321 sport Doelpuntenfestijn 't Bierwinkeltje-De Markies Indoortrail Zeeland Het begon bij de 'Dekkertjes' met een kanariekotje Vermue ziet trail wel zitten Het gaat op en af en dat ben ik wel gewend met crossen. Normaal gesproken moet ik er dus wel goed uit de voeten kunnen. Het is een cross maar dan met een dak boven ons hoofd.' woensdag 9 januari 2013 TERNEUZEN - De Zeeuwse dui vensport vergrijst, maar de gebroe ders Frederik (18) en jan-Willem Dekker (20) uit Terneuzen bren gen de gemiddelde leeftijd van de Zeeuwse duivenmelkers iets om laag. „Duivenmelken is prachtig, maar onze leeftijdsgenoten maken er onvoldoende kennis mee." Ook de gebroeders Dekker kwa men per toeval in contact met de duivensport. Als fanatieke kanarie- en konijnenkwekers kwamen zij in aanraking met Adrie de Bruijne, met wie zij konijnen uitwisselden. De voormalige bakker uit Sluiskil is ook duivenmelker. „We vonden het altijd mooi om de duiven van Adrie binnen zien te komen. Op die manier werd onze interesse ge wekt", vertelt Frederik. Een leeg kanariekotje werd een duivenhokje. De Bruijne en de ge broeders Scheele uit Terneuzen be zorgden de gebroeders Dekker en kele duivenkoppeltjes. Ook het lid maatschap van de Sluiskilse Reis duif werd aangevraagd. Op hun eerste concours in 2006 pakten 'de Dekkertjes' meteen vier prijzen met hun jonge duiven. Daarna ging het bergafwaarts. Clubgenoot Tonnie de Bruijn uit Philippine had dit in de gaten. „Hij werd on ze coach. Van Tonnie kregen we weer wat vers materiaal en in 2007 bouwden we een zolderhok. Van af dat moment was er alleen maar vooruitgang. We leerden hoe er ge koppeld moest worden, hoe ziek tes ontdekt en bestreden moesten worden en hoe er op weduwschap gespeeld moest worden." In 2010 pakten Frederik en Jan-Willem de Zeeuwse génerale titel bij de jeugd. Er was dat jaar ook nog een zevende provinciaal op het overnachtconcours vanuit Tarbes tussen alle gerenommeerde Zeeuwse duivenliefhebbers. Afgelo pen seizoen was er met een we- duwschapsduivin een vierde pro vinciaal op het dagfondconcours vanuit La Souterraine en een tien de op een provinciaal midcon- cours voor jonge duiven vanuit Or leans. „Een jaarling doffertje be zorgde ons de asduiftitel in het sa menspel 2. In de vereniging eindig den we in het generale kampioen schap als tweede achter Tonny. Een seizoen om in te lijsten dus, waarin we begonnen met 35 vlieg- koppels en waarin we een vijftig tal jonge'kweekten." De gebroeders Dekker zijn verslin gerd aan hun hobby. Frederik is bovendien lid van provinciale jeugdcommissie. Op die manier wil hij een extra steentje bijdragen aan de verjonging van de Zeeuwse duivensport. ■m Esther Vermue Indoortrail moet een door Maurice Steketee Esther Vermue verwacht dat de Indoortrail in de Zeeland hallen te vergelijken zal zijn met een crossparkoers. „Ik sta er blanco in. M'n ouders attendeer den me erop dat het wel wat voor mij zou kunnen zijn", vertelt de Lewedorpse, die tegenwoordig in Rotterdam woont. „Het is iets to taal nieuws en daar sta ik open voor. Ik moet eerlijk zeggen dat ik in het begin niet meteen superen thousiast was, maar toen ben ik er nog eens over gaan nadenken en kwam tot de conclusie dat het par koers me wel moet liggen." Het parkoers is vijf kilometer lang bij de vrouwen, een afstand die Vermue goed ligt. Ze is dan ook een van de kanshebsters op de ze ge. „Het gaat op en af en dat ben ik wel gewend met crossen,' alleen hebben we nu een dak boven ons hoofd. Normaal gesproken moet ik er dus wel goed uit de voeten kunnen. Het is geen wedstrijd waar ik specifiek voor heb ge traind, dus ik zie wel wat er op me afkomt." De Indoortrail pas goed in haar programma, vertelt de 24-jarige Zeeuwse. Vermue richt zich de laatste tijd meer op de weg- atletiek en daarnaast pikt ze in de- winter ook wel eens een cross mee. „In de wegatletiek heb ik een nieuwe uitdaging gevonden", zegt ze. „Er zit nog veel rek in het lo pen van langere afstanden. Ik ben benieuwd hoeveel potentie ik daar in heb. De baanatletiek liep op een gegeven moment niet