81 buitenland prominent Watson legt functies Sea Shepherd neer Eerste beelden van mythische reuzeninktvis Vraag 'm vandaag nog aan! •I.- Bon voor een gratis catalogus Ff Vervolging christenen in Afrika neemt toe Hieuw, jak 254pajnas Uh catiojus! W'aHeUent tV/aaltVed Ofer le^föökfc aanbieder Van corjlöMselen Aanbiedt) d ^hs inden corfplefc collet sheten, en banlen AileS oVef sh? en leer f^-^AivieS Van Special islen Nu met een leuke verrassing Vandaag besteld, morgen in huis Alle stijlen, meer dan 86 modellen Vraag gemakkelijk aan via www.prominent.nu OF BEL DIRECT 0341 - 26 specialist in lekker zitten Plan voor vermindering Ooit was de Mexicaanse hoofdstad zwaar vervuild door verkeersopstoppingen. Een transformatie is gaande, want de fiets komt steeds meer centraal te staan. woensdag 9 januari 2013 'Afrikaanse Mali net als Saudi-Arabië' BAMAKO - De vervolging van chris tenen is vorig jaar in Afrika sterk toegenomen. In Noord-Korea heb ben christenen het nog altijd het moeilijkst, maar het Afrikaanse land Mali staat voor het eerst in de top tien van vijftig landen op de Ranglijst Christenvervolging die de organisatie Open Doors elk jaar publiceert. Ook in landen als Ke nia, Uganda en Niger is de positie van christenen verslechterd. In die landen is het islamitische extremis me toegenomen. Open Doors zet zich in voor ver volgde christenen. Noord-Korea blijft de lijst aanvoeren. In het stali nistische land kan het bezit van de Bijbel al een reden voor executie of plaatsing van het hele gezin in een strafkamp zijn. Daarna komen landen met een islamitische meer derheid. Saudi-Arabië staat op plaats twee, gevolgd door Afghanis tan en Irak. In Afrika winnen fun damentalistische varianten van de islam in rap tempo terrein, aldus de samenstellers van de lijst. Ener zijds door gerichte aanslagen, zoals Boko Haram die pleegt in Nigeria, anderzijds door 'op geraffineerde wijze te infiltreren' in de maat schappij. Naast geweld door aansla gen ontwaart Open Doors een pa troon waarbij radicale moslims zouden infiltreren in de politiek, het zakenleven en de rechterlijke macht. „Bijvoorbeeld door de komst van shariarechtbanken", zegt directeur Tjaling Schotanus van Open Doors. Mali staat zo hoog op de ranglijst, omdat het noorden van het land na de staats greep van april in handen is geko men van extremistische moslims. Volgens Schotanus konden gelovi gen tot vorig jaar hun geloof vrij belijden, maar is de situatie in het noorden nu vergelijkbaar met die in Saudi-Arabië. In dat uiterst con servatieve islamitische land kun nen christenen alleen in het ge heim uiting geven aan hun geloof. Een aantal landen daalt op de Ranglijst Christenvervolging. Vol gens Schotanus wil dat niet zeg gen dat het in deze landen per defi nitie beter gaat. Christenvervol ging neemt wereldwijd toe, meent hij. TOKIO - Wetenschappers hebben voor het eerst een reuzeninktvis in zijn natuurlijke leefomgeving weten te filmen. Het zeedier, on derwerp van vele mythes, was on geveer 3 meter lang. De inktvis zwom op meer dan een halve kilometer diepte in de Stille Oceaan, vlak bij de Japanse Ogasa- wara-eilanden. „Dit zijn de eerste beelden van een echte, levende reuzeninktvis", aldus de Japanse teamleider en zoöloog Tsunemi Kubodera. Voor een reuzeninktvis was het overi gens een kleintje. De grootste die ooit gemeten is, was bijna 18 me ter. Volgens Kubodera was een spe ciale, stille duikboot de sleutel van het succes. Het vaartuig had lich ten die voor mensen- en inktvis ogen niet zijn waar te nemen. De reuzeninktvis liet zich desondanks niet zo maar vastleggen. Onderzoe kers daalden meer dan 100 keer af voordat het zover was. Boek over lekker zitten V JA, stuur mij de gratis uitgebreide catalogus vol zitcomfort NaamD^r Cd Mevr l_ Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk02 pi pzc Zonder postzegel opsturen naar: Prominent, Antw. nr. 707, 8070 WB Nunspeet Fiets door onze correspondent Jan-Albert Hootsen De chique Avenida de la Reforma, in het cen trum van de Mexicaan se hoofdstad, is met zijn zes rijbanen normaliter het do mein van een eindeloze stroom au to's. Zo niet vandaag. Het is zon dag, en dan wordt de door kan toorflats en luxe hotels omgeven boulevard volledig afgezet voor au toverkeer. Van stress en drukte is niets te merken; duizenden fiet sers, skaters en voetgangers doen ontspannen hun rondjes. „Ik kom hier bijna elke zondag", zegt de 38-jarige advocaat Octavio Nunez, mountainbike in de hand. „Het is prachtig dat we hier tegen woordig lekker kunnen fietsen. Dat was tien jaar geleden ondenk baar." Hij krijgt bijval van zijn vriend Andrés López (42). „Het is heerlijk hier. Eigenlijk zouden ze dit in de hele stad moeten doen." Mexico-Stad, met haar 22 miljoen inwoners en ruim vijf miljoen au to's, was decennialang de meest vervuilde stad ter wereld. Zo erg was de smog in de metropool, dat amper twintig jaar geleden scho len regelmatig werden gesloten, hardlopers in parken flauw vielen en vogels die de stad overstaken halverwege letterlijk dood ter aar de stortten. Automobilisten ston- TORONTO - Oprichter Paul Watson van Sea Shepherd heeft zijn func ties binnen de activistische natuur organisatie neergelegd. Dat blijkt uit een verklaring die hij op de website van Sea Shepherd heeft ge publiceerd. Watson was directeur van de organisatie in de Verenigde Staten en Australië, kapitein van het schip Steve Irwin en leider van een campagne tegen de Japanse walvisvaart. Een Amerikaans fede raal hof verbood in december de organisatie zich binnen 450 meter van Japanse walvisvaarders te be vinden. Sea Shepherd negeerde het dwangbevel aanvankelijk, maar voor Watson leverde dat het gevaar op gearresteerd te worden. Watson heeft een Amerikaans pas poort en kan daardoor bij weige ring aangepakt worden wegens minachting van het hof Uit de sta tement van Watson blijkt dat de uitspraak de voornaamste reden van zijn aftreden is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 8