sport 129 Dennis Evertse verdedigt titel Jumping Indoor Nieuwland fmTSPOflOTS Debbaut en Wisse stoppen bij Fortis EK allround: Kramer tegen Bökko op 5000 meter Congres over clubarbitrage Steense Rattenloop is een begrip Zeeuws kampioenschap kortebaan Tochten voor MTB'ers en wandelaars Winst voor dominant Groene Ster 2 vrijdag 11 januari 2013 wb BHHMHHMMNNMMNMNN bmmmbkkmmh mem s *- mammmmmmmmmm NMKMNMM A u. li». lü. Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda door Koen de Vries nieuwland - Het wordt druk dit weekeinde bij de zesde editie van Jumping Indoor Nieuwland. De programma's van de springwed- strijden zitten vandaag en zaterdag helemaal vol. Alleen op zondag kunnen er nog wat ruiters en paar den bij. De drukte lijkt het gevolg van een programmawijziging door de orga nisatie. Het ponyspringen op zon dag is geschrapt, de jackpotwed strijden in de klassen L, M en Z zijn naar die dag verplaatst. Daar door hoefde er niet al op donder dag gereden te worden. Met dat laatste zijn veel deelnemers blij. „Degenen die van ver komen kun nen nu op donderdagmiddag of donderdagavond naar Nieuwland komen in plaats van op woensdag. Dat maakt het een stuk relaxter", aldus organisator Martin de Kroo. „Het was misschien een gok, maar die heeft goed uitgepakt. Het enige jammere is dat we veel combina ties hebben moeten weigeren om dat ze er echt niet meer bij kon den." Eén van de hoogtepunten van Jumping Indoor Nieuwland is de strijd om de Grote Prijs, dit jaar de GP Van Hese Inffa genaamd. Zater dagavond gaan 25 combinaties van start in het klassieke parkoers met hindernissen met hoogten tot 1.40 meter. Vorig jaar won tot grote vreugde van vele aanwezigen de in Nieuwland geboren en getogen Dennis Evertse. Dit jaar komt de voor Stal Thijssen (Baarlo) uitko mende Zeeuw zijn titel verdedi gen. Hij heeft in de zwaarste klas se twee ijzers in het vuur: Calu- na's Carento en Chamber Z. „Dennis is een ontzettend goede ruiter", vindt De Kroo. „Maar man nen als Kevin Olsmeyer, Jan Verel len en Arnold Boerenkamps kun nen er ook wat van. Eigenlijk zijn er veel kanshebbers. Ze zijn dan wel niet naar de Olympische Spe len geweest, maar verder hebben ze hun zaakjes goed voor elkaar." Nog één andere Zeeuw komt uit in de klasse tot 1.40 meter: Kim Huige uit Nisse met het paard Zagi- ta. In een andere nationale klasse, die tot 1.30 meter, is het aantal Zeeuw se kanshebbers groter. Daarin zijn naast Dennis Evertse onder ande ren Wilma Stouten, Ilyo de Loos, Ingrid Jacobsen, Michelle Evertse en Jane van Eijzeren actief. Jumping Indoor Nieuwland begint vandaag met de lagere rubrieken. De animo daarvoor is enorm. De klassen M en L zijn met 75 combi naties mudvol, de B (32), BB (16), Z (44) en ZZ (14) zijn ook uitste kend bezet, 's Avonds staat het zo genaamde Masters springen op het programma. Daarin moeten de deelnemers voordat ze starten kie zen welke hindernis omhoog gaat. Het parkoers wordt steeds zwaar der. Degene die het langst foutloos blijft, wint. heerenveen - Sven Kramer is don derdag bij de loting voor het EK al lround op de 5000 meter gekop peld aan de Noor Havard Bökko. De titelverdediger opent vandaag de eindronde in Heerenveen met een rit op de 500 meter tegen de Noor Simen Spieier Nilsen. Kramer start vandaag in Thialf we derom als grote favoriet voor de eindzege. Zijn grootste concur rent, ploeggenoot Jan Blokhuijsen, sluit de 5000 meter af tegen Sverre Lunde Pedersen, eveneens afkom stig uit Noorwegen. Blokhuijsen neemt het op de 500 meter op te gen de Let Haralds Silovs. Ted-Jan Bloemen is gekoppeld aan de Belg Ferre Spruyt (500 meter) en de Duitser Moritz Geisreiter (5000 meter). Renz Rotteveel neemt het op tegen de Wit-Rus Vi- tali Michailov (500 meter) en Nil sen (5000 meter). De Tsjechische schaatsster Mar tina Sablikova begint naar eigen zeggen