echt lekker meer. Ik kon de trainingssituatie zoals in Amerika hier nu niet na bootsen. M'n thuissituatie ziet er ook anders uit, waardoor er min der tijd is om te rusten en daar schortte het aan. Ik heb een huisje en werk fulltime, dat is heel an ders dan toen ik in Amerika zat. Daar kon ik me bijna volledig op het trainen richten. Verschillende mensen zeiden dat ik me op de wegatletiek moest gaan richten, omdat ik daar nog veel progressie kan boeken. De afstanden die ik loop variëren, maar een halve ma rathon is nu wel het maximum. Ooit zal ik wel een hele marathon willen lopen, maar niet op korte termijn. Het lopen van langere af standen gaat steeds beter. In de Bruggenloop liep ik nog een pr op de 15 kilometer." Zo'n zeshonderd atleten uit binnen- en buitenland zullen zaterdag de strijd met elkaar aangaan tijdens de Koole Sport Indoortrail in de Zeelandhallen, 's Ocht ends komt de jeugd in actie. Zij starten vanaf 9.00 uur. In het middagprogramma zijn de senioren ingedeeld. Aan het begin van de avond wordt de Indoortrail afgesloten met een estafetteloop voor bedrijven. totale lengte parkoers 700 meter Tribune Programma Indoortrail Tijd Categorie Evenement 09.15 uur Mini-, en C- en B-pupillen 700 meter, 3 series 09.45 uur A-pupillen 1400 meter, 3 series 11.00 uur D-junioren 1400 meter, 2 series 11.30 uur Mini-, en C- en B-pupillen 700 meter, finale 11.45 uur A-pupillen en D-junioren 1400 meter, finale 12.00 uur Meisjes C- en B-junioren 2100 meter, finale 12.20 uur Jongens C- en B-junioren 2800 meter, finale 13.00 uur Dames masters 35+ en ouder 3500 meter 13.30 uur Heren masters 45+ en 50+ 4900 meter 14.10uur Heren masters 55+ en ouder 4900 meter 15.05 uur Heren Masters 35+ en 40+ 4900 meter 15.45 uur Meisjes A-junioren en Dames senioren 4900 meter 16.40 uur Jongens A-junioren en Heren senioren 7000 meter, 2 series 18.30 uur Teamestafette 8400 meter Ronnie Overgaauw infographic Roiant Quis door Aector Doorns TERNEUZEN - Op de elfde speeldag in de eerste klasse van het zaalvoet bal in Zeeuws-Vlaanderen vielen bij 't Bierwinkeltje tegen De Mar kies vielen maar liefst 29 doelpun ten. Ali Eryürük was in zijn eerste duel voor 't Bierwinkeltje sterk op dreef met acht treffers, waarmee hij een groot aandeel had in de 18-11 overwinning. Mike Stenzei scoorde vijf keer voor De Markies. Café De Molen- hoek-ZSC8t ROC/Fra Ja Web 13-7 (5-4): De Molenhoek liet voor rust de nodige steken vallen, waardoor ZSC8tROC bij kon blijven. Na rust liep de ploeg uit Hoek vlot weg van zijn tegenstander. Doelpuntenmakers. De Molenhoek: Thijs de Blaeij, Justin de Zeeuw 3, Mare de Haas, Arjan Tollenaar, Sander de Haas 2, Jopie van 't Hof 1. ZSC &ROC/FraJaWeb: Lennard Verhelst, 3, Dimitri Sijnesael 2, René Busropan 1 Wentzler Pauwels-D'Ouwe B rug/Outokompu 6-2 (2-1): De eer ste helft ging gelijk op, maar na de pauze werd Wentzler Pauwels ster ker en was ook effectiever in de af werking. Dennis van Passel scoor de drie treffers namens de ploeg uit Vogelwaarde. Doelpuntenmakers. Wentzler Pauw els: Dennis van Passel 3, Dave de Waal 2, Stijn Eggermont e.d 1D'Ouwe Brug/Outokompu: Stijn Eggermont, Se bastian de Meijer 1. Neckermann.com-Tencezaman 3-6 (2-2): De thuisclub verraste in de beginfase en scoorde twee keer uit vrije schoppen. Tencezaman herpakte zich door twee keer van slecht uitverdedigen bij Necker- mann te profiteren. In de tweede helft werden de Hulstenaren, on der aanvoering van topscorer Niek Luime sterker en dat was voldoen de voor de winst. Doelpuntenmakers. Neckermann.com: Artan Kuludra 2, Mentor Zeqiri 1. Ten cezaman: Niek Luime 3, Michiel Stan- daert, Mamix van Sonsbeek, Artan Ku ludra e.d.1. 't Bierwinkeltje-De Markies 18-11 (8-5): Een aantrekkelijk duel met aanvallend voetbal, dat be kroond werd veel doelpunten. Doelpuntenmakers, 't Bierwinkeltje: Ali Eryürük 8, Can Kiran, Roy van Ham 3, Ibrahim Eryürük 2, Michel de Vries, Jan-Willem Tangelder 1. De Markies: Mike Stenzei 5, Jalal Fikrat 3, Wilco van Waes 2, Jeffrey Buize 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 88