Rondreis CHINA PZC III dS Wegmisbruikers DigiD ligt plat 3D PRINTEN UITGIDS Verbeelding aan Stephanie Louwrier is de macht een lekker podiumdier 10 en 11 Politie massaal in actie om 'gewelddadige bevrijding' te voorkomen KRA5.NL DESTELLING UW MENING 590 reacties Topbestuurders zijn hun hoge salaris waard Word ook abonnee! 8 DONDERDAG 10 januari 2013 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 8 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Veel bewolking, 7° 'Poging uitbraak Torentijd' door Emile Calon MIDDELBURG - De politie heeft gis termiddag alle wegen naar Toren tijd geblokkeerd om een geweldda dige bevrijding te voorkomen. In en om de Middelburgse gevange nis werden maatregelen genomen om zo'n actie te verhinderen.. In de ochtend kwamen bij de peni tentiaire inrichting telefoontjes binnen dat een gevangene zou worden bevrijd. Volgens politie woordvoerster Esther Boot wer den al snel de eerste veiligheids maatregelen genomen. Na verdere analyse volgden extra maatregelen. In een brede ring rondom Torentijd werden de we gen afgesloten voor alle verkeer. Op de invalswegens naar Middel burg hield de politie het verkeer extra in de gaten. In de loop van de middag arriveerde een zwaar bewapend arrestatieteam. Dat ver bleef gisteravond nog steeds in To rentijd ter beveiliging. Via het dak bracht het team extra materiaal de gevangenis binnen. In de namiddag werd de blokkade van de omliggende wegen opgehe ven. Er bleven echter politiewa gens de oprit naar Torentijd blok keren. Rond 19.30 uur verliet een aantal voertuigen het terrein van Torentijd. Volgens Omroep Bra bant is de bewuste gedetineerde naar de penitentiaire inrichting Nieuw Vosseveld in Vught ge bracht. Daar kwam hij rond 20.00 uur aan. Volgens Boot was het onderzoek gisteravond'nog in volle gang. Zij noch burgemeester Harald Berg- mann ging in op de vraag wie zou worden bevrijd. Door de afzettingen waren de om liggende woonwijken en het indus trieterrein moeilijker bereikbaar. Boot benadrukte dat de veilig heidsmaatregelen waren genomen in het belang van omwonenden, personeel en gedetineerden. pagina 2 en 3: 'Niet twijfelen, maar di rect schieten'; commentaar Gewapende leden van het arrestatieteam houden de omgeving in de gaten vanaf het dak van Torentijd. foto Ruben Oreel Rondreis China Compleet 22 dagen incl. 19 x ontbijt, 13 x lunch en 4 x diner Vertrek: 3/4 t/m 30/10 vele gegarandeerde vertrekdata! met o.a. de grote muur in Beijing, het antieke Pingyao, Xi'an met het Terracottaleger, Nanjing, de sierlijke tuinen van Suzhou, de metropool Shanghai, boottocht over de Li rivier in Guilin en het moderne Hongkong inclusief vluchten, verblijf, vele maaltijden, deskundige NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/25012 waarom zou je meer betalen BRUSSEL - Nederlanders lappen massaal een snelheidslimiet op een Belgische snelweg aan hun laars. Bij de trajectcontrole op de E17 bij Gent worden vooral buiten landers geflitst, hoofdzakelijk Ne derlanders. Dat stelde de Belgische politie woensdag. Tijdens de eerste vier maanden van de snelheidscontro le (van juni tot oktober) werd 72 procent van de ruim 40.000 over tredingen begaan door auto's met een buitenlands kenteken. Behalve Nederlanders waren met name Fransen te snel. Ik vier dit jaar vakantie in Zeeland Reageer op pzc.nl Zie ook pagina 4 en 5 eens oneens 5% DEN HAAG - Burgers kunnen tot vanochtend geen gebruikmaken van hun DigiD. Oorzaak is een be veiligingslek, niet in DigiD zelf, maar in het softwareplatform van de dienst Het lek werd in de nacht van dinsdag op woensdag ontdekt, waarna DigiD direct werd platge legd 'om alle risico's te voorkomen'. Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1