Hoondert van de hemel in de hel sport 131 OTZ ondersteunt meerdere sporten Vitesse en Ajax bekeren op neutraal terrein Calatasaray laat oog op Sneijder vallen Tiebreak van recordlengte Lance Armstrong bood Usada kwart miljoen De stichting Ondersteuning Topsport Zeeland (OTZ) is niet alleen gelieerd aan de voetbalvereniging Vlissingen. De stichting zet zich ook in voor andere initiatieven binnen de amateursport in Zeeland. Sinds de oprichting in 2010 is of was er ook aandacht voor onder meer manege Paardoes van de stichting Arduin, het G-voetbaltoernooi bij deBorsele Sloepoort Cup C en gehandicaptenvereniging SVCZ 83. liaast deze sporters ondersteunt OTZ ook de amazones Carolein van de Plasse en Jasmien de Koeyer alsmede dartster Karin Krappen. foto Ruben Oreel daarvan een bittere mededeling. Ze waren alsnog gediskwalificeerd. „Enorm klote", sprak Hoondert onomwonden. „We hadden net de derde etappe gereden, de zwaar ste van de hele rally, en het was perfect gegaan." De 46-jarige Bevelander moest uit eindelijk concluderen dat mechani sche pech de equipe fataal was ge worden. Natuurlijk had hij aanpas singsproblemen, want een zand duin was hij nog nooit op- of afge reden. „Bij de eerste schrokken we ons te pletter. Maar als je er een paar gedaan hebt, weet je hoe het werkt. We hebben met die truck van elf ton afdalingen van een paar honderd meter gehad met een hellingpercentage van wel ze ventig procent. Je weet echt niet wat je ziet Na een paar van die hel lingen gingen we er zonder aarze len vanaf." Het nachtelijke avontuur in de woestijn zal Hoondert nooit meer vergeten, samen met Haanemaijer en Op 't Hof was in hij het pikke donker uren aan het sleutelen. Ze kregen hulp van mensen uit de buurt, die zich achter een zand duin verstopten toen een wagen van de organisatie naderde. Ze mochten volgens de reglementen eigenlijk niet helpen. Toen de vrachtwagen was gerepareerd en met behulp van een bus uit het diepe zand werd getrokken, brak een vooras. Ze konden opnieuw beginnen. Die nachtelijke exercitie en de sterk gereden derde etappe gaven Hoondert een dubbel ge voel. „Ik weet zeker dat we deze loodzware rally hadden kunnen uitrijden." Hoondert blijft de rally volgen omdat hij zijn teamgeno ten niet in de steek wil laten en omdat de wagen van teamgenoot Frans van Lankveld nog in de race is. Bovendien, de truck moet pas veertien dagen in Santiago de Chi li op het schip, terug naar Europa. omdat ze in de tweede etappe te ver van de route waren afgeweken. De hele nacht hadden ze midden in de Peruviaanse woestijn staan sleutelen aan twee gebroken assen van hun DAF-truck en toen het immense karwei uiteindelijk ge klaard was, moesten ze als een haas naar de finish. „We hebben toen het parkoers bewust afgesto ken", vertelde de diep teleurgestel de Hoondert dinsdagmiddag van uit Peru. „We moesten voor zeven uur 's morgens in het bivak zijn en de proef was nog honderd kilome ter lang. We konden dat nooit meer halen." De organisatie liet Hoondert en zijn mannen nog starten in de der de etappe, maar had na afloop Karl Vergouwen vertrekt aan het eind van dit voetbalseizoen bij VC Vlissingen. f—1—f"""""' MIDDELBURC/NAZCA - Alles heeft hij geprobeerd, echt alles. De voor zitter van het organisatiecomité bleef echter onvermurmbaar. „Al geef je me een miljoen euro, ik kan de beslissing niet terug draaien", zei hij maandagavond te gen Adwin Hoondert. Het beteken de het einde van de Dakar Rally voor de inwoner van Hoedekens- kerke, die in Zuid-Amerika in de zwaarste rally van de wereld debu teerde. Drie etappes reed hij slechts, terwijl hij er veertien op zijn lijstje had staan. De jury elimi neerde Hoondert en zijn teamge noten André Haanemaijer (naviga tor) en Jaco op 't Hof (monteur) door Koen de Vries woensdag 9 januari 2013 ARNHEM - Het bekerduel tussen Vi- tesse en Ajax wordt donderdag 31 januari op neutraal terrein afge werkt. Dat heeft de KNVB dinsdag bekendgemaakt. De nationale voet balbond honoreerde een verzoek van de club uit Arnhem die vol gens de loting eigenlijk als gast heer van de kampioen uit Amster dam mocht optreden. De voorzie-"* ningenrechter in Arnhem oordeel- de afgelopen vrijdag echter dat Vi tesse niet op 31 januari voor eigen publiek in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen Ajax mag voet ballen De rechter stelde tijdens een kort geding organisatie Q.Dan ce in het gelijk. Het bedrijf houdt op zaterdag 2 februari het dance- feest Hard Bass in het Gelredome. Q_ Dance heeft een aantal dagen nodig om het stadion van Vitesse in een grote discotheek te laten veranderen. De KNVB geeft Vitesse tot uiter- lijk 21 januari de tijd een geschikte locatie voor de bekerwedstrijd te vinden. De Amsterdam Arena is voor de voetbalbond geen optie. ISTANBUL Galatasaray is met Internazionale in gesprek over een overgang van Wesley Sneijder naar de Turkse topclub. Dat meldt Galatasaray dinsdag op de eigen website. De club zegt de supporters op de hoog- te te zullen houden van de ontwik kelingen. Sneijder ligt al maanden met zijn club in de clinch, omdat hij zijn contract niet tegen slechte re voorwaarden wil verlengen. De aanvoerder van het Nederlands elf tal is sindsdien niet meer opgeno men in de wedstrijdselectie. MIAMI Twee tennissers uit Monaco heb ben tijdens een klein proftoernooi in Florida een tiebreak van record lengte gespeeld. Benjamin Balleret versloeg zijn landgenoot Guillau- me Couillard met 7-6 6-1. De eerste set werd pas na 70 punten beslist: 36-34. De internationale tetinisfede- ratie ITF liet dinsdag weten in de eigen geschiedenisboeken geen tie^ break te hebben gevonden die lan ger duurde. NEW YORK Lance Armstrong heeft het Ameri kaanse antidopingbureau Usada in 2004 via een tussenpersoon aange boden bijna een kwart miljoen dol- lar (momenteel 191.000 euro) te do neren ter ondersteuning van de strijd tegen doping. Dat heeft direc teur Travis Tygart onthuld in het tv-programma 60 Minutes Sports. De Amerikaanse wielrenner raakte eind vorig jaar zijn zeven tourze ges kwijt nadat hij schuldig was be vonden aan het systematisch do- pinggebruik. „Ik was stomverbaasd", zei Tygart. „Een duidelijk geval van belangen verstrengeling voor ons. We heb ben ook niet geaarzeld dat geld te weigeren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 87