verre van fit aan het EK. De kampioene van de afgelopen drie jaar heeft last van haar rug. Haar voorbereiding op het EK werd verstoord door een blokkade van haar wervels. Sablikova zei donderdag in Thialf dat ze slechts drie rondes voluit kan schaatsen. De olympisch kampioene op de 3000 en 5000 meter heeft nog één dag om zich voor te bereiden. Za terdag begint voor de schaatssters het EK met de 500 en 3000 meter. De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 12 JANUARI In de kantine van voetbalvereniging Zeelandia Middelburg is zaterdag vanaf 9.30 uur een con gres clubarbitrage. Dat is georganiseerd door het district Zuid I van de KNVB en bedoeld voor on der anderen scheidsrechterscoördinatoren en ver- enigingsscheidsrechters van Zeeuwse clubs. Op voorhand waren er al tachtig aanmeldingen. Het doel van de dag is verenigingen te inspireren om clubarbitrage (nog meer) op de kaart te zetten. De KNVB geeft aan welke ondersteuning zij de verenigingen hierin kan bieden. Op de accommodatie van de voetbalvereniging Steen in Sint-Jansteen wordt zaterdag de Steense Rattenloop gehouden. Initiatiefnemer des tijds was de Funrunners, een groep (oud)-voetballers van de vereniging die zich met de loopsport wilde bezighouden. Het is hen goed bevallen en vooral door het enthousiasme van de plaatselijke bevolking en scho len is de Rattenloop uitgegroeid tot een evenement waar jaarlijks naar wordt uitgekeken. Het startschot klinkt zaterdag om 15.00 uur. De afstanden zijn 6400, 8400 en 12.200 meter. Vanaf 14.30 uur zijn er jeugdlopen. ZATERDAG 12 EN ZONDAG 13 JANUARI Het Vrijburgbad, tussen Vlissingen en Mid delburg in, is twee dagen het toneel van het Zeeuws kampioenschap kortebaan. Zwemmers uit de hele provincie strijden in het 25 meterbad om de titels in de verschillende leeftijdscatego rieën. Op beide dagen begint het toernooi om 13.00 uur en de laatsten komen rond 17.00 uur uit het water. KLOETINGE Voetbalvereniging Kloetinge houdt zaterdag de jaarlijkse wandel- en MTB-tochten. De wandeltochten van 10 en 20 ki lometer starten tussen 10.30 en 12.00 uur op het Wesselopark in Kloetinge. Daar wordt ook gefi nisht. De mountainbiketochten van 25 en 50 kilometer beginnen tussen 12.00 en 13.30 uur. Deelname kost 5 euro. Na afloop is er gratis erwtensoep en een grote verloting. Een gedeelte van de opbrengst gaat naar stichting de Figurant voor de bouw van een kinderopvanghuis in Oeganda. VLISSINGEN De zaalvoetballers van Groene Ster 2 waren in hun eerste wedstrijd na de jaarwisseling veel te sterk voor FCK/De Hommel 2. In eigen huis werd de nummer acht van de rang lijst met 8-2 verslagen. Groene Ster 2, dat de competitie maar moei zaam begon maar inmiddels naar de vierde plaats is opgerukt, leidde bij de rust al met 3-0. De Zeeuwse doelpuntenmakers in het vooral na de hervatting eenzij dige duel waren Len Eversdijk (3X), Imad Azzanagui, Mohammed Alha- jaji, Menancio Weeda (2x) en Nicky van Merrienboer. De bezoekers scoorden tegen bij 5-0 en 6-1. door Roeland van Vliet oost-souburg - Korfbalvereniging Fortis moet op zoek naar een nieu we trainer. Leonard Debbaut en Robin Wisse, de twee mannen die nu sturing geven aan het achttal uit Oost-Souburg, hebben donder dagavond aan de spelersgroep ver teld dat ze er na afloop van het sei zoen mee stoppen. Debbaut en Wisse zijn samen aan hun vierde seizoen bezig bij de eer steklasser. Ze volgden in 2009 Aar- nout Crucq en Ad Vos op. Het trainersduo kwam met Fortis voornamelijk uit in de eerste klas se. Alleen in het zaalseizoen 2010- 2011 speelde de Walcherse forma tie, na een onfortuinlijke degrada tie, in de tweede klasse. Debbaut sluit komende zomer zijn derde trainersperiode af bij Fortis. Hij stond in de periodes 2001-2003 en 2005-2007 ook al voor de groep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29