261 zeeland Veere als de bakermat van de Nederlandse zeemacht Directeur van CineCity wint Zilveren Roos De Nationale Politie is een zegen, vindt Hans Vissers. Hij is chef van de nieuwe politieregio Zeeland - West-Brabant. „De bureau cratie wordt minder. Ik kan mij nu volledig op het echte politiewerk richten." woensdag 9 januari 2013 door Geert Nijland geert.nijland@bndestem.nl MIDDELBURG - CineCity-directeur Ad Weststrate heeft gisteren de Jan Nijland Zilveren Roos 2012 ont vangen. Deze prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een persoon of in stantie die van groté betekenis is voor de Nederlandse bioscoop- wereld. Ook ontving de bioscoop directeur twintigduizend euro. Jurylid Jeroen Huijsdens las het juryrapport voor: „Ad Weststrate bouwde een moderne bioscoop. Hij deed dit op een manier waar anderen op dat moment aan twij felden. Hij deed dat ook door te in vesteren in Nederlandse filmpro ducties en hij bouwde zelfs een in- ternationaal filmfestival op." De regio's Zeeland en Midden- en West-Brabant vor men vanaf 1 januari de 'eenheid' Zee land- West-Brabant. Deze nieuwe politieregio valt formeel direct onder het gezag van de nationale korpschef Gerard Bouman. Hans Vissers (58), oud-korpschef in Zeeland en voormalig plaats vervangend korpschef van Rotter dam-Rijnmond, is door minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) benoemd tot chef. - Wat zijn voor u de grote voor delen van de Nationale Politie? „Ik ben een verklaard voorstander van de Nationale Politie. Er is een centrale ondernemingsraad en een op hoog niveau genomen beslissing geldt voor de gehele organisatie. Vroeger was het gras op veel plekken groener dan elders, nu moeten we samen optrekken. Dat bespaart energie. Aan de operationele kant wordt de slagkracht groter, omdat we flexibeler zijn. Waar ik vroeger als korpschef formeel om bijstand moest vragen bij een ander korps, gebeurt dat nu in één ruk door. De aanpak van de overval in Breda (twee mannen en een vrouw werden snel aangehouden; een agent werd neergestoken, red.) afgelopen vrijdag, is een goed voor beeld. Hulp van buitenaf was er heel snel bij." VEERE - Met het hijsen van de Nederlandse ko- ninkrijksvlag voor het oude stadhuis in Veere, is gisteren het jubileumjaar van de marine ge opend. De Nederlandse zeemacht viert dit jaar haar 525-jarig bestaan. Niet alleen in Veere, maar ook in een aantal andere belangrijke vestigings plaatsen, werd het jubileumjaar op deze wijze ce remonieel geopend. Voor de marine staat 2013 in het teken van 525 jaar georganiseerde zee macht. Veere was de eerste Admiraliteit van Nederland en vanaf 1487 al de belangrijkste vlootbasis van de Nederlanden. Veere wil zich daarom de titel 'bakermat van de Nederlandse zeemacht' toe-ei genen. foto Ruben Oreel KPN is niet alleen hoofdsponsor van de KNSB en het langebaanschaatsen, maar we steunen ook het schaatsen op natuurijs, het marathonschaatsen, shorttrack en lokale ijsbaantjes. En we zijn extra trots op de KPN Junior Schaatsclub, waar kinderen van 6 tot 12 jaar onder leiding van schaatsheldin Barbara de Loor hun eerste slagen op het ijs maken. Zo verbinden we heel schaatsend Nederland. Het netwerk dat geeft om Nederland Ga naar schaatsen.nl/kpnjuniorschaatsclub en doe mee - Hoe zit het met de operationele kracht van uw eenheid? Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere uitte zich hierover uitermate kritisch. „We zijn er qua sterkte heel licht op vooruitgegaan en tellen nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 86