sport 127 ABN Amro-toernooi is al geslaagd Feyenoorder Schaken denkt duel met Ajax te missen Stacey gaat over de kop, maar kan verder Doden bij ongeval met assistentiewagen CAS komt Katoesja niet tegemoet Marathonloper Limo beëindigt carrière Vijf duels schorsing Sergio Ramos vrijdag 11 januari 2013 Aanvaller Ruben Schaken van Feyenoord verwacht niet dat hij voor de klassieker tegen Ajax, op 20 januari in de Arena, alweer speelklaar is na een operatie eind vorig jaar aan beide liezen. „Dat is onrealistisch", liet hij in Marbella weten bij RTV Rijnmond. „Het gaat goed, maar van de natuur kun je niet winnen." Schaken onderging twee weken geleden een ingreep aan beide liezen. Voor een volledig herstel staat normaal een periode van zes weken. door Geert Langendorff SCHIPLUIDEN - Richard Krajicek twijfelde driekwart jaar geleden al niet meer aan het welslagen van de veertigste editie van het ABN Amro Tennis Tournament. Toen Roger Federer toezegde tussen 11 en 17 februari zijn titel te komen verdedigen, haalde de directeur van het toernooi opgelucht adem. Op de aantrekkingskracht van de Zwitser op het publiek staat geen maat. Vorig jaar leidde diens komst naar Ahoy tot een record aan bezoekers. Zelfs tijdens een openbare training stonden mensen rijendik om een glimp van hem op te vangen. In Rotterdam en de rest van Neder land heerste een heuse Federer-ma- nia. Gezien de ticketverkoop boet de hype niet aan kracht in. Er zijn al meer kaartjes aan de man ge bracht dan vorig jaar in deze perio de. Krajicek deed donderdag in restau rant De Zwetheul in Schipluiden geen poging de waarde van Federer te bagatelliseren. Met een kwink slag gaf hij aan hoe de gesprekken vooraf verliepen. „Van onderhande len kan je niet echt spreken", vertel de de voormalige Wimbledon-win- naar. „Je krijgt een briefje met een bedrag en aanvullende eisen erop. Daar zeg je dan 'ja' tegen." Van het geld wat overbleef, konden andere toppers worden aangetrokken. Volgens Krajicek hoeft niemand daar vraagtekens bij te zetten. Fede rer liet tijdens de vorige editie an dermaal zien in meerdere facetten tot de buitencategorie te behoren. Alleen Rafael Nadal kan zich in dat opzicht met de huidige nummer twee van de wereld meten. Novak Djokovic en Andy Murray kruipen minder onder de huid van sportlief hebbers, ondanks hun status op de baan. Krajicek sprak daarom zijn zorgen uit over het vastleggen van Nadal in de toekomst. Sinds Wimbledon kwakkelt hij met een knie. Om zijn gewricht zo min mogelijk te irrite ren mijdt de Spanjaard momenteel toernooien op een harde onder grond, zoals in.Ahoy. „Hij kiest de rest van het jaar hoofdzakelijk voor gravel, denk ik. Dat is een stuk min der belastend. Of Rotterdam daar na in zijn schema past, is de vraag." Deze editie laat de afwezigheid van Nadal zich niet voelen. Federer fun geert als hoofdact, bijgestaan door drie spelers uit de top tien. Na toe zeggingen van Jo-Wilfried Tsonga en Richard Gasquet voegde Juan Martin Del Potro zich bij hen. De verliezend finalist van vorig jaar be sloot rond de jaarwisseling alsnog terug te keren. De Nederlandse inbreng bestaat vooralsnog uit Igor Sijsling en Ro bin Haase. Beiden kregen een wild card. Of een landgenoot ook de der de krijgt, wordt in een later sta dium beslist. Krajicek hield een slag om de arm. Op vaderlands succes rekent hij in elk geval niet. Daar voor ontbreekt het aan spelers met een hoge ranking. In Haase schuilt een kanshebber, maar niet in diens huidige vorm. „Ik hoop dat hij de negatieve spi