241 zeeland Schuurfeest Contact mogelijk voor <wjjk Hu(st Zuid heeft laatste keer Facelift voor Poorterslaan in Hulst 36 bezwaarschriften kippenfarm 800 jaar Axel vieren met quiz in De Halle Feest Aardenburg gebukt onder veiligheidseisen woensdag 9 januari 2013 'Het fijne van de functie van voorzitter van de wijkraad is het contact met veel mensen. Door die contacten werd ik ook betrokken bij de organisatie van festiviteiten in Hulst Het netwerken was het meest uitdagende, dat zal ik het meest missen'. - Toine Schreurs door Martijn de Koning aardenburg - Het traditionele Schuurfeest in Aardenburg, een be grip in West-Zeeuws-Vlaanderen, wordt vrijdag mogelijk voor de laatste keer gehouden. De veilig heidseisen worden te hoog, meldt voorzitter Germen Modde van de organiserende carnavalsstichting De Nachtuuln. De organisatie bracht de duur van het feest voor komend weekend al terug van twee dagen naar één dag. De drukbezochte zaterdag ver valt. „Dat was altijd de dag dat we veel mensen uit andere dorpen trokken", vertelt Modde. „Er kwa men dan zo'n 700 mensen. Maar het werd allemaal te duur en te in gewikkeld." Voor de schuureigenaar, de firma Van Overloop, wordt het ter be schikking stellen van de schuur steeds lastiger, legt Modde uit. „Die moeten hun voorraad tijde lijk ergens anders kwijt, maar daar worden dan ook weer zóveel eisen aan gesteld... Dat belemmert echt hun bedrijfsvoering." Daarnaast worden de kosten voor de organi satie steeds hoger, terwijl de in komsten langzaam teruglopen. Modde: „Er komen wat minder be zoekers dan vroeger en die consu meren ook allemaal wat minder.* De Nachtuuln houdt dit jaar nog wel de vrijdag in ere. „Dat is tradi tiegetrouw de avond waar veel mensen uit Aardenburg zelf op af komen. We hebben dan een paar honderd bezoekers." Komende vrijdag is het waarschijn lijk voor de laatste keer feest in de loods aan de Paardenmarkt vanaf 13.00 uur. De plaatselijke school jeugd is welkom op het Dolle Jeugdprinsenschuurbal. Clown Pa pa Chico en dj Jordy treden op. De jeugdprins en -prinses voor het ko mende carnaval worden gekozen. Om 19.00 uur kan iedereen aan schuiven voor een carnavalsmaal tijd en om 21.00 uur verzorgt dj Jordy een 'goud van oud-party'. Anders dan voorheen wordt Prins Carnaval nog niet voorgesteld aan het publiek; dat gebeurt pas. tij dens de opening van carnaval. Het verdwijnen van het Schuur feest zou overigens een fikse finan ciële aderlating voor de Nachtuuln betekenen. „We halen daar zo'n 40 procent van onze inkomsten uit", verklaart Modde. De carna valsstichting heeft al een alterna tief bedacht. Vanaf dit jaar neemt de club de organisatie van de rom melmarkten in Aardenburg op zich. Dat was tot nu een taak van de ondernemersvereniging, maar die stopt ermee. De markten, in mei en juli, blijven daardoor toch bestaan. „Voor ons is het een ande re manier om toch aan geld te ko men", licht Modde toe. heikant - In totaal zijn bij de ge meente Stekene 36 bezwaarschrif ten ingediend tegen de plannen voor een kippenfarm in de Leke- straat, net over de grens bij Hei kant. Bij de bezwaarschriften zit ook een aantal groepsbezwaar- schriften, die getekend zijn door meerdere mensen. Zo is er vanuit de Magdalenastraat in Heikant een bezwaarschrift met bijna 80 onder tekenaars ingediend. De gemeente Hulst heeft naar de gemeente Stek ene een negatief advies laten uit gaan met betrekking tot het plan voor de kippenstal met 19.000 slachtkuikenmoederdieren bij de gemeentegrens. Evides, eigenaar van het aangrenzende Nederland se waterwingebied, heeft geen be zwaar ingediend maar zegt 'de vin ger aan de pols' te houden. Toine Schreurs (67) neemt na ruim zeven jaar afscheid als voor zitter