cultuur 113 Let's Dance thema voor Nieuwjaarsconcert Scheldejazz en Porgy samen verder Grote namen bij Internationaal Jazzfestival agenda Hoogtepunten van de Harz! Optredens op Altersonic en in Paradiso vrijdag 11 januari 2013 De leden van de band Steady New Sounds in hun repetitieruimte. Na optredens in Brogum, De Spot en De Piek in het afgelopen jaar wil de band in 2013 een volgende stap zetten. Steady New Sounds zet toon voor 2013 door Chris Sohier Voor Steady New Sounds had 2013 een stuk slech ter kunnen beginnen. Straks staat deze Wal- cherse band ineens op het podium van de grote zaal in Paradiso. De band deed een gooi naar één van de dertig plekken in de li- ne-up voor de Pinguin Radio 30 x 20 Minuten Show en legde deze week beslag op de achtste plaats. En dus staan de indierockers zon dag 20 januari - als enige Zeeuwse band - in de grote zaal van het Am sterdamse poppodium. Als opwar mertje gaat de band, bestaande uit zanger/gitarist Jasper de Klerk, gita rist Ziggy Marlissa, bassist Loek van der Linde en drummer Mare door Ali Pankow vlissingen - Suzanne de Jong van de gelijknamige balletschool in Middelburg beschouwt de samen werking met de Koninklijke Har monie Ons Genoegen uit Vlissin- gen bij het Nieuwjaarsconcert za terdagavond in de Sint Jacobskerk als een boeiende uitdaging. „Ik was direct enthousiast toen ik afgelopen zomer de uitnodiging kreeg. We hebben met het thema Let's Dance een mooi programma kunnen samenstellen. Ik heb cho reografieën gemaakt bij enkele mu ziekstukken die het orkest al had gekozen en zij hebben om hun beurt de muziek ingestudeerd bij enkele dansen die wij al bij onze grote voorstelling hebben uitge voerd", vertelt De Jong. Haar keus viel onder meer op de compositie El Tango de Roxanne uit 'Moulin Blom, dit weekend ook naar Gro ningen, waar ze spelen op Alterso nic, het podium voor alternatieve bands tijdens het Euro- sonic/Noorderslag festival. Daar mee is de toon voor 2013 gelijk ge zet. „In 2012 hebben we heel veel gespeeld, hier in de regio. Nu is het tijd eens wat verder te kijken", zegt gitarist Ziggy Marlissa. „Brogum, De Piek, De Spot... Dat blijft: natuurlijk gaaf, maar daar hebben we nu vijf keer gestaan, we willen de volgende stap ma ken." Dat lijken grote woorden voor een band die nog geen jaar ge leden, op 17 maart 2012, voor het eerst op dat podium in Middel burg stond in het voorprogramma van de Utrechtse band The Me dics. Dat was destijds het eerste op- Rouge' en op de compositie Tre- pak van Tchaikovsky. De uitdaging zit volgens haar vooral in het feit dat het voor haar leerlingen echt iets anders is om te dansen op de livemuziek van een harmonie-or kest dan op philharmonische op namen. „Anderzijds moeten de muzikanten vooral in de stukken die door de kleintjes worden ge danst, heel dicht bij de oorspronke lijke composities blijven." Ons Genoegen onder leiding van Ward de Ketelaere presenteert met dit concert weer een geslaagde crossover. Naast genoemde ballet school verleent ook Janvier Dance- masters een aandeel aan het pro gramma met de uitvoering van sal sa, streetdance en stijldansen als ji ve, wals en cha-cha, uiteraard ook op muziek van Ons Genoegen. Zaterdag 12 januari, Sint-Jacobskerk, Vlissingen, 19.30 uur. treden van formaat voor de band, voor een thuispubliek. Daar waren ze destijds toch wel zenuwachtig voor. Maar: „Die zenuwen zijn er nog steeds wel, hoor. Voor Gronin gen hebben we ook wel gezonde zenuwen. Het barst daar toch van de scouts, he?" De band doet overigens niets over haast. Er ligt voorlopig nog maar één EP'tje. „En dat blijft ook nog wel even zo", zegt drummer Mare Blom. „We willen in 2013 wel iets op gaan nemen, dat wel. Maar wat en wanneer dat wordt, dat is nog even afwachten." Wie Steady New Sounds overigens gewoon op Zeeuwse bodem wil zien: vrijdag 25 januari spelen ze om 22.00 uur in café Seventy-Seven aan de Markt in Middelburg. middelburg - Gregrory Porter, Jos hua Redman en Mike Stern zijn de hoofdacts dit jaar op het Inter nationaal Jazzfestival Middelburg. Het festival wordt gehouden in het Pinksterweekend van 18 tot en met 20 mei. Op