io I uit c Museon in Den Haag toont kaak van haas die tussen de mammoeten liep agenda donderdag 10 januari 2013 De basis- en knutselartikelen heeft Marijke altijd op voorraad. De winkel ligt vol met knutselartikelen. Een paar sieraden uit de Zeeuwse collectie. Met deze spullen kunnen de klanten zelf sieraden maken. VRIJDAG 11 JANUARI Bruinisse Kerstboomverbranding, 19.00 uur Middelburg Lezing prof. dr. Theo Rasing (Radboud Universiteit Nijmegen): Meta-materialen: science of fictie Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur Sirjansland Kerstboomverbranding, ijsbaan, 19.30 uur. ZATERDAG 12 JANUARI Bruinisse Open huis sportvereniging Bruse Boys op nieuwe complex. Nijverheidsweg Bruinisse, 10.00 uur start rondleidingen; vanaf 14.00 uur oefenwed strijden. Middelburg Nieuwjaarsreceptie Middelburg, Oude stadhuis, 16.00 - 18.00 uur Nieuwjaarsreceptie: ontmoeting en dia loog in teken van kunst en cultuur door SBKM/De Vleeshal, het Zeeuws Tijd schrift, Stichting IK en Middelburgse Ate lier Stichting, De Vleeshal, 17.00 - 19.00 uur ZONDAG 13 JANUARI Nieuwerkerk Première 'Walk by Faith' door gospel koor Together, PKN-kerk, 17.00 uur Vlissingen Favoriete filmkeuze Karla Peijs, com missaris van de koningin in Zeeland: 'Una Giornata Particolare', Cinecity, 16.15 uur WOENSDAG 16 JANUARI Biezelinge Filosofielezing prof.dr. Herman De Dijn over leven/werk David Hume, De Heyzon, Jufferswegje 31, Biezelinge, 20.00 uur. Hobbyshop is echte door Maxime Ambrosini Het was altijd al een droom van Marijke om een eigen hobby shop te beginnen. De winkel in Axel bestaat nu drie maanden. „Ik vind het zo leuk om mijn eigen winkel te heb ben. Het is precies geworden zo als ik het in mijn gedachte had." Het is een kleine maar gezellige winkel geworden. De inrichting van de hobbyshop heeft ze ook helemaal zelf gedaan. Ze koos voor veel overzichtelijk heid. Aan de ene kant van de win kel liggen de basis- en knutselarti kelen en aan de andere kant han gen de kralen die per kleur gesor teerd zijn in zakjes aan de wand. Ook staat er een knutseltafel aan de zijkant van de winkel. „Hier kunnen we dan kaarten of siera den maken. Het is maar net wat de klant wil!" Marijke Scholter is moeder van twee kinderen. De lief de voor het knutselen is er altijd al geweest. „Ik was altijd al creatief. Toen ik na de geboorte van mijn eerste kind besloot te stoppen met werken, ben ik weer begonnen met knutselen. Zo maakte ik steeds meer kaarten en zette ik sie raden in elkaar." Maar daar bleef het niet bij. Marijke richtte haar ei gen webshop op waar ze haar zelf gemaakte spullen verkocht. Dit was voor haar nog niet genoeg. Haar droom was om een eigen hobbyshop te hebben. Uiteindelijk nam ze de grote stap. „Toen er in Axel een pandje vrij kwam, heb ik even getwijfeld. Een winkel beginnen in deze economi sche crisis is natuurlijk een risico. Je weet van tevoren nooit of het aanslaat. Maar gelukkig gaat het tot nu toe goed en heb ik het nog iedere dag druk." Een hobbyshop heeft volgens haar ook voordelen: „Er zijn natuurlijk altijd mensen die willen besparen op kleine din gen. Zo is bijvoorbeeld het zelf in elkaar knutselen van verjaardags kaarten of sieraden veel goedkoper dan dat je ze kant en klaar in een winkel koopt." In Marijkes hobbyshop zijn vooral veel knutselspullen te koop, maar Marijke Scholter straalt als ze achter de balie van haar hobbyshop staat. foto Mark Neelemans vanaf nu is het assortiment uitge breider. Zo geeft ze sinds kort workshops en verkoopt ze verf- artikelen. „In de workshops leer ik hoe de mensen op een leuke en creatieve manier zelf kaarten kun nen maken of hoe je eenvoudig een mooie ketting of armband in elkaar zet." Volgens Marijke ko men er allerlei verschillende soor ten mensen op haar winkel af „Na tuurlijk kwamen er in het begin veel Axelaars een kijkje nemen om dat de winkel nieuw was. Ook mensen die helemaal niet creatief zijn, stappen de winkel binnen. Dat vind ik ook erg leuk. Op deze manier kan ik mensen overhalen om wel iets creatiefs te gaan doen." Marijke houdt goed in de gaten wat de vraag is van de winkeliers. Zo maakt ze gebruik van enquêtes. „Winkeliers kunnen dan invullen wat ze nog missen in de winkel of waar ze naar op zoek zijn. Ook Een stukje kaak dat deze zo mer werd gevonden door Barbara Marsman, lid van de Haagse Geologische Vereniging, op de 'Zandmotor' voor de kust van Ter Heide, blijkt van een pre historische haas te zijn. In het labo ratorium van professor Hans van der Plicht, van de Rijksuniversiteit in Groningen, is het stukje bot ge dateerd op een ouderdom vin 31 duizend jaar. „Dat betekent dat de ze haas in de laatste ijstijd tussen de mammoeten op de huidige Noordzeebodem heeft gelopen", zegt onderzoeker Dick Mol van Het Natuurhistorisch Museum in Rotterdam enthousiast. Mol en collega paleontologen haal Kaak van prehistorische haas. den al heel veel botten uit de laat ste ijstijd van de Noordzeebodem. Het gaat dan vooral om grote die ren als mammoeten, wisenten, paarden en neushoorns. „Maar dit is de eerste ijstijdhaas die we van de Noordzeebodem kennen. Nog nooit eerder hebben we een haas kunnen dateren die gelijktijdig met mammoeten heeft rondgelo pen", aldus Mol. Kijk op www.museon.nl voor de publicatie 'Een haas van de Laat-Pleistocene fauna van de Noordzeebodem'. Het hazenkaakje is te zien in een speciale opstelling in het Museon in Den Haag, tot en met 17 maart 2013.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46