van de wijkraad Hulst Zuid. Volgens de gemeentelijke verordening moet hij na twee bestuursperioden het veld rui men. Hij wordt opgevolgd door Otto Vosveld. Een terugblik. door Eugène Verstraeten Vanuit zijn luie stoel in zijn appartement, vier hoog, heeft Toine Schreurs (67) een eerste rangs uitzicht op het verkeers knooppunt het Scharnier. In de volksmond beter bekend als de Knossel, spreektaal voor een on ontwarbare knoop. Regelmatig loopt het verkeer op deze splitsing van de Stationsweg, Van der Mael- stedeweg en Absdaalseweg muur vast. Geen wonder, want het is een drukke aan- en afvoerroute naar zowel de binnenstad als de winkels op het Back-terrein. Fiet sers laveren tussen de auto's door, dus ook nog eens onveilig. „Er is maar één oplossing", zegt Schreurs resoluut, „dat is het Ha venfort-circuit." Het idee is om ter hoogte van de Rabobank en ver bindingsweg tussen de Stations weg en het Havenfort te leggen. Dan ontstaat er een vierkant waar op alle verkeer uit komt. „Je maakt alles eenrichtingsverkeer en geeft het verkeer op het circuit voorrang en dan heb je een superrotonde." Probleem opgelost, zou je zeggen. Maar de gemeente Hulst is voorlo pig nog niet mee met dit idee van de wijkraad Hulst Zuid. Het is volgens Schreurs een beetje tekenend voor de positie waarin de wijkraad zich vaak gedrongen ziet. „Je loopt vaak behoorlijk vast op het ambtelijk apparaat. Neem nou de sportkooi. We kaartten dat idee aan bij de gemeente en pas tweeënhalf jaar later kregen we de bouwvergunning." Daarna volgde nog een bezwaarprocedure van an derhalf jaar. „Waar je tegenaan Toine Schreurs in zijn werkkamer: „Ik heb in mijn voorzittersperiode een loopt zijn regels die ambtenaren zelf verzonnen hebben, maar vaak zijn ze ook inconsequent." Neem nou de Willibrordusschool. Schreurs, tot zijn pensionering vei ligheidsdeskundige bij Dow, be keek de veiligheid in en om de school en kwam tot de slotsom dat de toegangsweg volgens de re gels te smal is voor een goede door stroming van hulpdiensten in ge val van nood. „Dan leg je dat voor en dan negeren ze dat." De Willibrordusschool blijft na veel wikken en wegen in de bin nenstad en wordt vernieuw- bouwd. Maar de wijkraad Hulst Zuid had liever een nieuwe school gezien, dichter bij de woonwijk. Niet alleen komt 90 procent van de leerlingen uit Hulst Zuid, maar de weg naar de huidige school is hulst - De herstructurering van de wijk Nieuw Hulst is in volle gang. Na de sloop van de huizen in de Van der Leyenlaan en Wag- hemakerestraat waren nu de wo ningen in de Poorterslaan aan de beurt. De huizen dateren uit de ja ren vijftig en worden vervangen door moderne huizen. Woonstichting Hulst wil meer licht, lucht en ruimte in de wijk. Daarom komen er ook minder wo ningen terug dan er stonden. De huizen worden zeer energiezuinig gebouwd. Ze worden bijvoorbeeld voorzien van een warmtepomp, vloerverwarming, extra isolatie en tripleglas. Sloop van woningen uit de jaren vijftig in de Poorterslaan in Hulst. foto Camile Schelstraete axel - Omdat Axel dit jaar 800 jaar bestaat wordt er zaterdag avond een quiz georganiseerd. De quiz gaat over Axel vroeger en nu. Deelnemers worden in 6 verschil lende rondes getest over de volgen de thema's: het boerenleven, histo rie, cultuur en onderwijs, bedrijfs leven, sport en algemeen. Inmid dels hebben 31 groepen zich aange meld, maar natuurlijk is iedereen welkom om de deelnemers tijdens de quiz te steunen. De organisatie van de quiz is een samenwerking met de Axelse bibliotheek en de stichting Axel8oo. Presentator van de quiz is Jan van de Broeke en Sankie Koster. De avond begint om 19.30 uur in de Halle in Axel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 84