zaterdagavond geeft Stern met de Bill Evans-band met onder andere drummer Dave Weckl acte de presence. Op zon dagavond is het de beurt aan Por ter, een monumentaal zanger tus sen soul en jazz in. Op maandag middag maakt tenorsaxofonist Redman zijn opwachting op het Abdij plein. Over de komst van Brandford Marsalis werd al gefluis terd, maar de organisatie van het Jazzfestival laat weten dat die on derhandelingen niet tot het ge wenste resultaat hebben geleid. „Een volgende editie zal hij er on getwijfeld wel staan", luidt de ge ruststelling aan de Brandfordfans. door Raymond de Frel terneuzen - Het nieuwe bestuur van festival Scheldejazz in Terneu zen wil de banden met jazzpo- dium Porgy 8c Bess verstevigen. Zo krijgt Porgy onder meer een stem in de programmering. Dat is niet helemaal vreemd, om dat Scheldejazz-programmeur Ed dy Westveer (een van de vijf be stuursleden) ook al voor Porgy ac tief is. „Om mij onbekende rede nen was praten over een intensie ve samenwerking jarenlang als vloeken in de kerk", zegt stich tingsvoorzitter René de Groot. „Misschien wel een gevolg van een oude twist tussen mensen die al lang niets meer met het festival of Porgy te maken hebben. Ik moet nog wel uitvogelen hoe de samen werking juridisch in een vat moet Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. op pad Bruinisse Kerstboomverbranding. Stellebosweel, 19.00 uur Sirjansland Kerstboomverbranding, ijsbaan, 19.30 uur. podium Heinkenszand 'Coupure', Theater Zeelandia. worden gegoten." Het voortbe staan van het festival, dat van 24 tot en met 26 mei voor de 41e keer wordt gehouden, hing aan een dun draadje. De organisatie kamp te met een tekort aan bestuursle den, nadat penningmeester Joost de Jong en secretaris Inge Schoon- akker hun functies neerlegden. De Groot luidde vervolgens de nood klok; met een driekoppig bestuur was het onmogelijk om het festi val in zijn huidige vorm te conti nueren. Die noodkreet bleek suc cesvol; Jacco de Braai (penning meester), Ellen Blommaart (secre taris) en Ton van de Repe (com municatie) stelden zich beschik baar. Vanwege de bestuursperikelen zijn er nog geen artiesten geboekt. Westveer: „Maar ik heb wel al heel mooie namen in optie." De Stenge, 20.00 uur Krabbendijke Cabaret 'BonzaaiAndré Manuel. De Meiboom, 20.00 uur Middelburg Stephanie Louwrier met 'Pauvre Lola'. Schouwburg, 20.00 uur Terneuzen Woodstock, The Story. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Nieuwjaarsconcert Zeeuws Orkest. St. Jacobskerk, 20.15 uur Wissenkerke Nieuwjaarsconcert, Muziekvereniging Apollo. Opstandingskerk, 19.30 uur. Terneuzen Woodstock the story. Scheldetheater, 20.00 uur qniub 2f-/ 5"- of 3-daa^& Moro Ino/uSive- Heerlijk genieten in een van de mooiste bos- en berggebieden van Duitsland: de Harz. Uw hotel ligt perfect voor wande lingen, maar ook voor uitstapjes naar de Unesco-werelderfgoedsteden Goslar en Quedlinburg. Langlaufen en skiën (skilift op 2 km) kan ook dicht bij uw hotel! Of maakt u liever een romantisch ritje met het smalspoor treintje? En dat op slechts ca. 500 km van Utrecht. Uw verblijf U verblijft in een ruim twee- of drie kamerappartement in het mooi gelegen hotel Panoramic, in de bossen van Braun- lage-Hohegeiss. De meeste kamers bieden prachtig uitzicht over de omgeving. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 32141 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. euro p.p. 4-, 5- of 8 dagen Duitsland zoek boekcode 32141 Inbegrepen 3, 4 of 7x overnachting met ontbijtbuffet 3, 4 of 7x driegangenmenu of buffet 1x begeleide wandeling 1x welkomstdrankje dagelijks gebruik wellness- centrum en zwembad Prijzen 12/01-29/01 04/02-27/02 28/02-02/04 03/04-08/05 20/05-05/07 06/07-17/08 18/08-04/10 05/10-03/11 04/11-20/12 0 t/m 5 jaar: gratis 6 t/m 11 jaar: 50% korting Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserver- ingskosten en kosten calamiteitenfonds. 4-d 5-d 8-d 149 - 189 309 199 259 449 149 189 309 119 169 289 119 169 289 149 189 309 119 169 289 149 189 309 119 169 289 ig (bij 2 volbetal kamer fte-nf v daar- al A pharOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13