantische kortingen op de gehele wintercollectie! MANNENMODE MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3