raal, waarin hij nu toch een beetje zit, kan doorbreken. Robin is een goede speler, maar hij heeft de stap van een vaste topzestigspeler naar een vaste topdertigspeler nog niet kunnen zetten. Zolang dat niet ge beurt, is het lastig om de finale in Rotterdam te halen." In 2003 was Raemon Sluiter de laatste Nederlan der die erin slaagde de eindstrijd te bereiken. Voor één onbekende tennisser ligt er in elk geval een onvergetelijk mo ment in het verschiet. De organisa tie stelt ter ere van het kroonjaar een startbewijs voor het kwalifica tietoernooi beschikbaar aan een van de acht clubkampioenen. On derling moeten ze uitmaken wie van hen in Rotterdam mag spelen. Krajicek: „Als die persoon in het hoofdtoernooi komt, hoop ik voor hem dat Federer wacht." Zelfheeft de toernooidirecteur, voor het tien de jaar inmiddels, slechts één wens. „Een finale met Federer. En dan te gen Tsonga, Del Potro of een Neder lander. Met een Federer in vorm wordt de veertigste editie een waan zinnig feest." CALAMA Tot ieders verrassing heeft Hans Stacey donderdag zijn weg kunnen vervolgen in de Dakar Rally. Zijn Iveco-team meldde tijdens de zes de etappe dat de Brabander was uit gevallen, nadat hij met zijn truck van een hoog duin was gerold. De schade leek in eerste instantie te groot om door te kunnen rijden. Na ruim twee uur repareren bleek Stacey toch weer te kunnen rijden. De Brabander, in 2007 winnaar van de beroemde rally, had een dag eer der de vijfde etappe gewonnen. In het algemeen klassement stond Sta cey vijfde. LIMA De Dakar Rally is opgeschrikt door een verkeersongeval in Peru, waar bij twee doden zijn gevallen en tien mensen gewond raakten. Een assistentiewagen van een rally team botste woensdagavond tij dens de vijfde etappe van Arequipa naar Arica frontaal op een taxi. Een andere taxi reed vervolgens in op de twee autowrakken. De dodelij ke slachtoffers zaten in de eerste taxi. LAUSANNE De Russische wielerploeg Katoesja krijgt van het Internationaal Sport- tribunaal CAS geen voorlopige li centie voor de WorldTour. De ploeg had daarop aangedrongen, nadat de internationale wielrenunie UCI Ka toesja voor het komend jaar geen li centie had gegeven. De laatste hoop van de wielerploeg is nu gevestigd op een nieuwe hoor zitting van het CAS, die moet beslis sen over het geheel terugdraaien van de beslissing van de UCI. Daar over is „zo snel mogelijk" duidelijk heid. RIJSWIJK De Keniaanse marathonloper Felix Limo heeft afscheid genomen van de topsport, meldde de internatio nale atletiekfederatie IAAF don derdag. De 32-jarige atleet maakte furore tussen 2004 en 2006, toen hij de grote marathons van Chica go, Berlijn, Londen en Rotterdam won. Zijn winnende tijd van 2.06.14 in Rotterdam was in 2004 de beste van het jaar. Limo had ook jaren lang het wereldrecord op de 15 kilo meter in bezit, dat hij in 2001 ves tigde in de Zevenheuvelenloop. MADRID De Spaanse voetbalbond heeft Ser gio Ramos van Real Madrid zwaar gestraft voor zijn gedrag woensdag tijdens de gewonnen bekerwed strijd tegen Celta de Vigo. De verdediger kreeg twintig minu ten voor tijd, bij een 2-0-voor- sprong, zijn tweede gele kaart en reageerde zich vervolgens verbaal af op scheidsrechter Miguel Angel Ayza Gamez. „Je bent een schoft, je loopt ons al de hele avond te naaien", zo brieste Ramos volgens de arbiter. De Ajacieden nemen pauze na een training in het hete Rio de Janeiro. Daar bezochten ze woensdag ook één van de favela's. foto Stanley Gontha/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27